na dół
Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 2.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błędy i wypadanie zapłonów
(2016-Gru-23, 20:47)biały napisał(a): Przesiadłem się z oryginalnych GM na denso jedno elektrodowe idydowe i skończyło się wypadanie zapłonów więc te GM może i dobre....ale do astry 1.6.
bzdura.sam ma drugiego a w sumie trzeciego LET-a i tylko ori GM najlepiej się sprawują.już pomijam fakt które przygotowałem
Odpowiedz
Nie wiem dokładnie które świece są OK a które nie, ale fakt jest faktem że katalogi podają do naszych silników NGK dwuelektrodowe a one powodują wypadanie zapłonów odczuwalne nawet przy trzech tyś obr.
Przy innych świecach odczuwalne jest dopiero na wolnych obrotach jak gubi zapłon co 5 - 10s, wymiana cewek nic nie daje.
Temat przerobiony na kilku zafirach.
Ja ostatnio zakupiłem Championy za 8zł szt i na gazie są OK
Odpowiedz
@Kaliope standard to wymiana co 60 tysięcy na benzynie, na gazie jedni skracają interwał i 30% a inni w tym ja o połowę i jest spokój.

@oki Darek W ciemno kupuj świece Gm dedykowane do Twojego silnika po vinie i będziesz miał spokój, i nie będą wypadać zapłony.
Odpowiedz
Też robiłem doświadczenia ze świecami dwuelektrodowymi i wywalało  błędy. Założyłem jednoelektrodowe irydowe NGK IFR7X7G i bez problemów. Świece irydowe mają cieńszą elektrodę, przez co mniej obciążają cewkę.
Odpowiedz
W moim z20let mam obecnie założone świece irydowe Denso z polecenia od gazowników i nie żałuję.

Model: IT02 IK20TT

Grupa: IRIDIUM TWIN TIP
Odpowiedz
(2017-Sty-03, 13:29)lbk napisał(a): W moim z20let mam obecnie założone świece irydowe Denso z polecenia od gazowników i nie żałuję.

Model: IT02 IK20TT

Grupa: IRIDIUM TWIN TIP

Dokładnie mam takie same jak Ty i wreszcie mam spokój.  Oryginalne GM zawsze wymieniałem co 10tys (w sumie 4 razy) i nie mogłem pozbyć się wypadania zapłonów w okolicach  3tys obrotów.  Cewka od 3 lat ta sama.

Na denso już 8 tys spokoju. Moim zdaniem warto dołożyć kilka zł.
Odpowiedz
Ja stosuję gm-owskie świeczki jednoelektrodowe żadnych wynalazków dwu czy trzy elektrodowych.Wymiana oleju i filtrów co 10-12 tys razem ze świecami.Szkoda cewki.Po tym przebiegu na wolnych obrotach wyczuwalne poszarpywanie ,na biegu jałowym też da się wyczuć przebieranie.Wymiana świec załatwia sprawę.
Odpowiedz
Może mi ktoś podać dokładny symbol tych ori GM świec do Z20LET - borykam się z tym problemem od dłuższego czasu, sprawdziłem dzisiaj i mój mechanik mi NGK jakieś założył.
Chcę nabyć i wymienić i być może problem się skończy.
Odpowiedz
Aktualizacja - dzisiaj wpadają do mnie Denso IK20TT. Dam znać czy pomogło. Następny w kolejce jest aparat zapłonowy. Może tym razem się uda...
Odpowiedz
Okazało się jednak, że to nie świece. Kawałek wiązki z komputera do przepustnicy był zmasakrowany jak i sama wtyczka. Wymieniłem i na razie śmiga. Co nie zmienia faktu, że świece też wymieniłem na Denso. Pohasam trochę i modów ciąg dalszy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości