na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 43 925 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} Hałas przy włączonej klimatyzacji kanwa1987 2 389 2018-Sie-02, 12:45
Ostatni post: kanwa1987
  {B} Uszkodzony skraplacz klimatyzacji, brak wentylatora [?] kanwa1987 5 419 2018-Lip-19, 21:34
Ostatni post: rafael
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Wentylator klimatyzacji
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem ZB 1,6 silnik Z16XEP z 2006r. i mam kilka pytań dotyczących chłodzenia i klimatyzacji:
1) Czy jest coś takiego jak wentylator chłodnicy klimatyzacji (np. VECTRA B posiada dwa wentylatory). Jak jest to gdzie szukać?
2) Komputer pokazuje na wyświetlaczu "Poziom cieczy chłodzącej Sprawdzenie" - sprawdziłem poziom jest OK ale komunikat ciągle się wyświetla? Czyżby uszkodzony czujnik poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym?
3) Skrzynka bezpieczników w komorze silnika - gniazda 5 i 6 są od wentylatora chłodnicy - u mnie bezpiecznik jest tylko w 6 o wartości 40A. Tak ma być?
(w bagażniku mam typ z większą ilością bezpieczników)
4) Jak można sprawdzić temperaturę cieczy chłodzącej - podobno poprzez TEST MODE. Jak to zrobić?
Odpowiedz
Witam,
1. Wentylator jest z przodu od strony zderzaka na chłodnicy.
2. Sprawdzić czy nie ma jakiś błędów, ewentualnie Wykasować jak są. Sprawdzić węże czy gdzieś nie przepuszcza na wężach. Sprawdzić obejmy. MI puszczało przy reduktorze od gazu troszkę i niestety informacja się wyświetlała.
3. Nie wiem. Trzeba by sprawdzić dokumentację.
4. Trzymasz przycisk SETTINGS 10 sekund i przyciskiem BC przechodzisz przesz róşne informacje TEST MODE.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości