na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośniki Striker. 3 494 2017-Lis-29, 21:48
Ostatni post: Striker.
  {A} Zafira A jakie głośniki? cube7 15 9 933 2013-Gru-30, 10:43
Ostatni post: Bamber
Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 3.32
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośniki - awaria
Witam.

Od jakiegoś czasu zaczął przerywać dźwięk z głośników. Zwykle po wpadnięciu w dziurę dźwięk ginął albo ponownie się pojawiał,ale we wszystkich na raz. Myślicie , że to standardowa usterka przewodów instalacji w drzwiach ? Jest może główne łączenie wiązki głośników czy coś, żeby szybko usterkę znaleźć.
Radio na wyjściu pokazuje 0.1 V czyli wyjście jest na głośniki. Samych głośników jeszcze nie sprawdzałem - czy trzeba całą tapicerkę z dżwi demontować, żeby się do nich dostać ?

Warto kupować używane wiązki czy może są jakieś zestawy naprawcze z lepszej jakości przewodami ? czy może wymienić na tym odcinku przewody na dobre w sylikonowej izolacji i grubsze ?

O słabym sygnale radia nie wspomnę. Kurnia flaczek tylko radio MaRyja i RMF-ka.
Co do tego to najpierw pod schowkiem sprawdzić a potem mocowanie podstawy anteny tak ?
Jak podstawę anteny wykręcę to ciągnąć za kabel aż wzmacniacz wyjdzie ? Czy jest gdzieś tuż przy podstawie ?

Proszę odpowiedzcie na wszystkie pytania.
Odpowiedz
Jeżeli głośniki przerywają obstawiałbym kostkę w radiu.
Odpowiedz
kostkę już sprawdziłem jest ok
Odpowiedz
Odświeżam.
Odpowiedz
Najprościej sprawdzić czy wiązka drzwi od głośników pada , to stanąć na postoju odpalić radio , otworzyć drzwi i poruszać wiązką ... jeżeli przerywa to masz winowajce , jeżeli nie trzeba szukać dalej ...

Jeżeli chodzi o sygnał anteny , to wyjmij radio i sprawdź czy na włączonym radiu nasz napięcie na pinie odpowiadający za wzmacniacz antenowy)
Odpowiedz
Naprawione kable w drzwiach były ok. Podobno jest wzmacniacz w Zafirach i przy nim było zwarcie. Osobiście nie robiłem brakło czasu na przyjemności wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości