na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych ondrasz 4 2 792 2017-Lis-24, 22:43
Ostatni post: zoniec30
  Wymiana radia CD30 na inne fabryczne Mucha 5 1 777 2017-Sty-12, 08:05
Ostatni post: Mucha
  [ZA] Radio mp3 do Zafiry A jurek.grzelak.5 6 3 075 2016-Paż-17, 20:56
Ostatni post: oki Darek
Ocena wątku:
  • 40 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ZB} Bluetooth przez AUX do CD30 mp3
Witam,
Chciałbym podłączać swój telefon do głośników. Chodzi mi tylko o przeniesienie dźwięku, nie obsługę książki, ani wybieranie numerów, ani zestaw głośnomówiący. Po prostu muzyka i nawigacja z fona ( o tyle wygodne, że telefon sam wycisza muzykę i podaje komunikaty z nawigacji). Czyli tylko wejście do radia. Z tego co czytałem to CD30mp3 ma wejsćie AUX (też nie wiem czy wszystkie, ale to sobie sprawdzę jak mi odkodują VIN w innym dziale biggrin  ) 
I teraz pytanie czy ktoś ma takie rozwiązanie. Chodzi żeby to było zabudowane. Wrzucę pod plastik (np obok radia i tyle)
Na alledrogo widziałem kilka opcji. 

Po pierwsze Adapter BT 4.0 gdzie napięcie bierze z USB ( 5V więc trzeba jakiś zasilacz dodatkowo) - Adapter BT 4.0

Po drugie taki Adapter już na 12 V, ale opis zerowy więc nie wiem czy brać to pod uwagę. Adapter BT na 12V

Rozkminiał ktoś już ten temat?
Odpowiedz
Przede wszystkim radio posiada dedykowane wejście dla telefonu, które umożliwia wyciszenie pozostałych źródeł - AUX nie ma takiej możliwości.

Oba urządzenia, które podałeś działają tak samo, a różnią się jedynie sposobem zasilania. Drugie urządzenie podłączasz bezpośrednio pod 12V, więc jest mniej kombinowania.

Przy ich zastosowaniu i tak będziesz musiał ręcznie przełączyć radio na wejście dodatkowe (AUX)
Odpowiedz
Tylko ze slyszalem ze to wejscie pod tel jest mono. Poza tym ja nie zamierzam rozmawiac przez telefon jak jest podlaczony pod radio. Jadac w dluzsze trasy wlaczam sobie wlasne radio internetowe i do tego nawigacje ktora jak jest potrzeba to sama wycisza muzyke i informuje o trasie. Dlatego sprobuje z ta opcja bt na 12v. Jeszcze tylko nie jestem pewien czy mam to wejscie... Poza tym i tak trzeba je aktywowac, tak? Mam taki kabel do obd 2 i jeszcze elm327na bt da tym rade? Pytam bo kable mi ze starego paska zostaly a ZB mam 2 dni i nie probowalem nawet
Odpowiedz
Tak, AUX trzeba aktywować (zmienić indeks audio), a czu Ci się uda coś z tym zrobić to zależy od "kabla do obd", który posiadasz, bo ELMem nic nie zdziałasz.
Odpowiedz
No i ruszyłem z projektem "AŁX in da kar". Klucze do radia zamówione, moduł BT zamówiony, wtyczka do radia z kabelkiem do jacka, nawet interfejs płynie ze wschodu do aktywacji aux, aż tu wyjmuje radio i nie mam wyprowadzeń na AUX... <rozpędzony_dzik_w_sosnę> 

z tego co czytałem opcje są takie:
1) "Dolutowanie" wejścia np. wg tutoriala z forum - wtedy zyskam normalne wejście 
2) UWA czyli bezprzewodowe podłączenie telefonu przez BT tylko czy nie jest tak że UWA jest zaprojektowane z myślą o zestawie głośnomówiącym? poza tym cena wysoka jak za taką opcję.
3) Nowe radio... i choć to najdroższa opcja to otwiera drzwi do BT, kamery cofania, nawigacji, lepszego dźwięku, pełnej obsługi telefonu...
Odpowiedz
(2016-Wrz-19, 20:34)karul napisał(a): No i ruszyłem z projektem "AŁX in da kar". Klucze do radia zamówione, moduł BT zamówiony, wtyczka do radia z kabelkiem do jacka, nawet interfejs płynie ze wschodu do aktywacji aux, aż tu wyjmuje radio i nie mam wyprowadzeń na AUX... <rozpędzony_dzik_w_sosnę> 

z tego co czytałem opcje są takie:
1) "Dolutowanie" wejścia np. wg tutoriala z forum - wtedy zyskam normalne wejście 
2) UWA czyli bezprzewodowe podłączenie telefonu przez BT tylko czy nie jest tak że UWA jest zaprojektowane z myślą o zestawie głośnomówiącym? poza tym cena wysoka jak za taką opcję.
3) Nowe radio... i choć to najdroższa opcja to otwiera drzwi do BT, kamery cofania, nawigacji, lepszego dźwięku, pełnej obsługi telefonu...

1. Z tego co pamiętam, tutorial dla CD30MP3 był trochę hardkorowy i nie działało to jako wejście AUX
2. Nie ma to sensu:

3. Jeżeli rozważasz zakup jakiegoś kombajnu multimedialnego to będzie to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.
Odpowiedz
Faktycznie prawie wszystkie opisy wejścia sygnałem dotyczą External IN, ALE znalazłem jeden opis jak podłączyć przez CDka 
http://astraklub.pl/viewtopic.php?f=10&t=830431 
Na plus jest to że wygląda na dosyć prostą przeróbkę, jakość chyba też ok, nie trzeba przeprogramowywać nic, bo cd jest domyślnie aktywowane u każdego.

Na minus jest to że obsługa woła o pomstę do nieba. Z tego co zrozumiałem z opisu żeby uruchomić wejście trzeba uruchomić CDka najlepiej z płytą gdzie nagrana jest cisza... 
Praktycznie płyt nie używam i mogłaby tam siedzieć płyta, hm. sam nie wiem.
Odpowiedz
(2016-Wrz-20, 13:35)karul napisał(a): Faktycznie prawie wszystkie opisy wejścia sygnałem dotyczą External IN, ALE znalazłem jeden opis jak podłączyć przez CDka 
http://astraklub.pl/viewtopic.php?f=10&t=830431 
Na plus jest to że wygląda na dosyć prostą przeróbkę, jakość chyba też ok, nie trzeba przeprogramowywać nic, bo cd jest domyślnie aktywowane u każdego.

Na minus jest to że obsługa woła o pomstę do nieba. Z tego co zrozumiałem z opisu żeby uruchomić wejście trzeba uruchomić CDka najlepiej z płytą gdzie nagrana jest cisza... 
Praktycznie płyt nie używam i mogłaby tam siedzieć płyta, hm. sam nie wiem
 Może to jest lepszym rozwiązaniem
http://allegro.pl/oryginalny-roidmi-2s-x...98558.html
Odpowiedz
Heh. Nie wierzyłem do końca w takie rozwiązania. Odrzucały mnie transmitery brzydkie i szpecące wnętrze na dziwnych pałąkach z pilotami podejrzanej jakości. Poza tym o jakości dźwięku słyszałem raczej złe opinie.
Jednak dałem sobie szansę i wyrwałem za 100zł na alledrogo z przesyłką ten który polecił k@niu i muszę przyznać, że jest bardzo zadowolony.
Malutki, w zasadzie wygląda jak zapalniczka. Konfigurowalny z telefonu. Działa też jako zestaw głośnomówiący i ładowarka (2.4A - nawet dla tego warto). Jakość dźwięku bardzo dobra.
Jedno co to muszę przerobić gniazdo zapalniczki żeby uruchamiało się po stacyjce, żeby nie roidmi 2s siedziało na stałe.
Odpowiedz
To przechodzi w stan czuwania jak nie ma zasięgu BT
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości