na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Nie działające szyby i głośniki w tylnych drzwiach mleczny87 3 355 2018-Sie-01, 07:55
Ostatni post: olek
  {A} brak ABS i TC , nie działa prędkościomierz darkb 12 2 644 2018-Cze-05, 06:31
Ostatni post: rafael
  {A} szyby, radio i lusterka nie działają Kilkomaks 0 454 2018-Kwi-06, 00:42
Ostatni post: Kilkomaks
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} nie świeci listwa stopu
Cześć,

Jestem od niedawna właścicielem Zośki 1,8, 125 km (prod. grudzień 2004) i niestety nie działa mi listwa stopu. Światła stopu działają poprawnie ale listwa na klapie nie świeci.
Sprawdzałem bezpieczniki ale nie wiem który jest od tej listwy?.
NIe wiem czy ta awaria to nie jest moja zasługa, jak robiłem konserwację profili zamknietych to wstrzyknąłem dawkę do tylnej klapy. Niestety nie pamięta czy uprzdnio ten stop mi działał.

Z gory dzieki za pomoc.
Odpowiedz
sprawdź połączenie na kostce przy listwie...
Odpowiedz
czyli muszę zdjąć te plastiki. Podpowiedziałbyś mi jakie i gdzie są tam zaczepy żeby niczego nie urwać.
Dzięki
Odpowiedz
Nie mam doświadczenia w ZA, może niech jakiś posiadacz się wypowie...
W ZB wygląda to tak że odkrecam 3 śrubki w okolicy zamka, 2 pod trójkątne i ciągnie się od jednego rogu, tego który najbardziej odstaje, myślę że w ZA jest podobnie. Odkręć wszystkie widoczne śrubki a potem rwijsmile
Odpowiedz
(2016-Wrz-29, 08:21)rafant4011 napisał(a): Nie mam doświadczenia w ZA, moĹźe niech jakiś posiadacz się wypowie...
W ZB wygląda to tak że odkrecam 3 śrubki w okolicy zamka, 2 pod trójkątne  i ciągnie się od jednego rogu, tego który najbardziej odstaje, myślę że w ZA jest podobnie. Odkręć wszystkie widoczne śrubki a potem rwijsmile

Trochę ot  ale w ZB nie trzeba odkręcać żadnej śruby, aby dostać się do trzeciego stopu, jego złącza czy wiązki - wystarczy zdjąć górną plastikową maskownicę  Cwaniak
Odpowiedz
buhaha zapomniałem Ĺźe mamy u gĂłry Zły
racja, wink opisałem warunki zdjęcia plastiku z klapy...
Odpowiedz
Z tego co oglądałem wczoraj wieczorem to chyba żadnej śruby tam nie widziałem. Robił to ktoś w ZA?
Odpowiedz
Z tego co pamiętam trzeba odkręcić 4 (?) śruby - 2 są we wnęce na ręcę do zamykania klapy, a 2 jak otworzysz klapę będziesz miał na wysokości oczu (chyba) na rej powierzchni co jest zamontowany włącznik krańcowy od oświetlenia bagażnika. Później delikatnie odchylasz, aż zaczną wyskakiwać zatrzaski.
Odpowiedz
(2016-Wrz-29, 12:38)M4R10 napisał(a): Z tego co pamiętam trzeba odkręcić 4 (?) śruby - 2 są we wnęce na ręcę do zamykania klapy, a 2 jak otworzysz klapę będziesz miał na wysokości oczu (chyba) na rej powierzchni co jest zamontowany włącznik krańcowy od oświetlenia bagaĹźnika. Później delikatnie odchylasz, aĹź zaczną wyskakiwać zatrzaski.

Dzięki za pomoc.
Odpowiedz
(2016-Wrz-29, 12:57)kanab2 napisał(a): Dzięki za pomoc.

Ty nie "dzięki za pomoc", tylko pochwal się czy osiągnąłeś zamierzony cel ?  razz biggrin
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości