na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Instalacja tempomatu - Z18XE 125km - brak kabli greg801 1 126 2018-Lis-06, 18:28
Ostatni post: oki Darek
  {A} Nie działające szyby i głośniki w tylnych drzwiach mleczny87 3 192 2018-Sie-01, 07:55
Ostatni post: olek
  {A} szyby, radio i lusterka nie działają Kilkomaks 0 306 2018-Kwi-06, 00:42
Ostatni post: Kilkomaks
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 3.35
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} brak ABS i TC , nie działa prędkościomierz
witam
Koledzy potrzebuję podpowiedzi .Mam problem w swojej zafirze A 1,8 115KM z działaniem ABS-u , Trakcji i prędkościomierza w zegarach.
Czasami wszystkie te rzeczy przestają działać i zaczynają działać kiedy im się zachce.
Sprawdzałem czujniki miernikiem i każdy ma z nich około 1,5 kOhm .
sprawdziłem też auto OPCOM-em ale nie zawsze można połączyć się ze sterownikiem silnika i sterownikiem ABS. wtedy kiedy zegary zaczynają działać i ABS też i podłącze auto pod komputer moge sprawdzić wszystkie sterowniki w aucie.
Co mogę jeszcze szukać , może podpowiecie mi. Ewentualnie zmierzył bym jeszcze gniazdo które jest wpiete w sterownik ABS ale nie mam pojecia co na którym pinie powinno być.
Odpowiedz
Wygląda  mi na podobną usterkę jaką ja miałem. Mi siadło lewe łożysko w przednim kole.Tylko mi prędkościomierz szalał. Może być to ale 100%pewności nie mam.
Odpowiedz
Trzeba zacząć od zdiagnozowania akumulatora i ewentualnie alternatora, opisane usterki często są objawem uszkodzenia, zużycia akumulatora
Odpowiedz
Zgadzam się z Mietasem, w służbowym fiacie też na panelu robiła się choinka, to świeciły się wszystkie kontrolki, to gasły, prędkościomierz zamierał, niedługo potem do wymiany był alternator (w fiatach często pękały obudowy alternatorów).
Odpowiedz
ok a ile prawidłow powinien dawać napięcia alternator podczas wolnych obrotów
Odpowiedz
Jak Mietek napisał, w Zosi takie są objawy z ładowaniem i aku, bez obciążenia powinien dawać ok 14 V.
Odpowiedz
A ja niestety na własnym przykładzie co prawda z Vectry B, mam odmienne zdanie.
Jak czasem nie działa abs i nie można się z nim połączyć to albo padają kable od pompy abs do kompa, czasem starczy siknąć płynem do styków. Albo co mnie spotkało Elektronika pompy abs wysiada.

Życzę opcji pierwszej
Odpowiedz
ładowanie mam idealne 14,5 V podczas pracy silnika , po zgaszeniu silnika 12,5 V jest z akumulatora.
Wyszyscilem punkt masowy z prawej strony auta pod maską w komorze silnika.
Spryskałem kontaktem wszystkie złącza od sterownika silnika i wtyczkę od sterownika pompy abs.
Połaczyc nie mogę się ze sterownikiem ABS w ogóle a ze sterownikiem silnika mogę połączyć ale tylko na zapłonie silnika a jak jest auto odpalone to nie mogę połączyć się opcomem z żadnym z tych sterowników
Odpowiedz
czy możliwe jest to że jak posiada się uszkodzony któryś czujnik ABS w kole to nie można połączyć sie ze sterownikiem ABS-u poprzez OP-COM ?
Odpowiedz
Nie, wadliwość działania czujników nie rzutuje na komunikacje sterownika z interfejsem ... Bynajmniej z tego co mi wiadomo ... razz
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości