na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] Zafira - Naprawa ogranicznika drzwi roboo1 37 9 743 Wczoraj, 17:13
Ostatni post: palibrzuch
  [TUT ZB] Demontaż konsoli środkowej subegnicram 13 4 594 2017-Mar-31, 19:09
Ostatni post: Flora
  {B} demontaż boczka marcin86 4 171 2017-Mar-18, 21:53
Ostatni post: marcin86
Ocena wątku:
  • 58 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] Zafira - Demontaż, wymiana podłokietnika
Z racji małej ilości schowków postanowiłem wymienić podłokietnik na nowszy ze schowkiem.

Kupiłem "okazyjnie" sam podłokietnik bo mechanizm miałem sprawny. Gdy przyszła paczka z euforia pobiegłem do auta ściągnąłem stary, wciskam nowy a tu zonk...
Stary podłokietnik był jeszcze na mechanizmie z Zafiry A sad . Poratował mnie kolega Rhaziel (przepraszam jak przekręciłem nick) i odsprzedał mi mechanizm.
Gdy już miałem wszystkie komponenty zabrałem się do montażu smile

Potrzebujemy:
Podłokietnik + mechanizm - 1szt.
Klucz Torx 15 lub 20 (nie pamiętam już dokładnie)
Cieniutki płaski śrubokręt do podważenia zaślepek.
Nasadkę 8'emkę
Śrubokręt krzyżakowy.

Krok 1

Siadamy wygodnie za fotelem kierowcy, który wcześniej przesuwamy maksymalnie do przodu, żeby mieć więcej miejsca do działania.

Krok 2

Odkręcamy dwie śruby torx trzymające plastik ze stolikiem. Śruby znajdują się na dole.

[Obrazek: 1.jpg]  [Obrazek: 2.jpg]

Krok 3

Przy użyciu cienkiego płaskiego śrubokręta wyciągamy dwie zaślepki znajdujące się w górnych rogach stolika

[Obrazek: 3.jpg]

Krok 4

Odkręcamy dwie śruby torx, które znajdują się pod zaślepkami.

[Obrazek: 4.jpg]  [Obrazek: 5.jpg] 

Krok 5

Po ściągnięciu stolika naszym oczom ukazuje się wnętrze fotela. Po prawej stronie mamy mechanizm, który trzyma się na trzech nakrętkach.
Zanim odkręcimy nakrętki wyciągamy podłokietnik, aby go wyciągnąć ustawiamy go maksymalnie na leżąco i pociągamy w stronę fotela pasażera.
Potem delikatnie podważamy i wyciągamy pokrętło od regulacji lędźwiowej (uwaga siedzi dość ciasno).

Po ściągnięciu pokrętła odkręcamy mechanizm.

[Obrazek: 6.jpg][Obrazek: 7.jpg]

Krok 6

Po odkręceniu mechanizmu odkręcamy od niego regulację lędźwiowa śrubokrętem krzyżakowym i możemy spokojnie wyciągać mechanizm.

[Obrazek: 8.jpg][Obrazek: 9.jpg]

Krok 7

Składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Materiał dydaktyczny oraz zdjęcia, zgodnie z  Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych i Ustawą z dnia 8 lipca 2010 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, stanowią moją własność intelektualną. Wszelkie kopiowanie, udostępnianie bez mojej wiedzy stanowić będzie podstawę do wszczęcia postępowania sądowego.
[size=1em]tEREk[/size]
## Regenerowane zawory do 1.3, 1.7, 1.9, 2.4
## Zestawy naprawcze wiązki drzwi tył ASTRA / ZAFIRA / VECTRA / SIGNUM
Odpowiedz
Witam! Mam pytanie, mam zafire bez seryjnego podłokietnika a przydałby mi się on i teraz pytanie ja mam wersję bez stolika a zamiast tego zwykły materiałowy schowek. Da się zrobić tak żeby wsadzić u mnie podłokietnik ? Czy trzeba mieć tą wersje co Ty masz tEREK ? Pozdrawiam!
Odpowiedz
ljabartosz, wersja siedzeń ze stolikami to jest opcja wyposażenia i nie ma nic do rzeczy. Moim zdaniem możesz dołożyć podłokietnik, ale musi być kompletny i najlepiej gdyby pochodził z ZB, wówczas wszystko powinno pasować
[Obrazek: icon3.png] [Obrazek: ab84958.gif]

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Odpowiedz
No tak tak, ale jak się dostać pod obicie fotela? biggrin
Odpowiedz
Masz regulację ledźwiową ?? Jak masz to na 100% podłokietnik możesz montować.

Na spokojnie w wolny dzień dobierz się do fotela. Jak masz cały tapicerowany to od spodu powinny być jakieś zaczepy.
Odpowiedz
Mam, jak już się dobiore to musze dziure w tapicerce robić na mechanizm podłokietnika...
Odpowiedz
Jak rozbierzesz fotel to zwróć uwagę czy masz kawałek blach z fotki nr 6. Jej nie ma w zestawie z podłokietnikiem z tego co pamiętam.
Odpowiedz
Jak tak rozmyślam kupno podłokietnika, pokusiło mnie coś aby sprawdzić ile kosztuje cały fotel z podłokietnikiem  31 No i zrobiłem to i okazuje się, że cały fotel z podłokietnikiem jest tańszy od samego podłokietnika : ) Np. http://moto.allegro.pl/fotele-przednie-o...68523.html Ale niestety mieszkam daleko od Poznania i nie mogę sobie takiego czegoś sprawić  14
Odpowiedz
smile niezłe zagadaj kogoś z poznania
Odpowiedz
No właśnie, jest ktoś kto mógłby mi kupić takie coś i wysłać mi jeden fotel ? : ) A drugi otrzyma gratis!  36
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości