na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegów , problem z jedynką arekiceman 13 4 240 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
  {A} Skrzynia biegów rafaljereczek 2 184 2016-Lis-20, 19:41
Ostatni post: rafaljereczek
  {A} Skrzynia f 23 zgrzyty przy zmianie biegów ludwig.ren 12 1 904 2016-Wrz-19, 10:48
Ostatni post: Jędrek Z
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} luzy zmieniacza skrzyni biegów f23
Witam.W mojej skrzyni biegów F -23  /na linkach/ mam bardzo duży luz na zmieniaczu -dokładnie luz ten występuje na dolnym cięgle w kształcie litery "U" które to odpowiada za przesunięcie ośki wybieraka w pozycji góra-dół a co za tym idzie mam bardzo duży luz na dźwigni zmiany begów w pozycji prawo-lewo pomimo niedawno wymienianej plastikowej tuleji dźwigni zmiany biegów.Czy istnieją jakieś zestawy naprawcze do tego mechanizmu i gdzie można je dostać-w serwisie proponują mi kupno całego nowego wybieraka za 1000 zł!
Odpowiedz
A nie wytarła ci się taka kostka teflonowa, przypadkiem nie zrobił się tam luz?
Pierścień na lewarku oczywiscie, ale luz też się robi na osi takiej dzwigienki która łączona jest z linką na tym mechanizmie jego też trzeba skasować.
oki
Odpowiedz
właśnie o nią chodzi tylko gdzie ją można dostać no i za ile?
Odpowiedz
Prawdopodobnie potrzebujesz taki komplet naprawczy http://allegro.pl/listing/user/listing.p...id=1276971
[Obrazek: icon3.png] [Obrazek: ab84958.gif]

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Odpowiedz
W sobote sprawdzę, wydaje mi się ze mam te kostki jeszcze razem z tymi tulejami co wstawił link Miętas.
oki
Odpowiedz
Witam.Panowie dzięki wielkie za zainteresowanie ale dokładnie chodzi o to co porusza bezpośrednio ośką wybieraka w skrzyni biegów w pozycji góra-dół-tam też jest jakaś kostka teflonowa na małym sworzniu kulistym,który jest osadzony w dolnym cięgle   w kształcie litery "U"mechanizmu zmieniacza -to co kolega Mietas napisał to nic innego jak zestaw naprawczy lewarka zmiany biegów-ale niedawno już to wymieniałem-przy lewarku nie mam żadnych luzów- linki pracują prawidłowo,jedynie na tym zmieniaczu przy skrzyni biegów jest bardzo duży luz na tej dźwigni w kształcie litery "U"luz ten wynosi około 5 mm.Dzisiaj dzwoniłem do serwisu opla-okazało się,że coś takiego mają ale sami niewiedzą co-kazali mi rozebrać ten zmieniacz biegów-przywieść do serwisu to coś dopasują-ale nie wcześniej jak na drugi wtorek-bo kolega który zajmuje się częściami zamiennymi jest teraz na urlopie-tak działa u nas w kraju serwis opla.Dodatkowo napiszę,że kilka lat temu wymieniałem kostkę wybieraka skrzyni biegów w VW sharan-jeden telefon-złożone zamówienie-na drugi dzień odbiór owej kostki -cena zawrotna 10 zł.  i Sharan jeździ na tej kostce do dzisiaj.
Odpowiedz
Witam.W środę rozmawiałem z gościem serwisu Opla w Świdnicy-podałem mu numer wybieraka skrzynia biegów-jest to OEM-93368602 GM-7550050 i po krótkiej rozmowie okazało się,że jest tam kostka w tym wybieraku z teflonu lub plastiku ale dostępna jedynie w komplecie z całym wybierakiem za-2456 zł-w związku z czym odpuściłem temat-syn przyniósł mi kawałek teflonowego wałka i taką kostkę będę dorabiał sam.
Odpowiedz
Witam.
Czy ktoś znalazł jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości