na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Nie działające szyby i głośniki w tylnych drzwiach mleczny87 3 412 2018-Sie-01, 07:55
Ostatni post: olek
  {A} Problem z zamkiem tylnej klapy Zafira A puszek36 2 376 2018-Lip-18, 21:21
Ostatni post: oki Darek
  {A} brak ABS i TC , nie działa prędkościomierz darkb 12 2 797 2018-Cze-05, 06:31
Ostatni post: rafael
Ocena wątku:
  • 65 głosów - średnia: 3.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} - Problem z tylną wycieraczką - nie działa
witam, tylna wycieraczka wykonała wczoraj 3 bardzo wolne i leniwe cykle pracy po czym stanęła pionowo sad .Ramie wycieraczki jest nowe wymienione na oryginał w tamtym roku. Jak myślicie w czym jest problem?
Odpowiedz
Mam podobny problem. Tylko, że z rana przy mrozie powoli podnosi się do połowy, stanie za chwilę dojdzie do końca - stanie i znowu do połowy i stanie itd. po nagrzaniu auta pracuje normalnie. Jakby coś w silniku albo na przekładniach zamarzało.
Odpowiedz
moja nawet w największe mrozy po paru dniach nie używania śmigała bezproblemowo, aż do wczoraj sad .
Odpowiedz
Moja też śmigała - i się zaczęło!
Odpowiedz
(2012-Mar-09, 07:47)arebuk link napisał(a): witam, tylna wycieraczka wykonała wczoraj 3 bardzo wolne i leniwe cykle pracy po czym stanęła pionowo
Sprawdź najpierw czy prąd dochodzi, ale obstawiam, że zardzewiała ośka ta na której siedzi ramię. Miałem kiedyś podobnie w AF też leniwie chodziła aż się zatrzymała, nie pomagały żadne W40 nafty itp. aż roznitowałem cały mechanizm dosłownie młotem wybiłem ośkę z obudowy oczyściłem znitowałem na nowo i śmigało, i tak sprzedałem. a roboty wyszło mi wtedy na 2godz. ale na kupnie nowego kompletu zaoszczędziłem. I sądzę, że u ciebie może być podobnie.
Odpowiedz
A mówili, że zafirki nie rdzewieją.
Odpowiedz
piotrgu, nie mówię, że na bank to ale to nie chodzi o rdzewienie blach po prostu zanieczyszczenia się też tam dostają między tulejkę a ośkę, a arebuk, to ma z o ile pamiętam z 99r to ma prawo tam zaśniedzieć.
Odpowiedz
A ja mam z 2007 i też zaczęła się zacinać!
Odpowiedz
czyli pozostaje rozbiórka tylnej klapy żeby się dostać do mechanizmu wycieraczki żeby go wyczyścić i przesmarować??
Odpowiedz
Arebuk, tak tylko po rozebraniu nasmaruj dobrze w środku smarem który nie zamarza a rozebranie silniczka wiąże się ze zdjęciem ramienia wycieraczki i tu radziłbym uważać na plastykowe uchwyty silnika, łatwo je połamać.
Ja Wam powiem, że moja wycieraczka działa na raty. Przetrze w jedną stronę, zatrzyma się, później zatrzyma się po środku itd itp. Dałem sobie już spokój, bo jak dam na spryskiwanie to prawidłowo machnie trzy razy i jest ok. Czyściłem silnik, sprawdzałem przekaźniki ....i nic. Mam jeszcze jeden pomysł ale musi się zrobić cieplej. W środku w silniczku jest taki malutki przekaźnik...może to jego wina....
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości