na dół
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 2.36
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Kilka pytań
Witam
Mam kilka pytań (mam nadzieję że do ogarnięcia wink ):
1. Czy można ustawić komputer żeby po wyciągnięciu kluczyka zaciągał się ręczny?
2. Czy można wygasić ekran NAVI 900?
3. Gdzie można dorobić kluczyk do oryginalnego haka?
4. jak powiększyć wyświetlanie zapięcia pasów na wyświetlaczy pomiędzy zegarami? normalnie są u góry malutkie ikonki na których w zasadzie nic nie widać, a już dwukrotnie widziałem duże na cały ekran.
5. Jak zwiększyć ( czy się da) pamięć dla książki telefonicznej, wyświetla mi że ma za dużo i wtedy nie mam listy ostatnich połączeń
Pozdrawiam
Odpowiedz
mały OT: witam kolegę ze Słupska
Odpowiedz
To i ja się podłączam do powitania. GS rządziwink
Taekwon-do tradycyjne na Pomorzu!

--
V OZKZ - Chmielno 2016 (debiut)
III miejsce Test wiedzy o Zafirze
II miejsce Strzelanie z broni sportowej (ASG)
I miejsce Najszybszy strażak
--
Opel_rush II - Młyniec Drugi (k.Torunia) 12.06.2016

--
[Obrazek: icon3.png]
Odpowiedz
1. Zobacz czy masz w menu ustawien odpowiednia opcje. Ale watpie bo w instrukcji nic takiego nie widzialem.
2. Chyba tylko przez wylaczenie zasilania (pojawia sie logo) lub przez zmniejszenie podswietlenia - ale to tylko w nocy jak sie ma czujnik swiatla. Ewentualnie zmien skorke w NAVI - sa rozne dostepne w sieci.
3. A co to za kluczyk? Tez mam hak w bagazniku, ale prawde mowiac nigdy go nawet nie wyjalem z worka zeby zobaczyc czy pasuje smile
4. Tez to kilka razy widzialem w wersji powiekszonej. Wydaje mi sie, ze tylko na postoju jak masz wlaczone wyswietlanie predkosci. Tyle ze chyba niewiele ci to da, bo Zafira ma chyba tylko 4 czujniki na caly samochod: kierowca, pasazer, wszystkie 3 fotele w 2 rzedzie i fotele w 3 rzedzie.
5. Chyba nic nie da sie zrobic. BT do telefonu jest zenujacy w Zafirze. Za kazdym razem probuje zaciagac z telefonu wszystko, a wystarczyloby mi do szczescia gdyby mial lokalna ksiazke telefoniczna.
Odpowiedz
(2016-Kwi-29, 08:15)cbm80 napisał(a): 1. Zobacz czy masz w menu ustawien odpowiednia opcje. Ale watpie bo w instrukcji nic takiego nie widzialem.
2. Chyba tylko przez wylaczenie zasilania (pojawia sie logo) lub przez zmniejszenie podswietlenia - ale to tylko w nocy jak sie ma czujnik swiatla. Ewentualnie zmien skorke w NAVI - sa rozne dostepne w sieci.
3. A co to za kluczyk? Tez mam hak w bagazniku, ale prawde mowiac nigdy go nawet nie wyjalem z worka zeby zobaczyc czy pasuje smile
4. Tez to kilka razy widzialem w wersji powiekszonej. Wydaje mi sie, ze tylko na postoju jak masz wlaczone wyswietlanie predkosci. Tyle ze chyba niewiele ci to da, bo Zafira ma chyba tylko 4 czujniki na caly samochod: kierowca, pasazer, wszystkie 3 fotele w 2 rzedzie i fotele w 3 rzedzie.
5. Chyba nic nie da sie zrobic. BT do telefonu jest zenujacy w Zafirze. Za kazdym razem probuje zaciagac z telefonu wszystko, a wystarczyloby mi do szczescia gdyby mial lokalna ksiazke telefoniczna.

Ad. 1. Nie ma, serwis opla tez nie dał rady, chyba będzie zrób to sam wink
Ad. 2. Chciałbym wygaszać do "0"
Ad. 3. Zamek jak na zdjęciu
Ad. 4. Sprawdzę. U mnie każdy fotel ma osobno. Kierowcy i sąsiedniego nie wyświetla, ale piszczy.
Ad. 5. No właśnie...

Załączone pliki
.jpg   20160413_185542.jpg (Rozmiar: 56.81 KB / Pobrań: 32)
Odpowiedz
2. To chyba inaczej się nie da jak przyciskiem zasilania.
3. Muszę sprawdzić jak to u mnie wygląda. Zapewne też nie mam kluczyka.
4. U mnie wyświetla się 5 ikonek (a nie 7) i ich stan nie do końca pokrywa się z zajętymi miejscami. Wydaje mi się, że migają zawsze 2 z 5 jeśli któryś z pasów nie jest zapięty. Czyli z ikonek nie wynika, kto nie zapiął pasa. Jesteś pewien, że posiadasz aż 5 lub 7 niezależnych czujników?
Z mojego VIN wynika, że mam:
UH0 Buzer ostrzegawczy o niezapięciu pasów bezpieczeństwa dla lewego fotela
UH1 Buzer ostrzegawczy o niezapięciu pasów bezpieczeństwa dla prawego fotela
UH5 Buzer ostrzegawczy o niezapięciu pasów bezpieczeństwa tylnej kanapy
UH6 Buzer ostrzegawczy o niezapięciu pasów bezpieczeństwa na siedzeniach trzeciego rzędu
Przy okazji jeszcze to sprawdzę, jak będę jechał z całą rodziną - bo samemu trochę trudno smile
5. Też mam podobny problem, ale spróbuję dodać telefon od nowa. Możliwe, że kiedyś transmisja się przerwała i obsługa telefonu w samochodzie pozostała w stanie nieustalonym.
Odpowiedz
4. Buzzer i lampka na zegarach mówi o lewym i prawym jeśli ktoś siedzi. Kontrolki na tył mam 3 i poniżej dwie na fotele w podłodze, jeśli ktoś się zapnie to zmienia się kolor odpowiedniej kontrolki, czytelność ich oczywiście pozostawia wiele do życzenia wink
Odpowiedz
Sprawdzilem u siebie dokladnie te kontrolki.
Kontrolka na zegarze miga tylko dla fotela kierowcy i pasazera (zreszta zgodnie z opisem w instrukcji).
Ikonki na ekranie kierowcy Uplevel wyswietlane sa jako male, ale jak sie jedzie to pojawiaja sie na pelny ekran i na jakis czas tak pozostaje nawet po zatrzymaniu samochodu. Testowalem odpinanie pasow, ale jakos nie do konca jestem przekonany, ze to dobrze sie wyswietla u mnie. Czasami wyglada to poprawnie, a czasami nie, albo z opoznieniem. Moze problem jest w tym, ze z tylu siedza dzieci i nie zawsze system poprawnie wylapuje sygnal obciazenia fotela.

Co do wygaszania Navi, to taka opcja zgodnie z instrukcja wystepuje tylko w Navi 950. Ja mam Navi 600 i tam takiej opcji nie ma. Ale mozna sobie wgrac zdjecia do ramki cyfrowej. Wgraj sobie czarny obrazek i w nocy nie powinno juz tak mocno swiecic. Na obrazek przelaczasz sie dosc wygodnie przyciskiem INFO.

Obsluga telefonu jest mocno skopana, albo nie do konca poprawnie dziala to z moim telefonem (Xperia S). Czasami ksiazka telefoniczna pojawia sie bez problemu i szybko, a czasami wcale. Natomiast lista polaczen - prawie nigdy. Musze sobie nagrac wybieranie glosowe to zapewne zalatwi mi problem z dzwonieniem do najczestszych kontaktow.
Odpowiedz
Nie pojawiają się u mnie duże, cały czas są małe, ciekawe od czego to zależy?
Wgrałem ciemne zdjęcie do ramki i efekt jest super smile

Załączone pliki
.jpg   20160430_150857.jpg (Rozmiar: 73.46 KB / Pobrań: 36)
.jpg   20160507_161330.jpg (Rozmiar: 34.84 KB / Pobrań: 36)
Odpowiedz
Mam wersję pięcio osobową i tak jak napisaliście kontrolka w liczniku nie rozróżnia kto nie zapiął pasa , kierowca czy pasażer . Natamiast siadałem po kolei na fotelach w drugim rzędzie i po zapięciu pasa lekko przygasała kontrolka odpowiadająca dokładnie dla danego siedzenia .
Jeżeli coś może się popsuć
popsuje się na pewno
Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć C , czy jakoś tak.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości