na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie świece Zafira A Z20LET Energy24 7 1 274 2017-Lip-07, 19:53
Ostatni post: misio
Oczko {A} Z20LET/LER Dolot i wydajniejszy Intercooler gRZENIU 7 4 752 2017-Kwi-30, 10:35
Ostatni post: ryba1
  Różnice między silnikami z20let(Zafira A) a z20leh(Zafira B) lbk 19 5 000 2016-Lis-19, 15:12
Ostatni post: lbk
Ocena wątku:
  • 61 głosów - średnia: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciśnienie doładowania turbiny Z20LET
No to ja tego nie rozumiem, że wedle logów jest ok a jak robiłem test to odcinało mi moc bo przeładowywał bynajmniej na zegarze pokazywało ponad 1 bar i czuć było jak przerywa.
Nie mam już słów na to ręce mi opadają :sciana:
Odpowiedz
Tak patrzę w te logi i co ja widzę, program robiony i to widać podlewa paliwa jak wściekłe a ciśnienie doładowania jakieś z kosmosu.
Żądane ciśnienie na małej prędkości jest ok 208 podczas gdy turbina dopiero się rozkręca i ledwo daje 140.
Dla porównania seria w tych warunkach żąda 160 i otrzymuje ok 150.
Normalnie na serii wtrysk jest na poziomie 13,7 do 16ms u ciebie dochodzi do 21ms
Dla tego adaptacja długoterminowa jest taka kiepska na poziomie 12
Wygląda na to że program dowala paliwa i powietrza ale tuner nie uporał się z alarmami typu przeładowanie turbiny, gdzieś słyszałem ze te nasze sterownik mają cieżkie blokady do omijania i trudno się robi przez to programy.
Odpowiedz
No to ja już tego nie kumam odkąd ją mam nikt nic nie robił przy niej prócz turbiny bo po zmianie na zalecany przez opla zaczęła brać na poziomie 0,6 na 300-400km i przy zmianie biegu zasłona dymna za mną oraz remontem silnika bo uszczelniacze zaworowe też do wyrzucenia były bo bączki po odpaleniu były, a ja bardzo nie lubię jak coś tylko nie tak z autem jest.
A przede tymi naprawami nie było takich problemów. tzn zegara jeszcze nie miałem, ale nie przerywała żadnych błędów i wciskała dosłownie w fotel.
Co teraz z tym robić?
Wgrywać serie czy może szukać kogoś kto by mógł to jakoś ogarnąć tylko u mnie w lubuskim i okolicach to ciężko, chyba że za miesiąc będę się przeprowadzał w okolice Ostrowa Wlkp.
Odpowiedz
Mnie również nie podobało się to, że program żąda tak ogromnych doładowań przy bardzo niskich obrotach, a turbo i tak nie daje rady się rozkręcić.
Moim zdaniem wgraj serię do sterownika i wówczas zobaczysz jak samochód się zachowuje.
Jeśli chcesz, mogę Ci podesłać standardowy, niemodyfikowany program z mojej Zafiry OPC.

Szukając rozwiązania Twojego problemu na innych forach sprawdziłem jak przebiegają wykresy doładowań u innych ludzi z wgranym programem.
Dla STAGE1 jest tak jak Ty masz - program zaczyna żądać około 1 bara już od ok. 2000 obrotów, a turbinie udaje się dobić do takiego ciśnienia dopiero przy ponad 3000 obrotów. Także chyba odpuściłbym sobie czepianie się turbiny, bo z logów wynika, że turbo Ci nie przeładowuje i pompuje tak jak chce program, który masz wgrany. Faktem jest to, że długoterminowa adaptacja paliwa jest u Ciebie wysoka, ale czas wtrysku jest prawidłowy jak na wzmocniony program.

Jeśli piszesz, że czujesz szarpnięcia, to do głowy przychodzi mi jeszcze cewka.
Jakie masz świece?
Odpowiedz
(2016-Cze-30, 07:29)dominiqe napisał(a): Jakie masz świece?
zacząłbym od wymiany świec.potem cewka
Odpowiedz
Świece zmieniałem przy remoncie na irydowe firmy Denso. A przerywanie odczuwam właśnie przy przyspieszaniu jak na zegarze ma ponad jeden bar wtedy jakby odcinało moc i upuszczało ciśnienie tak poniżej 1 bara i z powrotem ponad 1 bar i gdy od puszcze gaz na chwile to zaś upuszcza tak do ok 0,6 bara. Nie zapominajmy jeszcze ze gdy mam zapięty 5 bieg i ok 2000 obr. i zaczynam wyprzedzać np. to w okolicach 2500 obr wywala błąd P1106-2. Jak będę miał chwile to spróbuje wywołać błąd i zarejestrować to w logach.
Odpowiedz
Energy24 proponuje zmienić na ori GM bo są najlepsze do Z20LET
Odpowiedz
Dobrze byłoby gdyby udało Ci się uchwycić błąd podczas wykonywania logów.

Spróbuj jeszcze tak jak radzi @ryba1 - podmień świece. Oryginalne oplowskie są śmiesznie tanie. Od siebie polecam Beru Z287 - jednoelektrodowe.

Na innym forum ludzie też wiele razy męczyli się z przerywaniem silnika na średnich obrotach po wgraniu programu. Przy duszeniu w pedał gazu nie było żadnych problemów, tylko właśnie podczas przyspieszeń w okolicach 2500-3000 obrotów - czyli tak jak u Ciebie. Rozwiązania zawsze były dwa: wymiana świec i wymiana cewki zapłonowej. Może jest ktoś u Ciebie w okolicy, od kogo mógłbyś pożyczyć cewkę i wtedy przejechać się obserwując zachowanie samochodu.

Tak na marginesie, skoro masz wgrany program, to obowiązkowo powinieneś lać 98 oktanów.
Odpowiedz
Upuszcza ciśnienie oryginalny zwór DV na turbinie nie daje rady utrzymać tak wysokiego ciśnienia.
Proponuję wymienić na tłoczkowy w zestawie otrzymasz mocniejszą sprężynę na wyższe doładowanie, jak by coś to pisz na PW
Przy okazji pozbędziesz się fabrycznego który jest zawodny bo pęka w nich guma membrany i zaczyna przepuszczać ciśnienie.
Odpowiedz
(2016-Lip-01, 16:42)oki Darek napisał(a): Upuszcza ciśnienie oryginalny zwór DV na turbinie nie daje rady utrzymać tak wysokiego ciśnienia.
ja Cię proszę do tego doładowania spokojnie wystarczy mębranowy.tłoczkowy to na ST3,5 trzeba wymieniać bo mebranowy sie wysra tak jak i actuator
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości