na dół
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Uszczelnienie podszybia
Panowie, niedawno zakupiłem Zafirę. Zauważyłem że po deszczu woda z podszybia zbiera się na materiale pod szybą i kapie na silnik. Szyba w aucie nie jest oryginalna wiec pewnie przy jej wymianie nie do końca dobrze zostało uszczelnione podszybie. Znalazłem miejsce, łączenie się boków z podszybia z listwą podszybia przez które leje się ta woda (zdjęcie). Czym można to uszczelnić??

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Łączenie plastików chcesz uszczelniać? Przecież fabrycznie tam nie ma 100% szczelności. Na pewno to nie jest problemem.
Odpowiedz
Jeżeli woda prrzelewa Ci się górą rynienki to sprawdż kanały odpływu wody . Natomiast jeśli masz tej wody na silniku niewiele to raczej normalne , u siebie mam mokry silnik nawet po myciu auta .
Odpowiedz
Tak, pomyślałem by to uszczelnić bo jak patrzę na to od spodu do widzę prześwit, szparę. Wydaje mi się że tam powinno to być spasowane tak aby cała woda szła do odpływów a nie uciekała na 'lewo'. Co do kanałów, to są udrożnione sprawdzałem je. Zrobię dodatkowe zdjęcia i podeślę.
Odpowiedz
A tak wygląda ta szpara od wew. Widać prześwit. Czy nie powinna tam być uszczelka?
Czy też tak macie w swoich Tourerach?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Hmm, pewnie nikt z Was tak nie ma skoro brak postów ;-) Wiec nie jest to normalne. Czy pewnie źle zostało to złożone po wymianie szyby.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
U mnie tez leci woda. Takiej szpary na pewno nie mam ale i tak się sączy. Ten wystający plastik a z drugiej strony listek aż się prosi aby jaka spinka je połączyła. Jednak u mnie jej też nie ma. Szyba nie była wymieniana.

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 4fb332ad45271f98fa065264c0b8aa18.jpg]
Odpowiedz
Dzisiaj zrobiłem test szczelności i niestety jest masakra sad Woda się dosłownie leje. 
Oto co nagrałem...

Nie ma pojęcia co jest nie tak.  Rozebrałem kilka razy i nic tam nie brakuje.
Auto nie miało dzwona ani szyba też nie była wymieniana.
Odpowiedz
to wygląda tak jak czegoś tam brakuje to jest nie normalna sytuacja!,podjedź do servisu niech zobaczą z technicznym rysunkiem elementów podszybia.
Odpowiedz
W pewnej popularnej książce niby nic więcej nie ma.[Obrazek: 8e4569bb8db12318866a60370002464e.jpg][Obrazek: 5bd63165c6a9b79b644573c020013d37.jpg]

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości