na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {C} - Auta z czujnikiem oświetlenia a wyłączanie świateł franki 12 3 125 2014-Cze-25, 10:08
Ostatni post: kicaj
  {C} - Akcja sewisowa - nieprawidłowe ustawienie świateł mijania Grisza 13 7 310 2013-Mar-06, 22:58
Ostatni post: Kristofer
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} Światła mijania/drogowe - słaba jakość oświetlenia
Witam.
Chciałbym podpytać się kolegów o jakość oświetlenia w ZC. Mam autko z lampami "bihalogenowymi" z żarówką HIR2.
Jako że jest jedna żarówka, światła drogowe uzyskuję poprzez przesłonę (czy jakoś tak to się nazywa).

Światła nie powalają jakością.

Czy modyfikowaliście w jakiś sposób oświetlenie (na przykład przejście z HIR2 na HB4 lub w jakiś inny sposób)?

Zastanawiam się nad dołożeniem dodatkowych halogenów dalekosiężnych HELLA, na przykład FF75 lub FF55.

Jak podać sygnał do stycznika aby załączały się razem z "drogowymi"? Czy jest to w ogóle możliwe?

Z góry dzięki za pomoc, pzdr
--------
I wilk syty... i owca w ciąży smile
Odpowiedz
Moja zafira posiada :
T4F = REFLEKTORY,KSENON
T95 = KIERUNKOWE REFLEKTORY PRZEDNIE (ADAPTACYJNE ŚšWIATŁA PRZODU)
TQ5 = DO INTELIGENTNYCH ŚšWIATEŁ DROGOWYCH
i zgrzeszył bym chcąc na światła ponarzekać .
Jeżeli coś może się popsuć
popsuje się na pewno
Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć C , czy jakoś tak.
Odpowiedz
Włóż xenon zamiast żarówek, w tak nowym aucie z soczewkową lampą mało prawdopodobne aby doczepił się ktoś podczas kontroli.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
(2016-Lis-06, 01:14)Zdzich napisał(a): Moja zafira posiada :
T4F = REFLEKTORY,KSENON
T95 = KIERUNKOWE REFLEKTORY PRZEDNIE (ADAPTACYJNE ŚšWIATŁA PRZODU)
TQ5 = DO INTELIGENTNYCH ŚšWIATEŁ DROGOWYCH
i zgrzeszył bym chcąc na światła ponarzekać .

No ja nie mam takiego szczęścia wink

Mam zwykłe "halogeny"... stąd moje pytanie smile

@Bamber ==> A przegląd? Nie czepią się wink
--------
Odpowiedz
Generalnie soczewka fajnie świeci nie rozprasza światła że świecą po drzewach. Ja z innymi autami nie miałem problemu na przeglądach z xenonem na soczewce, musiał by być bardzo czepialski diagnosta. Masz spryski?

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
(2016-Lis-06, 14:34)Bamber napisał(a): Generalnie soczewka fajnie świeci nie rozprasza światła że świecą po drzewach. Ja z innymi autami nie miałem problemu na przeglądach z xenonem na soczewce, musiał by być bardzo czepialski diagnosta. Masz spryski?

No właśnie nie mam sad
--------
Odpowiedz
Ja bym założył, żadnych przeróbek to nie wymaga zawsze można wrócić do zwykłych.

Nie wiem jak te ledy się sprawdzają nie widziałem jeszcze live.

LED HIR2

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
A skąd brać ewentualnie sygnał do dodatkowych halogenów (drogowych) - tak, aby zapalałby się wraz z włączeniem "długich" i gasły po ich wyłączeniu? Jest taka możliwość?
--------
Odpowiedz
Z aku zasilanie przez przekaźnik na halogeny a wzbudzenie przekaźnika napięciem z wiązki świateł drogowych, proste jak drut.

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
(2016-Lis-07, 09:35)Bamber napisał(a): Z aku zasilanie przez przekaźnik na halogeny a wzbudzenie przekaźnika napięciem z wiązki świateł drogowych, proste jak drut.

Tylko nie wiem, czy nie będzie problemu - bo jest jedna żarówka (jednowłóknowa) do świateł mijania i drogowych - a przełącza tylko przesłona... skąd w takim razie brać impuls?
--------
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości