na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CB ZB} Antena CB do panoramy Bamber 0 2 306 2013-Sty-26, 12:44
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB} Jaka antena i CB do ZB?
a próbował ktoś ten filtr
Odpowiedz
bamber8, a powiedz jak można go sprawdzić, jeśli już w samym tytule tego linku jest podane, że jest to element wbudowany, ja przez to rozumiem układ nie występujący w postaci gotowej części, którą można swobodnie zakupić i zapewniam Cię, że tematem interesuję się nie od dzisiaj, odwiedziłem wiele serwisów CB i w żadnym nawet nikt się nie zająknął, by polecić filtr NB, polecają natomiast różnorodne inne filtry, które w jednych autach jakoś spełniają swoją rolę, w innych nie radzą sobie zupełnie
Odpowiedz
(2012-Kwi-04, 12:13)klosow link napisał(a):Szkoda, że nie wyłączyłeś silnika. Wtedy jest znaczna różnica.

nie bardzo rozumiem po co wyłączyć silnik do testu? Przecież problem jest właśnie przy włączonym silniku.
Odpowiedz
(2012-Kwi-04, 17:41)kaliope link napisał(a):[quote author=klosow link=topic=1157.msg15006#msg15006 date=1333537996]

Szkoda, że nie wyłączyłeś silnika. Wtedy jest znaczna różnica.

nie bardzo rozumiem po co wyłączyć silnik do testu? Przecież problem jest właśnie przy włączonym silniku.

[/quote]
Bo właśnie wtedy widać różnicę pomiędzy zwykłym szumem z tła (eteru) a burczeniem z silnika. Chodziło mi o test porównawczy.
Jeśli różnicy nie ma to znaczy, że jest dobrze. Właśnie tak miałem w Vectrze. Jedyne co czasami słyszałem w radiu (poza użytecznym sygnałem) to wentylator chłodnicy jeśli włączał się na pełne obroty.
Odpowiedz
kaliope wg mnie to słychać wyraźnie terkotanie z silnika i właśnie szkoda że nie wyłączyłeś dla porównania silnika.

To jest radio które posiada dobre filtry NB i ANL

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EyyA6Xzn_as&feature=channel&noredirect=1[/youtube]

poprawiłem link pod YT/kaliope
Odpowiedz
radio z filtrem NB baaardzo wazna rzecz ale jak groch o ścianę
Odpowiedz
z tego co mi wiadomo każde radio z modulacja AM posiada filtr NB. Czasami jest on załączony na stałe lub w niektórych modelach z możliwością wyłączenia.
Odpowiedz
przeważnie jest szalter na czołowym panelu
szalter-włącznik
Odpowiedz
(2012-Kwi-04, 21:18)maglo18 link napisał(a):kaliope wg mnie to słychać wyraźnie terkotanie z silnika i właśnie szkoda że nie wyłączyłeś dla porównania silnika.

w Twoim fimiku rzeczywiście słychać terkotanie z silnika i jeśli to masz na myśli to u mnie nic podobnego. Jest wielki szum bo radio rozkręcone na maxa. Przesłuchaj jeszcze raz dokładnie między 0.06 a 0.10 gdzie wyraźnie słuchać jak gazuje silnkiem bez wpływu na słyszalny szum z rozkręconego radia

W Twoim filmiku radio nie jest rozkręcone. Więc przy okazji nagram radio skręcone z silnikiem włączonym i wyłączonym.
Odpowiedz
Nie wiem co masz na myśli nie nie jest rozkręcone ale rf-gain jest na max-a a squelch na zero. Głośność jest ustawiona na taka jak używam w czasie jazdy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości