na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc z kupnem LPG Zafira 1,8 1999.r. waluspl 26 3 228 2017-Sty-11, 16:17
Ostatni post: tomek909
  {A} 1.6 99' LPG - Czy warto? Opłacalność tej operacji DanJ93 2 716 2015-Lis-03, 10:02
Ostatni post: Jacek2308
  {LPG ZA} NIe przełącza się na LPG arebuk 1 582 2014-Paż-31, 11:43
Ostatni post: arebuk
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szarpanie na lpg
Dzień dobry,
czy macie może pomysł, dlaczego silnik szarpie na lpg? Na benzynie pracuje normalnie, nawet pod obciążeniem. Na lpg szarpie - zwłaszcza, kiedy jest wilgotno (deszcz, mgła), ale w suche dni też się zdarza. Wymieniłem na nowe:
- przepływomierz,
- cewkę,
- świece.
Ponieważ te przyczyny wyeliminowałem, pozostają mi jeszcze:
- regulator napięcia (przygasające światła podczas kręcenia kierownicą),
- jakaś nieprawidłowość w tylnej lewej lampie (łącznie z kierunkowskazam włącza się przeciwmgielne, co widzę poprzez jarzącą się kontrolkę na desce),
- "luźna" masa na silniku lub karoserii
- podciekające wtryski benzynowe?
Czy powyższe może mieć wpływ na działanie gazu? a może jest tak, że instalacja gazowa ma przebicia? czy wtryski gazowe mogą się przycinać i nie zostawiać śladu w postaci błędu w komputerze inst. gazowej?
Gaz jest na gwarancji, zakładany w Tarnowie w ogólnopolskiej sieci Cz....m.
Generalnie, mechanik odsyła mnie do gazownika, a gazownik do mechanika.
Proszę o jakieś wskazówki.
Odpowiedz
Przewody bo nie do czytałem żebyś wymieniał, jak szarpie obstawiam gdzieś zapłon wypada a po drugie jest nowa na gwarancji ma obowiązek tak zrobić żeby chodziła jeśli dobrze pali na Pb.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
(2016-Paż-24, 09:26)Bamber napisał(a): Przewody bo nie do czytałem żebyś wymieniał, jak szarpie obstawiam gdzieś zapłon wypada a po drugie jest nowa na gwarancji ma obowiązek tak zrobić żeby chodziła jeśli dobrze pali na Pb.

Z18xe - tam nie ma przewodów - tylko wiązka - bezpośrednio do cewki z modułu. Mechanik mówił, że gdyby coś działo się na tym połączeniu, to wyskakiwał by błąd, a błędów nie ma.
Odpowiedz
To niech gazownik szuka przyczyny w lpg czy gdzieś słabej masy nie ma, jakie parametry wychodzą na komputerze gazowym podczas objawów.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
Foxie najpierw pytanko do Ciebie: jakiej marki zakupiłeś moduł zapłonowy, i czy moduł i świece były wymienione jednocześnie??
Pytam o markę ponieważ kilku producentów stosuje zbyt krótkie sprężynki(te które fizycznie stykają się ze świecami) co może powodować szarpanie.
Odnośnie problemów z miganiem świateł to sprawdź miernikiem jakie masz ładowanie na akumulatorze kiedy masę i plus bierzesz z aku i kiedy masę bierzesz z silnika - jeśli będą duże różnice( np; pierwszy pomiar 12V, a drugi około 14V) to trzeba sprawdzić masę silnika.

Jeśli okaże się że problem nie dotyczy układu zapłonowego to podejrzewam jakiś błąd montażowy lub źle zrobione ustawienia w sterowniku LPG.
Pozdro
Odpowiedz
moduł Valeo, świece NGK.
Odpowiedz
No to w teorii nie powinno być problemu z układem zapłonowym..

Z opisu wywnioskowałem że masz założoną instalację BRC SEQ 32, napisz jakie wtryski: BRC ,czy Apache; chociaż obstawiam że nie w tym jest problem....
Obstawiam, że problem tkwi w programie, napisze ci na PW.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości