na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CB ZB} Antena CB do panoramy Bamber 0 2 306 2013-Sty-26, 12:44
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB} Jaka antena i CB do ZB?
bamber8, w tym sęk że te niby badziewiaste radia nieźle sobie radzą w silnikach CDTI. Sam byłem świadkiem doboru radyjka do Zośki mariana329. Radyjka za ok. 1000 zł nie dawały rady bo były zakłócenia a z ciekawości podpiąłem mu stare radyjko Cobra 19DX i coHuh? Hula aż miło wink radyjko o wartości kilkudziesięciu złotych wink.
Odpowiedz
pisze się jeszcze do profesjonalnego serwisu CB np do Łodzi,jeden z jego pracowników jest modem na forum CB i posiada taką wiedzę i doswiadczenie ze zawsze coś zaradzi np dobry filtr na zakłócenia.Sam byłem z nim na łączach celew wybrania nowego radyjka zeby to były dobrze wydane pieniądze a nie tylko cena na paragonie.
Zaraz mu napiszę i problemie w 1,9 zobaczymy co mi poradzi.

Jak odpisze to podam info co robić w CDTI
Odpowiedz
(2012-Kwi-04, 10:26)bamber8 link napisał(a):bez obrazy ale opinie po testach różnego rodzaju radyjek mówia jendoznacznie że taki alan 109 należy do kategorii szumofony

doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że to radio za 180zł. Ktoś ostatnio kupił presidneta za 500zł i jedno wielkie przebicie z silnika. Może i mam szumofon według profesjonalistów, ale ja wiem, że mam ciszę w autku. Nie jestem zawodowym kierowcą. Używam tego radia raz na jakiś czas jak jadę w trasę i dla mnie jest ok.   
Odpowiedz
nie trzeba za 500 zaraz kupować wystarczy kupić np presidenta valery uzywkę za ok 250 i jest jedne z lepszych sprawdzonych radyjek tyle że trochę większe
[Obrazek: 81868089_800_s.jpg?add=1333533244]

nowosć ciekawe co to warte jest
http://allegro.pl/konwerter-odsluch-cb-n...55358.html
Odpowiedz
bamber8, ja tylko zapytam - dlaczego nie chcesz przyjąć do wiadomości, że w autach z silnikami CDTI radia które podajesz jako przykłady po prostu sobie nie radzą z zakłóceniami - wystarczy poczytać o tych problemach na wszystkich forach użytkowników tych silników. Jak do tej pory nikt nie podał racjonalnego sposobu rozwiązania problemów z zakłóceniami, dlatego każdy poszukuje na własną rękę sensownych rozwiązań, a odnośnie tego czy polecane przez Ciebie radia są b. dobre czy tylko dobre a może złe wydaje się że nikt nie ma co do tego wątpliwości

Sam jestem bardzo ciekawy opinii fachmana o którym wspomniałeś wcześniej - może rzeczywiście ma jakiś tajemny sposób na te szumofony?
Odpowiedz
dlatego napisałem że jak mi odpisze podam info pewnie problem mu jest znany
Odpowiedz
Myślę że nic ciekawego nie powiedzą bo temat jest powszechnie znany i że tak powiem nielubiany. Jak się nie mylę to Mariusz również zasięgał rady fachowców i też klapa.

No niestety nawet najlepsze radyjka nie dają sobie rady z CDTI tak jak wspomniał Mietek.
Odpowiedz
po zapytaniu i opisaniu problemu na chyba 7 linijek dostałem odpowiedź
"filtr NB rozwiązuje problem"

http://www.cbfiltr.pl/filtry-wbudowane/47-filtr-nb.html
Odpowiedz
(2012-Kwi-03, 14:50)kaliope link napisał(a):Ja mam Alan 109 i Midland 145 i chodzi super
Obejrzałem filmik. Oglądałem go już kiedyś na konkurencyjnym forum wink.
U mnie wygląda to tak samo i nie uważam, że jest dobrze, bo mam porównanie z tym samym zestawem na innym samochodzie oraz z Alanem 109 i anteną President Georgia (30cm - świński ogonek smile ) w Vectrze 2.2DTI. W każdym układzie było zdecydowanie lepiej niż w Zafirze z CDTI.

Szkoda, że nie wyłączyłeś silnika. Wtedy jest znaczna różnica.
Ja żeby wyciszyć burczenie od silnika muszę skręcać SQL na ok. 1/2-3/4 jego wartości. Po wyłączeniu silnika muszę rozkręcać radio na ok. 1/4 SQL żeby znów usłyszeć szum (oczywiście kanał inny niż 19).

Ale to moje zdanie. Jeśli Tobie wystarcza to tylko pozazdrościć. Przynajmniej jesteś spokojniejszy niż ja i nie wkurzasz się na coś czego nie można zmienić smile

Odpowiedz
bamber8, przeczytałem ten tekst z podanego linku (i parę tekstów z tej strony) i tak jak się spodziewałem - nie dowiedziałem się niczego więcej, niż to co już wiedziałem, jest to typowa opinia - rada: jak pomóc, by nie pomóc (bo tak naprawdę nic nie wnosi do tematu)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości