na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 49 17 267 2018-Paż-04, 14:51
Ostatni post: piosk
  {B} [TUT ZB] Zafira - Zabezpieczenie klapy bagaĹźnika przed rdzą Kaliope 10 9 670 2017-Lip-13, 07:03
Ostatni post: Kaliope
  {B} [TUT ZB] Zafira - Naprawa zamka schowka pasaĹźera Kaliope 12 12 008 2017-Lip-02, 07:12
Ostatni post: kysiu241
Ocena wątku:
  • 47 głosów - średnia: 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Tylny zdarzak Zafira B Pytanie
Witam, jestem nowym uĹźytkownikiem na forum i posiadaczem zafiry od niedawna smile
Chce założyć czujniki cofania a widziałem w niektórych modelach np na parkingu że zafira w oryginale ma pod zderzakiem taką listwę z czujnikami czy można dokupić ją samą i dołożyć do standardowego zderzaka? Jak taka listwa się nazywa żeby ją znaleźć np na allegro? Dziękuje za pomoc z góry Laugh smile
Odpowiedz
Można dołożyć listwę, ale trzeba nawiercić w zderzaku otwory pod kołki mocujące oraz większe otwory na czujniki.
Najczęściej element ten można znaleźć pod hasłem "listwa zderzaka", "listwa czujników" lub "spojler zderzaka".

http://allegro.pl/show_item.php?item=6416949589
http://allegro.pl/show_item.php?item=5321942768
Odpowiedz
Element nazywa się "Wypraska, płyta zderzaka tylnego, dolna" i występuje w różnych wersjach: np. do haka holowniczego, w wersji dla OPC, itp. Jest do kupienia w ASO, na aukcjach, jednak z jej montażem do zderzaka jest sporo roboty (przerabiałem ten wariant). Dlatego sugeruję kupić kompletny zderzak z tą wypraską, nawet jeśli trzeba by przemalować na swój kolor.

Odpowiedz
Co więcej, jeden z kolegów wczoraj na spocie wskazał, że nabycie samej wypraski graniczy z cudem. Mówię o używce oczywiście.

wysłane z taptaka
Odpowiedz
W wersji OPC jest zupełnie inna listwa, a wycięcie na hak zawsze można zrobić samodzielnie. Co do dostępności używek to podałem dwie aktywne aukcje. Koszt dokładki to 150 zł. Kompletny zderzak to już okolice 250 zł, a do tego koszt malowania. Moim zdaniem lepiej odrobinę pomęczyć się z montażem dokładki i zaoszczędzić kilkaset złotych, które przydadzą się na skompletowanie instalacji czujników.
Odpowiedz
A ja mam takie coś z otworami na czujniki i otworem na hak ten demontowalny.
Jak jesteś zainteresowany pisz, zrobię fotki itp...

Ps Flora nie zgadzam się z Tobą, mam zafira 2008r czyli po lifcie i zmieniałem zderzak ze zwykłego na opc i nic nie trzeba ptzerabiać pasuje plug & play. 10 min pracy!!!
Odpowiedz
Zderzak pasuje, listwę też idzie przełożyć, ale sama listwa jest inna - jest znacznie szersza niż zwykła i nie mieści się w przetłoczeniu na zderzaku.
Odpowiedz
O jakiej listwie mówiszHuh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh??? Jak chodzi Ci o dokładkę ze zwykłego zderzaka w której są czujniki parkowania to nie ma takiej potrzeby, w zderzaku OPC masz dyfuzor albo OPC (ten z płetwami) lub Zender ( ten który ja mam ) i w nich są fabryczne otwory do czujników parkowania - i do dużych przed liftowych i do małych po liftowych !!!!!!

Cały pakiet ta przód, tył, listwy progowe, grill i lotkę sam własnoręcznie zakładałem do mojej Zafiryndy i wszystko elegancko pasuje, bezproblemowy montaż, wszystko pasuje nic nie trzeba przerabiać, otwory seryjne idealnie się zgrywają!!!

Dlatego nie bardzo wiem po co takie bzdury propaguje........

A wypraska do której wrzucił link Mieciu jest bezproblemowo dostępna i szybko się ją montuje, mam takową jeszcze na starym zderzaku leżącym na strychu.
Zresztą jakiś czas temu była wystawiona na giełdzie i zero zainteresowania, czyli raczej jest podaż niż popyt !
Odpowiedz
Piszę własnie o tym dyfuzorze w OPC z otworami pod czujniki, który ma zupełnie inny kształt niż "wypraska" Mietasa. Już w pierwszej odpowiedzi wyjaśniłem co zrobić aby to zamontować i gdzie znaleźć listwy czujników. Dlaczego nie wskoczysz na Tycika, który napisał, że listwy czujników są nieosiągalne, chociaż podałem dwa aktualne źródła, albo na Mietasa, który twierdzi, że lepiej wymienić cały zderzak, bo montaż nie jest tak szybki jak sugerujesz. W którym miejscu są te bzdury?
Odpowiedz
Nie denerwuj się,  po pierwsze nie da się założyć dyfuzora tylnego zderzaka od opc do zwykłego. Tak samo jak tej tzw wypraski nie można dołożyć do zderzaka opc.
Jestem  na wakacjach za granicą, jak wrócę wytargam zderzak ze strychu  i porobię zdjęcia jak to jest mocowane i jak to zmontować. Poza tym jak ktoś się bierze za montaż wypraski musi najpierw zdemontować zderzak, i zderzak musi być oryginalny - podróbki  nie mają otworów montażowych wytyczonych od wewnątrz zderzaka.

Przepraszam jak Cię uraziłem 6 , bardzo nie lubię jak nieprawidłowe informacje trafiają na fora i wprowadzają ludzi w błąd i narażają ma koszta. Sam kilka razy się naciąłem - niestety Niezdecydowany .

Rzeczywiście Tycik napisał że słyszał że graniczy z cudem kupienie tej wypraski - a można ją kupić za małe pieniądze i to nie tylko ode mnie, poniżej link do aukcji.

Tzw wypraska do seryjnego tylnego zderzaka jest i wygląda tak

http://allegro.pl/opel-zafira-b-spojler-...49589.html

tak wygląda zderzak z zamontowaną wypraską

[Obrazek: 6317131029]

a tak bez

[Obrazek: 6412521563]

tu jest foto dyfuzora opc

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT3PojLkF7O919VyM9Lwid...QRiXi1_OWw]

a tu zderzak opc z zamontowany dyfuzorem

[Obrazek: 829867029_6_1080x720_piekny-opel-zafira-...rev002.jpg]

Widać dokładnie że do standardowego zderzaka dyfuzor OPC nie podejdzie i na odwrót.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości