na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {C} Regulacja położenia pokrywy bagażnika i tylnego zderzaka? piotr77 0 957 2016-Paż-19, 16:23
Ostatni post: piotr77
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Popiskiwanie z bagażnika?
Próbuję ustalić źrodło pisków z bagażnika (?). Załączam nagranie. Smarowałem uszczelkę klapy i odbojniki, jeździłem bez koła zapasowego, którego uchwyty też smarowałem i dokręcałem. Zalezy mi na diagnozie, bo wyjeżdżam na dwutygodniowe wakacje a ten dźwięk mnie irytuje, choć dla wielu jest prawie niesłyszalny :-)
Odpowiedz
klakia , może banalne ale ... próbowałeś podjechać np do ASO i na "trzepakach" osłuchać wewnątrz i z zewnątrz bagażnik ? 
Czy masz pewność że ten dżwięk nie dobiega z tylnych kół lub zawieszenia (amorki wahacz) ?
Odpowiedz
(2016-Sie-27, 19:51)Zdzich napisał(a): klakia , może banalne ale ... próbowałeś podjechać np do ASO i na "trzepakach" osłuchać wewnątrz i z zewnątrz bagażnik ? 
Czy masz pewność że ten dżwięk nie dobiega z tylnych kół lub zawieszenia (amorki wahacz) ?

byłem sprawdzić hamulce i zawieszenie (nie w ASO ale w stacji diagnostycznej) - na szarpakach tego nie słychać :-). To dziwny dźwięk, poidobny do ocierania się plastikowych butelek z woda, gdy kupujesz 6-pak. Niestety system nie daje mi możliwości załączenia pliku.
Odpowiedz
cześć spróbuj wsadzić kogoś do bagażnika i niech dociągnie ręcznie klapę podczas jazdy jeżeli to ustanie to masz pękniętą gume w zamku w klapie która obija się o zaczep zamka w miejscu gdzie zatrzaskuje się klapa
jak co to pisz powiem ci jak to usunąć
Odpowiedz
Spróbuję tak, ale zauważyłem po wyjeżdzie późno wakacyjnym, że ustaje przy zapakowanym bagażniku a gdy walizki zostały wypakowane i jeździłem pusto to nasiliło się najpierw bardzo mocno a potem wróciło do normy, czyli czasowego popiskiwania.
Odpowiedz
Sprawdziło się, po dociśnięciu klapy od strony bagażnika piszczenie ustępuje.
Odpowiedz
witam jeżeli nie chcesz kupować nowego zamka spróbuj okleić taśmą izolacyjnątak zwany szkota ten pręt który jest nad zderzakiem gdzie zamyka się klapa i oklej go pare rzay tak aby się zatrzaskiwała klap i zobacz czy nie piszczy.bo przyczyną jest pęknięty plastik w zamku klapy który tłumi drgania daj znać czy u ciebie pomogło Pozdrawiam
Odpowiedz
(2016-Paż-20, 13:17)jony27 napisał(a): witam jeżeli nie chcesz kupować nowego zamka spróbuj okleić taśmą izolacyjnątak zwany szkota ten pręt który jest nad zderzakiem gdzie zamyka się klapa i oklej go pare rzay tak aby się zatrzaskiwała klap i zobacz czy nie piszczy.bo przyczyną jest pęknięty plastik w zamku klapy który tłumi drgania daj znać czy u ciebie pomogło Pozdrawiam

Dzieki za radę. Jutro okleję, ale efekt sprawdzę gdy przestanie u nas padać, bo co ciekawe gdy jest mokro nie piszczy :-)
Odpowiedz
czesc mniej piszczy bo jest mokre tak jakbyś przesmarował
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości