na dół
Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB} posiadane/rekomendowane zestawy
Radio

President Johnny III

Antena

Sirio 1000 turbo Blue Line

na Magnesie Sirio 14,5cm

Zasilanie od Radia CD30mp3 bo nie dało się używać jak było z gniazda zapalniczki.

Odpowiedz
U mnie sprawdza się znakomicie President Johnson II  z antenką 1.7m. Czasami przeszkadza mi zbyt daleki zasięg wink
Odpowiedz
Przemcio to przykręć zasięg trochę a z tą anteną to chyba przesadziłeś 1,7 m ja ma 1,15 i to jest niebo i ludzie
Odpowiedz
ja mam sirio performer 5000 197cm zamontowana na relingu 1
Odpowiedz
(2012-Sty-29, 17:21)Miras link napisał(a):nie dało się używać jak było z gniazda zapalniczki
ja nie mam tego problemu razz
Odpowiedz
(2012-Lut-04, 12:17)bamber8 link napisał(a):ja mam sirio performer 5000 197cm zamontowana na relingu 1

bamber8 nie boisz się linii tramwajowych i trolejbusowych, to niebezpieczne...
Odpowiedz
i tu sie zdziwiłemm bo nawet pod wiaduktami nie haczyłem a jeśli idzie o bany (tramwaje) to w rudzie mamy dość trakcji
Odpowiedz
Witam, dzis stalem sie posiadaczem radyjka CB Stabo XM 3044, pytanko brzmi: co zrobic, zeby bylo dobrze 35  chodzi o to jaka zastosować antenę, nie zalezy mi na zasiegu 20 km, moze byc do 5km, podejrzewam ze sam zestroic nie dam ? Sorry, ale w tej sprawie jestem nowicjuszem.
Odpowiedz
(2012-Mar-02, 21:51)piotr1 link napisał(a):Witam, dzis stalem sie posiadaczem radyjka CB Stabo XM 3044, pytanko brzmi: co zrobic, zeby bylo dobrze 35  chodzi o to jaka zastosować antenę, nie zalezy mi na zasiegu 20 km, moze byc do 5km, podejrzewam ze sam zestroic nie dam ? Sorry, ale w tej sprawie jestem nowicjuszem.

Witam.
Nie jestem orłem w tym temacie ale co nieco mogę podpowiedzieć, a mianowicie:
Antena - wybór jest ogromny (cena, firma, długość, sposób montażu - magnesowe / montażowe).
To musisz wybrać i zdecydować się sam, czy chcesz na magnesie - stawiasz na dachu i gotowe, czy montażowe - montuje się na stałe odpowiednim uchwytem do np. klapy bagażnika.
Ja mam magnesową Sunker Elite CB 116 - długość 75cm i odbiera całkiem przyzwoicie i jestem z niej zadowolony.
Ps. im droższe tym częściej giną na parkingach  22
Przy wyborze zwróć uwagę na dane anteny, mianowicie: ZYSK minimum 3 dBi, MOC min 300W, Impedancja 50 ohm - to są takie ważniejsze dane które mają olbrzymi wpływ na dobre działanie anteny.
Strojenie - nie zrobisz tego sam.
Każdą antenę trzeba dostroić do radia specjalnym urządzeniem "Reflektometr". Antenę montujemy na dachu w odpowiadającym nam miejscu (zawsze musi być w tym samym) i stroimy ją (czas strojenia to 10-15min).
Do tego musisz znaleźć kogoś kto ma tą SWRmiarkę i troszkę pojęcia o strojeniu. W punktach sprzedaży sprzętu też oferują strojenie (20-40zł).
Ps. nie zestrojona antena może spalić końcówkę mocy w radyjku 22

Mam nadzieję że przynajmniej troszkę pomogłem w temacie.
W przypadku dalszych pytań możesz pisać na PW żeby nie śmiecić forum.

Tak na marginesie to posiadam Reflektometr i mogę zestroić antenę chętnym w mojej okolicy po wcześniejszym umówieniu się na PW.
Odpowiedz
oddam sprzet do fachowcow dadza napewno rade zalezy mi bardziej na antenie typu  SIRIO T-27 do tego spliter zeby dzialala orginalna anena.Patrze tez zeby bylo to cos jak najkrotszego ale podejrzewam ze do 55 cm bedzie musialo byc.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości