na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CB radia i anteny na bieżąco Bamber 12 9 771 2015-Maj-05, 08:17
Ostatni post: Bamber
  Anteny CB Bamber 43 28 829 2013-Gru-09, 13:25
Ostatni post: Piolo
  [TUT] Strojenie anteny CB Kaliope 7 5 464 2013-Lis-29, 11:57
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podstawa magnetyczna anteny cb
Witam. Mam dach panoramiczny w Zosi B a co za tym idzie nie mam możliwości założenia starej anteny cb na magnesie o średnicy podstawy 150mm. Widziałem na trasie że niektórzy zakładają podstawę magnetyczną na górze tylnej klapy. Czy ktoś z forumowiczów posiada taką podstawę magnetyczną i jak jest jej średnica aby dobrze trzymała się na klapie bagażnika bądź o podpowiedź jaką wtedy antenę do takiej podstawy gdyż moja stara dobra antena ma długość ok. 180cm i wątpię żeby nadawała się do małej podstawy.
Odpowiedz
Kolega @Belfer ma też panoramę i do CB ma założone mocowanie na klapie.
Niestety ja posiadam tylko taką fotkę, ale może ww wspomniany napisze coś na ten temat.

[Obrazek: WP_20130417_3.jpg]
Odpowiedz
@Krasnal ma tak antenę na górze klapy bagażnika, antena 180 cm ma fajne osiągi, zobacz jakie podstawy mają fabrycznie ML 145
Odpowiedz
(2016-Sie-04, 13:45)celius napisał(a): Kolega @Belfer ma też panoramę i do CB ma założone mocowanie na klapie.
Niestety ja posiadam tylko taką fotkę, ale może ww wspomniany napisze coś na ten temat.

[Obrazek: WP_20130417_3.jpg]
Dziękuję za info ale sęk w tym że chcę uniknąć mocowania i wolę magnes :-)

(2016-Sie-04, 16:08)Bamber napisał(a): @Krasnal ma tak antenę na górze klapy bagażnika, antena 180 cm ma fajne osiągi, zobacz jakie podstawy mają fabrycznie ML 145

Ok. Dzięki. Zapytam jaką ma średnicę podstawy i jaką antenę :-)
Odpowiedz
Na początku swojej przygody z ZB z panoramą korzystałem z anteny na podstawie magnetycznej o średnicy ok. 14 cm którą miałem zamontowaną tak ja na tym zdjęciu

[Obrazek: 85127e54efe2d067med.jpg]

i wszystko było OK, ale problem pojawiał się jak otwierałem klapę, która podnoszona do góry przesuwała podstawę w kierunku dachu i po opuszczeniu klapy zawsze musiałem na nowo ją ustawiać na tej dość wąskiej metalowej przestrzeni u góry blachy, problem pojawiał się też podczas wjazdu do garażu, kilkukrotnie nawet zahaczający bat anteny o futrynę drzwi zsuwał antenę i gdyby nie przewód antenowy byłaby na ziemi.

Opisanych niedogodności pozbyłem się przez zamontowanie tej samej anteny na innym uchwycie na tylnej klapie tak jak na poniższym zdjęciu

[Obrazek: dd1a5198dcacb332med.jpg]
Odpowiedz
@syska 
Kupiłem antenę razem z podstawa w komplecie. Skontaktuj się z firmą http://www.konektor5000.pl/

Powiedz, że jesteś z Klubu Zafira, że masz panoramę i oni Ci wszystko dobiorą tak jak należy. ja tak zrobiłem i mam spokój. Wiem, że postawa nie jest oryginalna do tej anteny, którą mam. Reszty parametrów anteny i podstawy nie pamiętam.
Odpowiedz
(2016-Sie-04, 17:38)Krasnal napisał(a): @syska 
Kupiłem antenę razem z podstawa w komplecie. Skontaktuj się z firmą http://www.konektor5000.pl/

Powiedz, że jesteś z Klubu Zafira, że masz panoramę i oni Ci wszystko dobiorą tak jak należy. ja tak zrobiłem i mam spokój. Wiem, że postawa nie jest oryginalna do tej anteny, którą mam. Reszty parametrów anteny i podstawy nie pamiętam.

Super  smile Dziękuję
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości