na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę? Kaliope 6 371 2018-Maj-15, 19:08
Ostatni post: tEREk
  {CB ZB} Antena CB do panoramy Bamber 0 2 365 2013-Sty-26, 12:44
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB} Jaka antena i CB do ZB?
(2012-Kwi-04, 10:26)bamber link napisał(a):opinie po testach róşnego rodzaju radyjek mĂłwia jendoznacznie Ĺźe taki alan 109 naleĹźy do kategorii szumofony,

wrzucam nagranie wykonane podczas jazdy. Prędkość ok 80-100km/h. Nie jestem specjalista z dziedziny CB, ale czy to co słychać daje powody by nazwać  Alana szumofonem? Może nie jest to najwyższa jakość dźwięku, ale dla mnie jest ok, a co najważniejsze, kompletny brak przebicia z silnika. 

http://w700.wrzuta.pl/audio/4xQCVyZxHLX/...i_alan_109
Odpowiedz
to ja dodam od siebie przetestowałem dwa radia ta sama antena LINK: www.alan.pl/radiokomunikacja/produkt/403/antena_magnet_cb_midland_lc59

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4JHQ1aO_Odg&feature=g-upl[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MZVV8k2usOc&feature=g-upl[/youtube]

mam pomysł na zakłócenia z silnika jak znajdę trochę czasu i przetestuje to dam odpowiedź czy się udało

wrzuciłem w okno YT/kaliope
Odpowiedz
Kaliope. Ale Ty tam masz ustawiony squelsh dość mocno. To ja się nie dziwię, że "nie szumi". W momencie, kiedy ktoś nadaje silnym sygnałem, to wtedy w tle nie usłyszysz terkotania wtryskiwaczy, natomiast na początku nagrania jest taki moment, kiedy ktoś kończy nadawanie i przez sekundę Twoje radio jeszcze "słucha" i wtedy terkot słychać wyraźnie.
Znam go doskonale. Gdybyś squelsh smniejszył czyli jak się to mówi "rozkręcił radio" to terkot by był zabójczy.

Ja używałem w poprzednim aucie Alana 102 z jakąś hipermarketową wersją anteny president. Było dobrze. W Zafirze tego się nie da używać. Squelsh muszę mieć skręcony na 60% żeby mi nie pierdziało w radiu. A jaki mam wtedy zasięg odsłuchu? Może ok 500m - 1km, nie więcej. Masakra.
Odpowiedz
Miszka potwierdzasz tylko moją opinię że radia należy testować w jeden sposób czyli Squelch off bo inaczej zamydla wynik. Druga sprawa jest taka że nie każdy używa tak samo radia CB. Ja wożę 2 m antenę nie po to aby SQ skręcać na 60%. Dla mnie radio może posiadać RF-gain i Volume , Squelch jest zbędny przy dobrym radiu.
Odpowiedz
(2012-Maj-10, 23:37)Miszka link napisał(a):Kaliope. Ale Ty tam masz ustawiony squelsh dość mocno. To ja się nie dziwię, Ĺźe "nie szumi".

skąd taka wiedza? Squelcz jest jest cofniety minimalnie, przekrecony jakieś 2mm, może 3mm w prawo

(2012-Maj-10, 23:37)Miszka link napisał(a):i wtedy terkot słychać wyraĹşnie.
Znam go doskonale.

jeśli za terkot uważasz to co słychać w filmiku maglo18 w 33 poście, to nic podobnego. 

(2012-Maj-10, 23:37)Miszka link napisał(a):Gdybyś squelsh smniejszył czyli jak się to mĂłwi "rozkręcił radio" to terkot by był zabĂłjczy.

już nagrywałem filmik na rozkręconym radiu i słychać tylko szum radia a nie terkotanie, tzn przebicie z silnika
Odpowiedz
Każdy słyszy to co chce słyszeć, strasznie irytują mnie mądrości Salomona, jeśli kaliope uznał że to go satysfakcjonuje, to bez sensu jest deptanie jego wrażeń
Odpowiedz
> skąd taka wiedza? Squelcz jest jest cofniety minimalnie, przekrecony jakieś 2mm, może 3mm w prawo

Nie chcę się wymądrzać. Przecież nie widziałem Twojego radia. Powiem tak. Brzmi jak skręcone mocno.
U mnie (Alan 102), żeby wyłączyć całkowicie szum otoczenia squelsh muszę mieć przekręcony na 50% skali.
Jakiekolwiek doświadczenia CB odnoszę tylko do jednego egzemplarza radia. To niewiele, wiem. Być może u Ciebie
już 5% podkręcenia squelsh'a daje identyczny efekt co u mnie 50% nie mi oceniać. W każdym razie moje radio stanowczo może robić za generator szumów biggrin o ile squelsh nie jest przekręcony na conajmniej 50%

Co do dźwięku wtrysków w CDTI to nasłuchałem się tego tyle, że już mam dość i może jestem przewrażliwiony, ale ja tam wyraźnie słyszałem ten dźwięk.
O ile to tylko moje omamy słuchowe, to przepraszam.
Odpowiedz
Co myślicie o radyjku Midlanda Alan 121 ? Nadaje się dla początkujących ?  26
Odpowiedz
Dla początkujących wszystko się nadaje tylko jak masz możliwość to podłącz je u siebie i zobacz czy nie ma zakłóceń (tzn. tyrkotania).
Odpowiedz
Każde się nadaje choć ogólnie Alany w środowisku CB jakiegoś specjalnego uzania nie mają,ja bym ci proponował coś ze starszych modeli które są bardzo cenione ze względu na lepszą elektronikę niż te obecnie,kup se Cobrę tą zaprezentowaną tu,ustrzelisz w cenie 130-200zł,bardzo chwalone radio przez znawców

http://klubzafira.pl/forum/index.php/top...l#msg36254

tu wymieniłem radia najbardziej sprawdzone,uznane i chwalone.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości