na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych ondrasz 4 2 792 2017-Lis-24, 22:43
Ostatni post: zoniec30
  {A} Wymiana oryginalnego radia na inne radio niefabryczne Kaliope 58 39 053 2017-Paż-21, 19:25
Ostatni post: pietras8787
  Radio z Aliexpress (pytanie) Zmudziak 11 2 151 2017-Cze-06, 20:29
Ostatni post: Zdzich
Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niefabryczne radio na androidzie
Czy ktoś używa (używał) radio na androidzie zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem jak to działa na co dzień.
Na rynku jest sporo rożnych ,jest z czego wybierać jeśli można prosić o jakieś sugestie będę wdzięczny.
Odpowiedz
@gRZENIU podpowie tobie na pewno detale, bo wiadomo że wstawił u siebie smile

@grzelon uzupełnij profil bo nie widać jaką zośkę posiadasz smile
Wiadoma sprawa że "prawie" każde radio inne niż fabryczne będzie grało lepiej.
Zastanawiasz się nad 1 din- z windą czy 2 din?
Odpowiedz
(2016-Lis-02, 20:01)grzelon napisał(a): Czy ktoś używa (używał) radio na androidzie zastanawiam się nad zakupem ale nie wiem jak to działa na co dzień.
Na rynku jest sporo rożnych ,jest z czego wybierać jeśli można prosić o jakieś sugestie będę wdzięczny.

Na codzień jak i w dłuższe trasy spisuje się dobrze.
Możliwości radia oraz jego zastosowania są olbrzymie. Począwszy od uruchomienia kilku aplikacji na raz , po przez dostosowanie ich poprzez pobranie aplikacji z google play.  jakość odtważania muzyki , jak zarówno wideo jest zadowalająca . Radio również pozwala zainstalować dowolną nawigacje na system android , lub korzystanie z google maps.

Myślę, że jeżeli ja bym miał wybierać ponownie to wybrał bym wersję z androidem 5.0 lolipop ( obsługuje miracast i airpay) , a w szczególności zwrócił bym uwagę czy na pewno działa wyjście AV out przy odtwarzaniu filmu ( nie wiem czy tylko moje radio tak ma , ale AV out działa tylko przy podłączeniu dodatkowego odtwarzacza) , więc mając dodatkowe monitory nie mam na nich obrazu z wyświetlacza radia. Dodatkowo jakość odbioru stacji radiowych jest gorsza.
Odpowiedz
gRZENIU dzieki za odpowiedz
chciał bym zamontować 2 din.
Co myslicie o tym LINK: xtrons.co.uk/pf75oloa-g-7-android-5-1-lollipop-quad-core-car-dvd-player-with-screen-mirroring-function-obd2-for-opel.html
Odpowiedz
Też patrzyłem na ten model, ale...
1. Moim zdaniem "dizajn" kompletnie nie pasuje do wnętrza ZB.
2. Rozdzielczość 800/480? Niby nowy model, ale w starszych "gałkowych" wersjach jest rozdzielczość 1024/600
3. Przy zastosowaniu dotykowego frontu zamiast gałek aż się prosi o wyświetlacz minimum 8".
Moim zdaniem, poza dotykowym frontem, nic nowego ten model nie wnosi.
Odpowiedz
tam widzę w opisie 1080p
Odpowiedz
Ale to nie jest rozdzielczość wyświetlacza, tylko parametr w jakiej jakości może być odtwarzany film.
Odpowiedz
(2016-Lis-04, 18:40)grzelon napisał(a): chciał bym zamontować 2 din.
Co myslicie o tym http://xtrons.co.uk/pf75oloa-g-7-android...-opel.html

Myślę ,podobnie jak WhiteBoy , te radio ma dobre parametry , ale ta rozdzielczość mogła by być lepsza roll      wygląd to już kwestia gustu ... piwo
Odpowiedz
(2016-Lis-09, 08:33)gRZENIU napisał(a):
(2016-Lis-04, 18:40)grzelon napisał(a): chciał bym zamontować 2 din.
Co myslicie o tym http://xtrons.co.uk/pf75oloa-g-7-android...-opel.html

Myślę ,podobnie jak WhiteBoy , te radio ma dobre parametry , ale ta rozdzielczość mogła by być lepsza roll       wygląd to już kwestia gustu ... piwo

Aktualnie wyświetlacze mają tą wyższa rozdzielczość. Ja swoje (HuiFei KGL) kupowałem jakieś 2 lata temu i wtedy było tylko 800x480 ale wystarcza do normalnego użytku.
Największa zabawa była z upchnięciem tych wszystkich kabelków za radiem smile
I tak kilka niepotrzebnych wypiąłem z wtyczki. Jakbyś brał z DVBT (osobny moduł współpracujący) to antenka z zestawu działa raczej tylko na postoju.
Przejrzyj forum XDA zanim się zdecydujesz i wybierz takie które jest już sprawdzone.
Co do samego montażu to musiałem wyjąć ramkę bo haczyła i leciutko przeszlifować górną część wewnętrznego plastiku.

PS. Tak wiem, że lewy dolny róg lekko odstaje, ale nie chce mi się go wyciągać i od nowa wszystko układać smile

I jeszcze pytanko o wylogowanie oryginalnego radia (DVD90): na początku tego nie robiłem, jakby mi coś nie poszło z Androidowym radiem, a potem już mi się nie chciało wszystko wyciągać i podłączać je do wylogowania. Na razie leży w szafie ale zastanawiam się czy przekazując je komuś razem z numerem to wystarczy czy musi być wylogowane w sparowanym aucie? Bo jak musi to być wykonane w moim aucie to najwyżej jeszcze zrobię szybkie wyciągnięcie nowego i wylogowanie starego.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(2016-Lis-10, 21:28)krzysiul napisał(a): I jeszcze pytanko o wylogowanie oryginalnego radia (DVD90): na początku tego nie robiłem, jakby mi coś nie poszło z Androidowym radiem, a potem już mi się nie chciało wszystko wyciągać i podłączać je do wylogowania. Na razie leży w szafie ale zastanawiam się czy przekazując je komuś razem z numerem to wystarczy czy musi być wylogowane w sparowanym aucie? Bo jak musi to być wykonane w moim aucie to najwyżej jeszcze zrobię szybkie wyciągnięcie nowego i wylogowanie starego.

z tego co się orientuje , można zalogować nie wylogowane radio jeżeli masz kod. Jednak op-comem tego nie zrobisz , a jak wylogujesz sam to bez problemu zalogujesz je w innym aucie op-comem ...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości