na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Wyświetlacz pokazuje temp. zewnętrzną i godzinę pomimo wyjętego kluczyka elm 2 1 136 2013-Maj-07, 21:24
Ostatni post: Piolo
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} zagubiona pestka z kluczyka
Witam mam małe pytanko
Zagubiłem pestkę z kluczyka do Zafiry.
Rok prod  12.09.2000
pojemność 2000
diessel
74 kw
 Jak wyżej zgubiona został pestka z kluczyka od immo i wiadomo nie odpala.
Czy wystarczy zakupić sterownik z pętlą oraz kluczyk w komplecie ?
wyciągnąć pestkę włożyć do kluczyka zamienić sterownik oraz pętlę i wszystko będzie działało ?
Np coś takiego LINK: allegro.pl/astra-ii-g-zafira-a-petla-immobilizer-ct-90560475-i5873585464.html
lub takiego LINK: allegro.pl/opel-astra-vectra-omega-zafira-petla-immo-pestka-i6432899550.html#thumb/1
Z góry dzięki za pomoc biggrin
Odpowiedz
No nie, tak tego nie zrobisz.
Kod IMMO zapisany jest w kluczyku w sterowniku IMMO oraz w sterowniku silnika ECU. Wszystkie trzy muszą się zgadzać aby uruchomić silnik.
Czyli potrzebny jest cały zestaw - Sterownik silnika, immo, kluczyk
A masz drugi komplet kluczyków aby sklonować?
Mając jeden kluczyk sprawny mozesz dograć też drugi nowy, ale musi być czysty nie używany.
Kluczyk raz już zaprogramowany do innego IMMO nie idzie zaprogramować do innego auta, jest to jednorazowa operacja.
Dopuszczalne jest jedynie ale tylko w tym samym aucie operacje kodowania i wykodowania.
Odpowiedz
Cześć.
Darku. Mam jeden kluczyk(pilot) z elektroniką i pestką oczywiście. Mam też drugi kluczyk, ale goły bez środka i pestki. Pytanie! Czy można zakodować drugą pestkę żeby odpalać drugim kluczykiem? Orientacyjnie ile to kosztuje? Powiedzmy że drugi kluczyk nie musi być pilotem.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Poszukaj na ALL.. TRANSPONDER PREKODOWANY POD OPEL ID40 CRYPTO 40 i sprawdz na wszelkie zaś czy masz takie samo oznaczenie tej pestki PCF7935 AS w tym kluczyku co masz tylko go nie zgub.
Albo olej i kup w ciemno powinno być to samo.
Teraz mając ten transponder odpalasz diagnostykę opla, wchodzisz w IMMOBILISER, KODOWANIE NOWEGO KLUCZA, podajesz kod CAR PAS powinieneś mieć i dodajesz nowy kluczyk.
Robota na 15min
Odpowiedz
Poszukaj na ALL.. TRANSPONDER PREKODOWANY POD OPEL ID40 CRYPTO 40 i sprawdz na wszelkie zaś czy masz takie samo oznaczenie tej pestki PCF7935 AS w tym kluczyku co masz tylko go nie zgub.
Albo olej i kup w ciemno powinno być to samo.
Teraz mając ten transponder odpalasz diagnostykę opla, wchodzisz w IMMOBILISER, KODOWANIE NOWEGO KLUCZA, podajesz kod CAR PAS powinieneś mieć i dodajesz nowy kluczyk.
Robota na 15min
Odpowiedz
Cześć. Niestety nie mam CAR PAS. Mam jedynie "pin" do radia na tkzw. wizytówce gdzie ktoś długopisem napisał "neu 2005". Ktoś chyba wymieniał radio po dwóch latach od zakupu i to mi tylko zostało. Czyli   d..a   zbita...
Odpowiedz
@olek

CarPass zawsze mozesz wyrobic. Wystarczy, ze podjedziesz z dowodem rejestracyjnym auta do ASO. Niestety kosztow Ci nie podam, bo nie jestem pewna ile to w PL kosztuje. W DE wyrobili mi za free nowy CarPass.
Odpowiedz
W PL w ASO krzyczą 100-150zł za CarPass
Odpowiedz
Kod mozna wyciągnąć ze sterownika po OBD, oczywiście odpowiednim programem.
Odpowiedz
Okazało się że mam trzeci kluczyk, a raczej sam grot z połową obudowy i całkiem przypadkiem zauważyłem że jest w nim pestka. Samochód odpala też z tą pestką.
Dziękuję wszystkim za dobre rady.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości