na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Po serwisie klima dziwnie się zachowuje - chodzi głośno schalker 7 1 592 2015-Cze-12, 08:53
Ostatni post: schalker
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klima, serwis (Toruń, okolice)
Hej.
Szukam dobrego i znającego się na swoim fachu serwisu od klimy w Zośce w Toruniu bądź okolicach (do 50km)
Problem jest taki:
W styczniu miałem wymieniany parownik, wiadomo decha zwalona itp...
Niby wszystko zostało ładnie wyczyszczone i faktycznie było OK. Jednak od kilku dni zaczyna delikatnie czuć wilgoć i stęchliznę chwilę po włączeniu nawiewów i to nie zawsze.
Już odgrzybiałem preparatem (wurth) poprzez odpływ skroplin i kilka dni było spoko. Ale znowu się coś zaczyna.
Pośmiarduje nawet wtedy kiedy nie używam klimy.
Nie wiem o co chodzi, a gdzie nie zadzwonię to proponują tylko ozonowanie.

Więc czy ktoś z Was coś wie, słyszał o dobrym magiku w moim rejonie??
Odpowiedz
W sumie nic innego ci nie zaoferują, ewentualnie ultradźwięki. W ostateczności demontaż całego kokpitu i ręczne czyszczenie. Na forum jest tutorial z wymiany klapki sterowania nawiewem, tam zobaczysz ile to jest roboty żeby się do parownika dostać.
Odpowiedz
A czemu nie chcesz ozonowania ?? Inaczej ciężko będzie "dotrzeć" do miejsca smrodku
Odpowiedz
Zafira A jest serwisowana u p. Małka róg Batorego i Kościuszki , natomiast ZC dzisiaj była w firmie "Dawid" na Batorego przed agencją celną .
Odpowiedz
(2016-Maj-05, 14:10)tOmki napisał(a): W sumie nic innego ci nie zaoferują, ewentualnie ultradĹşwięki. W ostateczności demontaĹź całego kokpitu i ręczne czyszczenie. Na forum jest tutorial z wymiany klapki sterowania nawiewem, tam zobaczysz ile to jest roboty Ĺźeby się do parownika dostać.

Ale Ja miałem zrzucaną dechę przy wymianie parownika i niby wszystko zostało przy okazji wyczyszczone.
Wczoraj po pracy wracałem z włączoną klimą i nie zauważyłem aby kapała woda z odpływu (a w zeszłym roku w lato w te upały jakoś zawsze troszkę kapało).
Uważam, że filtr kabinowy jest w ciulowym miejscu umiejscowiony (powinien być gdzieś przy wlocie powietrza do kabiny a nie przed samym parownikiem).
Spróbuje jutro przedmuchać odpływ i faktycznie zrobię ozonowanie w tygodniu.
Zobaczymy na ile to pomoĹźe.
W ostateczności chyba wezmę 3 dni wolnego i spróbuje sam zwalić dechę i wszystko samemu wyczyścić...

(2016-Maj-05, 15:30)Zdzich napisał(a): Zafira A jest serwisowana u p. Małka rĂłg Batorego i Kościuszki.

Słyszałem słabe opinie o Nim, ale zadzwonię i pogadam
Odpowiedz
U kolegi z forum był taki sam problem i jeździł na zabiegi do mojego znajomego mechaniora 5 czy 6 razy wtedy dopiero był efekt i smród zniknął także nie powiedziane że pojedziesz raz i ktoś ci to rozwiąże. Kilka wizyt ozon + preparat w kanały i dopiero problem zniknął a wcześniej kilku rozkładało ręce.
Odpowiedz
(2016-Maj-06, 10:00)Bamber napisał(a): U kolegi z forum był taki sam problem i jeĹşdził na zabiegi do mojego znajomego mechaniora 5 czy 6 razy wtedy dopiero był efekt i smrĂłd zniknął takĹźe nie powiedziane Ĺźe pojedziesz raz i ktoś ci to rozwiąże. Kilka wizyt ozon + preparat w kanały i dopiero problem zniknął a wcześniej kilku rozkładało ręce.

To już opłaca się kupić prosty ozonator za ~300PLN i przy takiej ilości ozonowania urządzenie się zwróci a zarobi na siebie jak ma się jeszcze jakieś inne auto/auta...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości