na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 838 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} B0180 - Za niskie napięcie w obwodzie nawiewu na nogi czujnika temp pow wylotowego Bodek 0 336 2017-Gru-28, 19:51
Ostatni post: Bodek
  {B} P1481 ObwĂłd wentylatora pierwszego biegu otwarty k@niu 2 1 533 2017-Cze-18, 17:05
Ostatni post: Kaliope
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} B3843 - ObwĂłd czujnika jakości powietrza, napięcie za niskie
Hej,
pojawił mi się taki błąd i nie da się go usunąć niestety:

B3843 - Obwód czujnika jakości powietrza, napięcie za niskie

Jak można to rozwiązać, co to za czujnik? Ile takie coś może kosztować? Ewentualnie czy można to przeczyścić.

tutek:

Odpowiedz
Można to wyłączyć i błędu nie będzie, a jedyna różnica to brak funkcji automatycznego przełączania na obieg wewnętrzny. Koszt nowego czujnika to ponad 300 zł. Raczej nie uda Ci się uratować starego.
Odpowiedz
Dzięki. W takim razie to wyłączę. Robi się to z panelu klimatyzacji jak dobrze pamiętam(chyba automatyczna recyrkulacja się to nazywa)?
Odpowiedz
te czujniki padają jak muchy, dziadostwo zrobili i tyle...i zupełnie zbędne
Odpowiedz
(2016-Lip-13, 07:18)Chlipo napisał(a): Dzięki. W takim razie to wyłączę. Robi się to z panelu klimatyzacji jak dobrze pamiętam(chyba automatyczna recyrkulacja się to nazywa)?

Obecność czujnika ustawia się programując moduł klimatyzacji. 
Opcja automatycznej recyrkulacji w zakładce klimy nie ma wpływu na występowanie błędu , a jej widoczność jest zależna właśnie od tego czy zaprogramowane jest występowanie czujnika.
Odpowiedz
(2016-Lip-13, 14:37)Flora napisał(a):
(2016-Lip-13, 07:18)Chlipo napisał(a): Dzięki. W takim razie to wyłączę. Robi się to z panelu klimatyzacji jak dobrze pamiętam(chyba automatyczna recyrkulacja się to nazywa)?

Obecność czujnika ustawia się programując moduł klimatyzacji. 
Opcja automatycznej recyrkulacji w zakładce klimy nie ma wpływu na występowanie błędu , a jej widoczność jest zależna właśnie od tego czy zaprogramowane jest występowanie czujnika.

To jak to zaprogramować @Flora
Odpowiedz
Żarówka 
Diagnostics -> rok -> Zafira-B -> Body -> ECC (Electronic Climate Control) -> Programming -> Program Variant Configuration -> Air Quality Sensor

[Obrazek: zrzut.png]
Odpowiedz
(2016-Lip-13, 20:17)Flora napisał(a): Diagnostics -> rok -> Zafira-B -> Body -> ECC (Electronic Climate Control) -> Programming -> Program Variant Configuration -> Air Quality Sensor

[Obrazek: zrzut.png]

Pięknie dziękuje!!!
Odpowiedz
Witam.
U mnie też występuje ten błąd B3843-05. Mam pytanie a gdzie ten czujnik można znaleźć i jak on wygląda ?
Wydaje mi się że powinien być gdzieś pod tymi plastikami gdzie są spryskiwacze i kratka wlotu powietrza. Jak to zdemontować aby czegoś nie uszkodzić? Cwaniak
Odpowiedz
Wczoraj, dobrałem się jednak do tych plastikowych odsłon między maska a szybą. Okazało się że ktoś wcześniej tam już grzebał, (pewnie przy wymianie filtra paliwa)  bo były źle spasowane osłony. Znalazłem jakiś czujnik przeczyściłem zdjąłem wtyczkę, wtyczka ewidentnie była zabrudzona więc wyczyściłem i złożyłem z powrotem, teraz zobaczę czy układ będzie działał i czy błąd dalej występuje.   razz
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości