na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę? Kaliope 6 370 2018-Maj-15, 19:08
Ostatni post: tEREk
  {CB ZB} Antena CB do panoramy Bamber 0 2 361 2013-Sty-26, 12:44
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB} Jaka antena i CB do ZB?
Trochę poczytałem w temacie, mam na codzień i diesle i 2 benzyny, i wszędzie używam CB. Nie jestem żadnym fachowcem w temacie ani znawcą. Zawsze mówiono że zakłucenia i szumy tworzy alternator który niestety produkuje prąd zmienny i przy okazji pole elektromagnetyczne itp... wiadomo diody "prostują" sinusoidę i docelowo mamy prawie stały. Słyszałem kiedyś że w niektórych benzynach cewki Wn robią szumy ale nie jestem pewien czy to prawda.

Nie słyszałem nigdy żeby wtryski diesla dawały zakłucenia, mam w dieslu Combo 1.3CDTI  i nie mam z tym problemu, ani na radiu Midland ani President Johny II, antenki tylko president 165cm na dużej stopie - magnes -wyjątkiem jest Master 2,5dci(notabene silnik ten sam jak w Movano i Vivaro) gdzie antena idzie przez dach z tworzywa. W Mietku ani Vw też nie mam z tym problemu.
Odpowiedz
Zakłócenia tworzy każde urządzenie elektryczne. Jedno mniej drugie więcej.
W benzynie największe problemy może stwarzać (w kolejności od największych do najmniejszych):
  1. układ zapłonowy - wysokie napięcia działające impulsowo indukują fale elektromagnetyczne. Zakłócenia najczęściej wchodzą przez tor antenowy.
  2. alternator - tak jak to opisałeś. Zakłócenia najczęściej wchodzą przez zasilanie ale bardzo łatwo je odfiltrować.
  3. rożnej maści wentylatory - iskrzenie szczotek. Dość łatwo to odfiltrować lub usunąć źródło problemu.
  4. inne układy elektroniczne wyposażenia samochodu.
W klasycznym dieslu bez wtryskiwaczy piezoelektrycznych można spotkać jedynie problemy 2, 3 i 4. Wiem, bo miałem i cieszyłem się bezproblemowym używaniem radia nawet na byle jakiej antence.

Natomiast w przypadku Common Rail, gdzie mamy wtryskiwacze piezoelektryczne mamy sytuację analogiczną do układu zapłonowego w benzyniaku. Plus dodatkowo chyba konstrukcja wtryskiwacza powoduje indukowanie bardzo silnych fal elektromagnetycznych, które wchodzą w tor radiowy przez antenę.
I to nie tylko problem Zafiry i 1,9 CDTI. Znam przynajmniej dwa inne silniki gdzie jest tak samo: CDI Mercedesa i 2.0 MZR-CD Mazdy. Oba Common Rail.

Swoją drogą to zastanawiające, że we Włoszech, kraju, gdzie CB radio jest tak popularne skonstruowano silnik tak siejący jak 1.9 CDTI.
Odpowiedz
Nie kumam we wszystkich dieslach mam CR -  Master, Sprinter, Combo -  i nie mam tego problemu i się nie spotkałem, nie mówie że nie ma. Wtryski CR dostają sygnał 12V? ....jak tak raczej bym się nie spodziewał po tym zakłuceń.

W VW t4 zakłucenia robiły pracujące wycieraczki, tak sobie przypomniałem :>
Odpowiedz
Zastanawiam się jak będzie się sprawował mechanizm składania anteny Sirio Turbo 1000  przy codziennym składaniu anteny.

Może ktoś z Was miał styczność z tą anteną ?
Odpowiedz
słyszałem od kilku znawców i sprzedawców że z czasem umie sie wyrobić mechanizm kulowy,a jakiej anteny szukasz?
Odpowiedz
Obecnie posiadam lemm, chciałbym ją zmienić. Niestety muszę ją za każdym razem składać przy parkowaniu w garażu, a jeśli jej nie podnoszę to jeździ w pozycji jak na zdjęciu a osiągi wtedy ma jakie ma.....

[Obrazek: 293f725875f2d2ee.jpg]
Odpowiedz
Jaką byś nie miał przed garażem musisz złożyć,w takiej pozycji jak pokazałeś żadna antena nie będzie dawała z siebie 100% choćbyś nie wiem jaką kupił,ja mam już chyba piątą i jeśli o ściąganie najprosciej magnesówę w łapę i z dachu do środka,żadna nie ma szybszego systemu składania
Odpowiedz
(2013-Sty-24, 21:39)agent link napisał(a):to jeĹşdzi w pozycji jak na zdjęciu a osiągi wtedy ma jakie ma.....

agent,
Mam sirio ale inny model, niż ten który podałeś ale także składaną.
Z uwagi, że Zafka jest duża, kąt anteny CB, równa się kątowi anteny radiowej, nie dostrzegam kłopotów w odbiorze czy wysyłaniu.
Odpowiedz
Kapi każda antena CB powinna byc w pionie wtedy ma największą efektywność gdyż fale cb rozchodzą się pod pewnym kątem
[Obrazek: 88958103_800_s.jpg?add=1359061436]
[Obrazek: 88958167_800_s.jpg?add=1359061533]
Odpowiedz
Podczas jazdy po lokalnych drogach antenę mam w podobnym kątem jak antena radiowa, zasieg zupełnie wystarcza. Podczas wyjazdu w trasę zawsze stawiam ją w pion, różnica jest widoczna, osobiście przeprowadzałem testy nadawania i odbioru pod różnym kątem. Ale w miarę jedzenia apetyt rośnie dlatego szukam czegoś lepszego niż lemm a jednocześnie żeby łatwo i szybko można ją było złożyć.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości