na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Uszkodzenia karoseryjne, wgniecenia - jak, czym i gdzie naprawiać otko 2 1 501 2012-Kwi-30, 08:00
Ostatni post: katar
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 2.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{Info} Czym myjecie zafirkę :D
Witam
Czym myjecie zafirę ? Cwaniak 
UĹźywacie szamponu,piany aktywnej i itp?
Ogólne spostrzeżenia i polecane środki smile
Pytanie z czystej  ciekawości biggrin
Odpowiedz
To pytanie powinno być skierowane do jednego kolegi  25
Na pewno się odezwie ........  razz smile
Odpowiedz
ZaleĹźnie od czasu. Zazwyczaj piana aktywna jako prewash. Potem na dwa wiadra.
Odpowiedz
Nie wiem o kogo chodzi @M4R10, chodzi pewnie o @kandi junior, ale jeżeli chodzi o mnie, to najpierw płukanie z węża bieżącą wodą , następnie aktywna piana, ponownie bieżącą wodą i dopiero szampon Sonax 2w1 extreme ( naprawdę wygodny w użyciu) , nie pozostawia zacieków, następnie glinkowanie ( glinka tylko megs, glinka 2 razy w roku), po umyciu i osuszeniu, wosk też z meguiras black wax aby zabezpieczyć lakier ( bardzo łatwy w aplikacji), nawet takiego amatora jak ja.
Do mycia felg łagodny produkt np z autolandu, na owady tylko Sonax - dobry i skuteczny.
Mycie oczywiście na dwa wiadra, wiadro z zimną wodą do płukania rękawicy i drugie z szamponem.
Trochę jest roboty przy takim myciu, ale efekt robi swoje.
Odpowiedz
Kurcze a ja ostatnio tylko myjka bezdotykowa. Brak czasu na pieszczenie zośki.

Kolego przyjedź na zlot. Tam @kandi junior będzie mył wszystkie samochody i będziesz mógł się od niego wiele nauczyć 27
Odpowiedz
Noooo co jak co ale Mucha pewnie się zna co jest najlepsze na owady.

(2016-Maj-23, 21:23)Mucha napisał(a): na owady tylko Sonax - dobry i skuteczny.

Sorki Błażej ale aż mnie korciło smile
Odpowiedz
Panowie czy woskujecie auto albo ewentualnie czego można użyć aby zadbać trochę o blachy?
Odpowiedz
Chlipo napisał(a):Panowie czy woskujecie auto albo ewentualnie czego moĹźna uĹźyć aby zadbać trochę o blachy?

Ja do swojego czarnego stosuje Black Wax z Meguiras - bardzo łatwy w aplikacji, potem co jakiś czas wosk na mokro lub quickdetailer.
Patrząc na Twojego awatara myślę że White Wax się sprawdzi.
Odpowiedz
Dla mnie to mleczko do pastowania bije wszystko na łeb z resztą KJ też używa jak mu poleciłem.
[Obrazek: 346.jpg]
Odpowiedz
Potwierdzam. A myślałem że już tego nie ma w sprzedaży  smile
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości