na dół
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Elektryczny ręczny - awaria
Nie ma to jak manualny ręczny. Posiadaczom wynalazków w ZC zaleciłbym kontrolę elektronicznego ręcznego:

Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
A miał zaciągnięty podwójnie czy pojedyńczo?
Odpowiedz
Nie pytałem, tak czy inaczej już to był 3 raz....tym razem pechowy, choć raz w korku już mu się też cofnęło auto i uderzyło lekko w inne. Właściciel ma już mocnego stracha bo w domu ma podjazd pod górkę..... i trojkę dzieci
Odpowiedz
Jaki system jest w ZC ?
Osobne silniczki na koła czy jeden silniczek, który ciągnie linkę z dwóch kół ?
## Regenerowane zawory do 1.3, 1.7, 1.9, 2.4
## Zestawy naprawcze wiązki drzwi tył ASTRA / ZAFIRA / VECTRA / SIGNUM
Odpowiedz
Jeden siłownik, ale generalnie ponoć to dość skomplikowany układ. Czujniki zaciągu na kołach, połączone z czujnikiem pochyłości koło lewarka, połączone z siłownikiem a wszytko jeszcze z ECU, także masa przewodów itd. A zapewne jeszcze jest do połączone z czujnikiem sprzęgła gdyż te auta mają wspomaganie ruszania pod górkę, także pewnie sprzęgło daje znak ECU, że ruszasz...choć tego nie wiem.  Opel w ZC zapożyczył układ z PSA (citroen, peugeot) 

I co będzie jak fury będą miały po 10 i więcej lat? Masakra. Pojedziesz na przegląd, gość powie, że ręczny słaby lub nie będzie działa w ogóle i bujaj się z naprawą.

Koledzy na innych forach mówią, że słyszeli o takich samych przypadkach w Mondeo, a jeden kolega na wyspach powiedział, że miał Scenic'a i dokładnie odwroty przypadek. Jemu ręczny się sam zaciągnął podczas jazdy na autostradzie i Bogu dziękuje że było sucho. I po cholere takie wynalazki.

Poniżej fotka kolegi Arkos z opel24.

Załączone pliki
.jpg   maxresdefault (1).jpg (Rozmiar: 82.18 KB / Pobrań: 40)
Odpowiedz
Po to żeby Sztefi mogła zjechać z parkingu piętrowego biggrin

Czy mi się wydaje czy Laguna ma taki sam system
## Regenerowane zawory do 1.3, 1.7, 1.9, 2.4
## Zestawy naprawcze wiązki drzwi tył ASTRA / ZAFIRA / VECTRA / SIGNUM
Odpowiedz
Po dwóch miesiącach bujania się, fura naprawiona za 16tys zł
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości