na dół
Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB} posiadane/rekomendowane zestawy
krótkie antenki są do d........,ilość wattów w antenie nie majż żadnego znaczenia czy piszą 300 czy 1500 gdyż radio i tak ma w standardzie 4 w mocy a tu nasz jedną ze starszych firm zajmujących sę CB i pooglądaj sobie filmiki instruktażowe bo naprawdę warto.
http://www.saxon.waw.pl/
Odpowiedz
(2012-Mar-04, 16:51)piotr1 link napisał(a):zalezy mi bardziej na antenie typu  SIRIO T-27 do tego spliter zeby dzialala orginalna anena

widzę że chcesz mieć tylko jedną antenę. Pamiętaj że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
Jest to wyjście ale musisz liczyć się z tym że po jakimś czasie będziesz żałował tej decyzji - szczególnie na trasie (do 6km).
Dane Techniczne CB SIRIO T 27:
Częstotliwość: 27 - 28,5 MHz, Impedancja: 50 Ohm, Moc: 100 W, Zysk: +2,0 dB, Realny zasięg: ok. 4-6 km, Wysokość anteny: 555 mm, Masa: 0,330 kg.
http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-rtv/4491/sirio-t-27.jpg
Ja też zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem ale zrezygnowałem. Umieściłem antenę 75cm koło radiowej i przy garażowaniu zrzucam ją na tylną klapę i po kłopocie.

Trzymam kciuki żebyś był zadowolony z wyboru i działania sprzętu.
Odpowiedz
przyznam ze myslalem nad takim rozwiazaniem tez antena ktora mozna szybko zlozyc odkrecic i wjechac do garazu.
Odpowiedz
(2012-Mar-04, 13:56)Greg63 link napisał(a):Każdą antenę trzeba dostroić do radia specjalnym urządzeniem
małe sprostowanie anteny nie stroimy do radia tylko do otoczenia w którym będzie  pracowała  17
Odpowiedz
(2012-Mar-04, 20:26)marian329 link napisał(a):małe sprostowanie anteny nie stroimy do radia tylko do otoczenia w którym będzie  pracowała

Wedle mnie antenę stroimy do radia i samochodu.
Odpowiedz
(2012-Mar-04, 20:26)marian329 link napisał(a):małe sprostowanie anteny nie stroimy do radia tylko do otoczenia w którym będzie  pracowała  17

sory marian329 ale antenę stroimy do radia cb i do masy samochodu (dlatego WAŻNE jest aby zawsze była w tym samym miejscu) a nie do otoczenia.
Do otoczenia to możesz sobie wybrać długość anteny  25

Cytat ze strony LINK: www.cbradio.pl/
"...Nowe anteny przewoźne jeśli są zamontowane na środku dachu nie wymagają strojenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby sprawdzić jaki mamy SWR.
Powód ? np. Możemy mieć uszkodzoną cewkę (czasem się zdarza), lub brak masy co może spowodować znaczny wzrost SWR a w dalszej kolejności uszkodzenie końcówki mocy.
Jeśli zamontowaliśmy antenę używaną to niezwłocznie musimy dokonać pomiaru. Antena z biegiem czasu mogła ulec rozstrojeniu, nigdy nie wiadomo jak poprzedni właściciel z nią postępował. "
Odpowiedz
Dokładnie, antenka stroi się do radia. A otoczenie, miejsce ułożenia, długość kabelka to wszystko co wpływa na zestrojenie smile
Odpowiedz
a gdzie podlaczacie w zafirce B
Odpowiedz
(2012-Mar-04, 21:16)Greg63 link napisał(a):sory marian329 ale antenę stroimy do radia cb i do masy samochodu (dlatego WAŻNE jest aby zawsze była w tym samym miejscu) a nie do otoczenia.
Do otoczenia to możesz sobie wybrać długość anteny  25

Cytat ze strony http://www.cbradio.pl/
"...Nowe anteny przewoźne jeśli są zamontowane na środku dachu nie wymagają strojenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby sprawdzić jaki mamy SWR.
Powód ? np. Możemy mieć uszkodzoną cewkę (czasem się zdarza), lub brak masy co może spowodować znaczny wzrost SWR a w dalszej kolejności uszkodzenie końcówki mocy.
Jeśli zamontowaliśmy antenę używaną to niezwłocznie musimy dokonać pomiaru. Antena z biegiem czasu mogła ulec rozstrojeniu, nigdy nie wiadomo jak poprzedni właściciel z nią postępował. "

(2012-Mar-04, 21:19)marsuc link napisał(a):Dokładnie, antenka stroi się do radia. A otoczenie, miejsce ułożenia, długość kabelka to wszystko co wpływa na zestrojenie smile

Mogą koledzy jakoś rozwinąć temat - strojenia, dopasowania anteny , do radia?
Pytam, bo mnie uczono w szkole że wszystkie anteny stroi się do częstotliwości ( pasma w którym pracują ) w impedancji falowej anteny (50 ohm)
Odpowiedz
Kto wam takich głupot nagadał że antenę stroi się do radia to nie wiem. Antenę montujemy w miejscu w którym nam pasuje i wtedy ja stroimy (czyli do miejsca montażu). Zmiana radia nie ma wpływu no chyba ze zmieniamy pasmo nadawania ale w tym przypadku możemy to pominąć.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości