na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {C} Nie dzialajace przednie wycieraczki. Blad B371C JaGoDkA 6 493 2017-Lut-02, 16:39
Ostatni post: JaGoDkA
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} wycieraczki działają tylko na najwyższym biegu
Witam,

Jestem nowy na forum i też od nie dawna właścicielem Zafiry C, od dwóch dni mam problemy z wycieraczkami przedniej szyby, mianowicie działają tylko na najwyższym biegu, sporadycznie jest ok i działa wszystko, szukałem podobnego przypadku w necie i znalazłem iż prawdopodobnie winny jest przekaźnik, ale nie mogę znaleźć nigdzie opisów od przekaźników. Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz
Moduł wycieraczki przedniej nr 43 , skrzynka w komorze silnika .
Jeżeli coś może się popsuć
popsuje się na pewno
Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć C , czy jakoś tak.
Odpowiedz
A wiec tak, problem z niedziałającymi wycieraczkami występuje z razem z czujnikiem zmierzchu. Wczoraj zaobserwowałem w dzień że wycieraczki działają i czujnik zmierzchu tez zmienia światła wg pory dnia czyli świecą się dzienne światła LED, ale po jakimś czasie jakby coś nie łączyło zapalają się światła mijania mimo ze jest jasno i wtedy nie działają wycieraczki przedniej szyby poza najwyższym biegiem. Za chwile znowu gasną światła mijania, są aktywne światła dzienne i wszystko działa jak trzeba. Wydaje mi się ze to nie wina bezpieczników i przekaźników które są ok. Szukałem na forum i znalazłem taki przypadek i nie wiem czy to wiązać?

LINK: klubzafira.pl/forum/showthread.php?tid=3685
Odpowiedz
(2016-Lis-07, 12:29)Zdzich napisał(a): Moduł wycieraczki przedniej nr 43 , skrzynka w komorze silnika .
MODUŁ...TO MAM ROZUMIEĆ PRZEKAŹNIK CZY COŚ W TYM STYLUHuh?MOŻE KOLEGA MA SCHEMAT Z OPISEM SKRZYNKI POD MASKĄ I W BAGAŻNIKU  BYŁBYM WDZIĘCZNY...JA MAM ZAFCIE 2008 ROK 1.9 CDTI 120KM. NA NECIE ZNALAZŁEM KILKA SCHEMATÓW I KAŻDY JEST INNY..U MNIE ZNOWU NIE DZIAŁAJĄ WYCIERACZKI NA NAJSZYBSZYM BIEGU I NIE MOGĘ USTAWIĆ CZASOWYCH
Odpowiedz
bogumil67 podał bym Ci numery stron z instrukcji obsługi , lub link do jej pobrania ale ... , napisałeś że masz Zafirę B a pytanie zadajesz w dziale Zafiry C . Napisz pytanie w dziale ZB , lub polecam :

http://www.klubzafira.pl/forum/showthread.php?tid=409
Jeżeli coś może się popsuć
popsuje się na pewno
Jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć C , czy jakoś tak.
Odpowiedz
@bogumil67

sprawdź bezpieczniki nr 14 i 15 w UEC (w przedziale silnika) - wycieraczki szyby przedniej oraz nr 12 w REC (bagażniku) - wycieraczka szyby tylnej
[Obrazek: icon3.png] [Obrazek: ab84958.gif]

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Odpowiedz
Jak mniemam, gdyby strzelił jakikolwiek bezpiecznik od wycieraczek, wycieraczki w ogóle by nie działały.
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości