na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Opel Zafira A 1.6 16V 2005 r. - żółty kluczyk, błędy 1122, 1550, 1220, tryb serwisowy lukam@zmc 9 800 2018-Sie-04, 18:53
Ostatni post: rafael
  {A} Problem z zamkiem tylnej klapy Zafira A puszek36 2 376 2018-Lip-18, 21:21
Ostatni post: oki Darek
  {A} Opel Zafira 1.8 16V gaśnie marcin26 6 1 288 2018-Lut-07, 08:08
Ostatni post: luk2000
Ocena wątku:
  • 56 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} ZAFIRA A - Komuniakt PROGRAM na wyswietlaczu
Witam serdecznie!

Problem prosty - tydzień temu przy zapłonie samochodu na moim wyświetlaczu MID pojawił się komunikat PROGRAM oraz mała literka F przy zegarku. Data i godzina się zresetowała. Obecnie wyświetla się non stop, więc nie działają żadne komunikaty komputera pokładowego ( np. spalanie, przebieg wycieczki, kontrolne komunikaty poziomu płynów itd.).

Komunikaty z radia działają bez zarzutu, data i godzina po ustawieniu również.

Czy ktoś się z tym spotkał? Czy jest to jakaś znana awaria? Mechanik mi powiedział, że to jest bardzo dużo grzebania i taniej będzie najpierw kupić inny wyświetlacz, podpiąć i sprawdzić czy działa. Jak nie to dopiero szukać przyczyn.

Dajcie znać!

Pozdrawiam,

Marcin
Odpowiedz
Marcinie zdziałałeś coś z tym komputerkiem?
U mnie ostatnio stała się podobna sprawa tzn rozbierałem konsolę odpinałem MIDa i przy okazji wymieniłem żarówki na ledowe.
Po złożeniu w całość stwierdzilem ze komp nie mierzy spalania chwilowego i średniego, reszta funkcji OK
Przy włączeniu zapłonu miałem chwilowe 00.0L/h i po uruchomieniu silnika F L/h
Literę F skojarzyłem jako brak połączenia bo identyczny odczyt w postaci F widziałem wczesniej kiedyś przy wypięciu czujnika temperatury F C
Wiele się nie pomyliłem, rozebrałem elektronikę przelutowalem złącze 32pin i dookoła elementy SMD i znowu działa.
Wygląda na to ze jakieś nie kontakty na elektronice się robią i stąd problemy w działaniu, możliwe ze u ciebie jest podobny przypadek.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości