na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podłączenie zmieniarki PHILLIPS dikeys 0 215 2017-Gru-03, 12:29
Ostatni post: dikeys
Ocena wątku:
  • 49 głosów - średnia: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ZB} Podłączenie na stałe rejestratora
Witam, 
Dopiero co kupiłem ZB i chcę podłączyć rejestrator G1WH na stałe obok lusterka wstecznego. Teraz mam oczywiście pod gniazdo zapalniczki i kabel wisi, ale chciałbym wpiąć się gdzieś tak, żeby zasilanie szło tylko przy odpalonej stacyjce, (a nie cały czas jak z zapalniczki) bezobsługowo. Znalazłem opisy, że można w kostkę od  lusterka elektorchromatycznego, pytanie czy są jakieś inne sposoby, czy ten jest najwłaściwszy.
Gdzie się wpiąć najbezpieczniej i najmniej inwazyjnie.
Odpowiedz
Mam tak podpięty u siebie rejestrator i ten sposób jest chyba najlepszy. Działa to o tyle fajnie, że zasilanie pojawia się po przekręceniu kluczyka, a po wyjęciu znika, czyli rejestrator robi się bezobsługowy.
Odpowiedz
Zdjąłem klapkę przy lampce i nie wiem gdzie ta kostka. Są gdzieś jakieś poradniki albo zdjęcia jak to podłączyć?
Odpowiedz
Wcześniej pisałeś o lusterku, więc dlaczego ruszasz lampkę?
Pod czarną maskownicą obejmującą ramie lusterka, po lewej stronie znajduje się złącze.

[Obrazek: DSCF6885_zpse0d8ce30.jpg]

Nie jest to Zafira B, ale jako obrazek poglądowy powinno wystarczyć.
Interesuje Cię przewód brązowy (masa) oraz czarny (+12V po kluczyku)
Odpowiedz
@Flora 
A kabel od kostki lusterka do rejestratora puściłeś luzem czy zamaskowałeś jakoś w podsufitce?
Pozdr.
Odpowiedz
Wpiąłem się w przewody tuż przed kostką i przez miniaturową przetwornicę podłączyłem krótki przewód zakończony wtykiem USB.
Oryginalny "zasilacz" jest dość spory i ciężko go gdzieś schować, więc użyłem takiej przetwornicy (22x17 mm), którą bez problemu można zostawić za maskownicą. Mam również przerobiony wtyk USB, dzięki czemu rejestrator można umieścić bliżej szyby, a rejestrator zyskał filtr polaryzacyjny:

[Obrazek: IMG_5880.jpg]

który działa tak:

Postaram się wieczorem wrzucić fotki.
Odpowiedz
Ciekawe rozwiązanie zastosowałeś  smile Muszę się zastanowić bo na trasę jak podłączę rejestrator i nawigację to zwisające kable są denerwujące
Odpowiedz
U mnie lusterko nie ma żadnych puszek, ani kostek. [Obrazek: 7b9057e6e91eb008med.jpg]
Sądziłem, że to gdzieś w okolicach lampki trzeba szukać. Myślicie, że mam tą kostkę schowaną czy jej zwyczajnie nie ma.

Ta przetwornica to zmienia napięcie z 12V-14V na 5V, tak? Pytam bo nie widziałem takiego urządzenia a rozmiar super no i cena też. Można stosować do wszystkiego ? do telefonu albo do modułu BT na USB?

ps. polar do rejestratora - szacun smile
Odpowiedz
Przetwornicę można stosować do wszystkiego (w granicach rozsądku i parametrów).
Skoro nie masz kostki przy lusterku to trzeba się dobrać do złącz przy zespole oświetleniowym. Trzeba wyjąć lampki, pod którymi znajdują się dwie śruby. Po ich odkręceniu można wyczepić całość z podsufitki. W górnej części znajdują się złącza i przewody, wśród których będzie brązowy oraz czarny.
Odpowiedz
[Obrazek: 20160916_071810.jpg]

[Obrazek: 20160916_071859.jpg]

Dziś może uda mi się skończyć nowy uchwyt do rejestratora, ponieważ w oryginalnym połamał się plastik w przyssawce. Wrzucę wtedy zdjęcie zamontowanego rejestratora.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości