na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Nie działa dmuchawa- nawiew na szyby lbk 1 155 2016-Lis-07, 16:20
Ostatni post: lbk
  {A} Klimatyzacja lookasart86@gmail.com 7 451 2016-Sie-20, 12:18
Ostatni post: lookasart86@gmail.com
  {A} Klimatyzacja nie działa - cewka kompresora OK, słabe ciśnienie ? darrrrek 1 1 146 2016-Mar-28, 17:32
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Klimatyzacja - nie działają wentylatory, sprężarka się wyłącza
Witam.
Mój problem z klimatyzacją jest dość nietypowy.
Mianowicie: Wszystko powymieniane na nowe, tj. chłodnica, kompresor, osuszacz, czujnik ciśnienia, zawór rozprężny. Po napełnieniu klimy kompresor się załącza ale brak reakcji wentylatora. Po około 1-2 minutach pracy kompresor zaczyna się włączać i wyłączać z powodu wysokiego ciśnienia. Wentylatory po odpięciu czujnika ciśnienia (czujnika temperatury) pracują. Bezpieczniki wszystkie sprawdzone. Klima manualna. Wszystkie części markowe (denso, valeo). Co może być przyczyną

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Kolego po 1 to tytuł postu powinien być bardziej jasny a nie ogólnikowy.

Sprawdzałeś kompem czy są jakieś błędy ?? Możliwe że sam czujnik jest uszkodzony. Pod kompem było by widać jakie ma odczyty
Angel Mam opla ...... trudno Diabeł

Kłócenie się z kobietą jest jak czytanie licencjii oprogramowania. Ostatecznie ignorujesz wszystko i klikasz "zgadzam się".  
Odpowiedz
U mnie niestety wcale się nie włącza. Jak chwile pochodzi pompa to silnikiem aż rzuca. W środku nie czuć chłodu

Czujnik nowy wczoraj założony. Błędów co ciekawe nie ma

Program mam oplowski w telefonie

Odpowiedz
Pompa szrot. Nowa i niestety wadliwa. Odsyłam na gwarancji. Ciekawe czy uwzglednią bo wymogi mają kosmiczne. Jak wróci i zamontuję dam znać.

Odpowiedz
Nie będzie czuć chłodu skoro wentylator nie chodzi. Kompresor włącza się i wyłącza ze względu na wysokie ciśnienie klimatyzacji. bezpieczniki sprawdzone?
Odpowiedz
Bezpieczniki wszystkie sprawdzone. Wszystkie przewody od klimatyzacji zimne a podczas pracy powinny zrobić się ciepłe i wtedy wentylator się włącza żeby schłodzić czynnik?

Odpowiedz
Jeden powinien być ciepły drugi zimny. wentylator włączy się jak zobaczy , że wzrasta ciśnienie w układzie.
Odpowiedz
Ale właśnie obydwa są zimne.

Odpowiedz
A jak ciśnienia?
Odpowiedz
Pod op-com pokazywał około 5 barów. Po uruchomieniu pompy nic nie wzrastało ale pod maszyną od klimy mało zegarów nie urwało. Czy po odłączeniu przewodów od pompy i "dmuchnięciu" w jeden z nich powinno drugim wylecieć czy musi być większe ciśnienie?

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości