na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Parowanie szyb a spryskiwacze mgłowe klosow 8 2 940 2014-Sty-29, 12:03
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 2.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Parowanie przedniej szyby
Witam.
Zauważyłem że po wciśnięciu przycisku usuwania zaparowania przedniej szyby (zgodnie z instrukcją) dmuchawa działa na najwyższych obrotach ale zamiast odparowania - szyba staje się bardziej zaparowana. Metodą prób zauważyłem że dopiero po włączeniu klimatyzacji i włączeniu tego przycisku, spełnia on swoją funkcję. Jest to trochę męczące ponieważ trzeba wykonać kilka ruchów aby to włączyć zamiast jednorazowo przyciśnięcia tego przycisku. Czy jest to normalne? W Audi A4 B5 gdy wcisnąłem ten przycisk odparowania to automatycznie włączała się dmuchawa na najwyższych obrotach wraz z klimatyzacją i szyba natychmiast była odparowana. Po za tym nie mogę ręcznie zmienić stopnia ustawienia dmuchawy oraz jej wyłączyć. Działa na zasadzie skoku pomiędzy dwoma najbliższymi stopniami czyli na przykład między 3 a 4 lub 4 a 5 itd. Muszę wchodzić w menu ustawień dmuchawy szybkie, normalne, wolne i tam na zasadzie zabawy ustawić optymalny nadmuch czyli jak dla mnie 3 a 4. Pomijam fakt że po włączeniu przycisku automatycznej dmuchawy wskakuje stopień 7 i po wyłączeniu tego przycisku nadal zostaje stopień 7 i wyregulować mogę tylko między 7 a 6. Czy miał ktoś już taki problem i jakie są ewentualne tego przyczyny.
Odpowiedz
Ja mam klimatyzację cały czas włączoną. A co do odparowywania, to włączam, para schodzi i wyłączam.
Czy to wyłączę funkcje odparowywania, czy ponownie włączę AUTO, wentylacja przestawia się tryb automatyczny - ni nie muszę regulować.
Odpowiedz
Kolego wymień filtr pyłkowy pewnie jest przybrudzony na nowy oczywiście papierowy, z węglem chłonie wilgoć i w skrajnych przypadkach w zimie potrafi zamarznąć. Taki używamy tylko wiosną i latem powiedzmy ok kwietnia do września.

Czasami w podszybiu zbiera się woda i wentylator przez to zaciąga wilgoć do auta. Warto tam także zajżeć, czy woda spływa bez przeszkód kanalikami.
Odpowiedz
Ja zaś dodatkowo jeżdżę z minimalnie uchylona szybą i pozostawiam ja nawet po skończonej trasie aby para wydobyła się z pojazdu , drugi plus z tego z nie przymarza uszczelka drzwi
Odpowiedz
(2016-Lis-16, 18:49)tOmki napisał(a): Ja mam klimatyzację cały czas włączoną. A co do odparowywania, to włączam, para schodzi i wyłączam.
Czy to wyłączę funkcje odparowywania, czy ponownie włączę AUTO, wentylacja przestawia się tryb automatyczny - ni nie muszę regulować.

Czyli wychodzi na to że mam coś nie tak z elektroniką

(2016-Lis-16, 21:04)racool napisał(a): Kolego wymień filtr pyłkowy pewnie jest przybrudzony na nowy oczywiście papierowy, z węglem chłonie wilgoć i w skrajnych przypadkach w zimie potrafi zamarznąć. Taki uĹźywamy tylko wiosną i latem powiedzmy ok kwietnia do września.

Czasami w podszybiu  zbiera się woda i wentylator przez to zaciąga wilgoć do auta. Warto tam także zajżeć, czy woda spływa bez przeszkód kanalikami.

Filtr wymieniony miesiąc temu ale dzięki za info :-)

Jednak bez dobrego elektromechanika się nie obejdzie :-)
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości