na dół
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Uszczelnienie podszybia
Witam

Może byłby Ktoś tak uprzejmy i wykonał kilka zdjęć podszybia (niecieknacego Laugh od góry z dołu w wersji benzynowej.
Założyłem nowe uszczelki pomiędzy elementami podszybia ale niewiele to zmieniało. Jedyne to mnie niepokoi to listwa, która jest założona na dolnej krawędzi szyby przedniej jest miejscami powiedzmy luźna tj. można z oporem poruszyć nią jakieś 2mm względem szyby, ponieważ względem plastików podszybia, które jest wciśnięte do tej listwy nie ma luzu.
Odpowiedz
(2017-Wrz-07, 16:42)PolTor napisał(a): Witam

Może byłby Ktoś tak uprzejmy i wykonał kilka zdjęć podszybia (niecieknacego Laugh od góry z dołu w wersji benzynowej.
Założyłem nowe uszczelki pomiędzy elementami podszybia ale niewiele to zmieniało. Jedyne to mnie niepokoi to listwa, która jest założona na dolnej krawędzi szyby przedniej jest miejscami powiedzmy luźna tj. można z oporem poruszyć nią jakieś 2mm względem szyby, ponieważ względem plastików podszybia, które jest wciśnięte do tej listwy nie ma luzu.

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/9/7/9...C05573.JPG

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/9/7/9...C05574.JPG
 U mnie to tak wygląda ale silnik 20cdti 2012r.
szczeliny wyglądają jak by były razem połączone .
Odpowiedz
(2017-Wrz-05, 09:17)PolTor napisał(a): U mnie tez leci woda. Takiej szpary na pewno nie mam ale i tak się sączy. Ten wystający plastik a z drugiej strony listek aż się prosi aby jaka spinka je połączyła. Jednak u mnie jej też nie ma. Szyba nie była wymieniana.

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka
[Obrazek: 4fb332ad45271f98fa065264c0b8aa18.jpg]

(2017-Wrz-07, 17:42)olo0018 napisał(a):
(2017-Wrz-07, 16:42)PolTor napisał(a): Witam

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/9/7/9...C05573.JPG

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/9/7/9...C05574.JPG
 U mnie to tak wygląda ale silnik 20cdti 2012r.
szczeliny wyglądają jak by były razem połączone .

Dzięki. pifo Do tego będę dążył, rozbiorę jeszcze raz wszystkie plastiki i te pod ramionami wycieraczek również i spróbuje tak złączyć/połączyć aby tak to wyglądało. Ciekawe jak to wygląda od spodu, u Ciebie jest chyba jest wygłuszenie (diesel) więc nic nie zobaczysz. Przypomniałem sobie, że jedyną osobom która u mnie zdejmowała podszybie była gazownik i to pewnie od tego się zaczęło.  Zastanawiam się nawet czy do niego z reklamację nie podjechać, ale pewnie na odczepne wpompuje tubę silikonu i cześć Ściana .
Odpowiedz
Panowie wracam z tematem sad

Uszczelniłem połączenie bocznych rynienek z główną środkową listwą pomiędzy którą miałem szparę. I bez efektu. Woda nadal przedostaje się do komory silnika.
Zauważyłem także że całe podszybie bardzo słabo zachodzi na dolną krawędź szyby. Naciskając ręką lekko w dól jestem w stanie odsłonić dolną krawędź szyby co wydaje mi się nie normalne. Wydaje mi się że kwestia leży na całej długości połączenia podszybia z dolną krawędzią szyby. Czy nie powinno tam być uszczelniacza? Jak jest u Was?

Jutro postaram się załączyć zdjęcia.
Odpowiedz
Sprawdzałem u mnie lałem konewką i po prawej stronie z tego połączenia troszkę kapie ale nie tak strasznie jak u ciebie!,więc może tttm?.
Odpowiedz
(2017-Wrz-12, 21:28)olo0018 napisał(a): Sprawdzałem u mnie lałem konewką i po prawej stronie z tego połączenia troszkę kapie ale nie tak strasznie jak u ciebie!,więc może tttm?.

A jak lekko naciskasz podszybie (w stronę komory silnika) to pokazuje Ci się dolna krawędź szyby?
Odpowiedz
Ja dzisiaj właśnie rozebralem całe podszybie łącznie z rynna i kanałem odplywowym. U mnie listwe dolnej krawędzi szyby można delikatnie przy dużym nacisku ruszyć może Max z 2mm ale nie ma opcji aby odsłonić krawędź szyby. Teoretycznie woda nie powinna popłynąć pod górę w profilu U jaki tworzy listwa. W moim przypadku leje się jak na filmie Z załączonego wyżej linku. Test nie wykonywalem konewka tylko prosto z węża na Maxa. Jutro będę składał z nowymi uszczelkami.

Odpowiedz
Upgraduje informację, listwy pod szybą nie idzie ruszyć ( chciałem ją ponownie wkleić), te 2mm bliżej 1mm to powiedzmy rusza się gra dół, natomiast zauważyłem, że w tej oto listwie w rowku gdzie wpinany się plastikowe podszybie jest mikrouszczelka i przynajmniej u mnie w miejscu gdzie łącza się plastiki nie mam jej ciągłości.
Odpowiedz
(2017-Wrz-15, 20:33)rbb84 napisał(a):
(2017-Wrz-12, 21:28)olo0018 napisał(a): Sprawdzałem u mnie lałem konewką i po prawej stronie z tego połączenia troszkę kapie ale nie tak strasznie jak u ciebie!,więc może tttm?.

A jak lekko naciskasz podszybie (w stronę komory silnika) to pokazuje Ci się dolna krawędź szyby?

Nie, nie ugina się praktycznie nic.
Odpowiedz
(2017-Wrz-15, 23:22)PolTor napisał(a): Ja dzisiaj właśnie rozebralem całe podszybie łącznie z rynna i kanałem odplywowym. U mnie listwe dolnej krawędzi szyby można delikatnie przy dużym nacisku ruszyć może Max z 2mm ale nie ma opcji aby odsłonić krawędź szyby. Teoretycznie woda nie powinna popłynąć pod górę w profilu U jaki tworzy listwa.  W moim przypadku leje się jak na filmie Z załączonego wyżej linku. Test nie wykonywalem konewka tylko prosto z węża na Maxa. Jutro będę składał z nowymi uszczelkami.

Czy ktoś dysponuje jakąś dokumentację serwisową i podesłał skan jakie elementy wchodzą w skład podszybia? Mam książkę WKŁ AstraIV/ZAFIRA III jednak tam są tylko śladowe ilości informacji.  W autach na ON prawa i  lewa strona podszybia do spodu jest zabudowana  matą wygłuszającą więc nic nie widać, natomiast w Pb jest wszystko odkryte dlatego jakby się znalazł uprzejmy posiadacza np. A14NET to prośba o zrobię zdjęć szczególnie połączenia środkowej części podszybia z prawym elementem (od strony kierowcy -  stojąc przed autem). U mnie wygląda to odpowiedni tak, jak na fotkach. Proszę nie sugerować się otworkiem, ponieważ to już wykonałem w swoim zakresie.
[Obrazek: 351c432fb91e761ef82470116f766e44.jpg][Obrazek: 5048cc5690b6d9b6e59c2ee47fdb720a.jpg]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości