na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zafira B 1,6 (105 koni) - czy ten silnik to straszny muł? nie_mientki 5 139 2017-Gru-09, 09:03
Ostatni post: Krawiec
Pytanie Zafira B 1.8 - 2014 jacekk 1 159 2017-Lis-05, 13:07
Ostatni post: QRZOL
Pytanie Opel Zafira B 2013 Kocmyrzów pod Krakowem jacekk 6 277 2017-Paż-31, 10:10
Ostatni post: aro
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zafira C, 140Km, podpowiecie dlaczego ciągle stoi?
ZC ma bardzo twarde zawieszenie - wydaje mi się że zbyt twarde jak na auto rodzinne.
Odpowiedz
@Kaliope, dzięki za link o automatach. To rzuca trochę nowego światła...
@tEREk - tak, szykują mi się dwa foteliki na raz wink Takie szczęście wink
@rbb84 - bardzo możliwe, ale też nie bardzo mam wybór przy swoich potrzebach, tzn. stosunkowo niewielkiego auta, ale ze sporym bagażnikiem. Jest kilka modeli np. C4 Grand Picasso, Peugeot 5008, S-Max, ale chyba poza tym ostatnim, wszystko jest równie twarde (za to tenże ostatni jest znacznie droższy). Skoro więc w tej kwestii nie ma wyraźnego lidera, to własne preferencje kierują mnie w stronę Zafiry właśnie.
Odpowiedz
(2016-Gru-20, 18:59)rbb84 napisał(a): ZC ma bardzo twarde zawieszenie - wydaje mi się że zbyt twarde jak na auto rodzinne.
Napewno twardsze od zb

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

(2016-Gru-20, 10:10)puo3rp napisał(a): Rzeczywiście - nie zwróciłem uwagi na to, że jest 5-osobowa, wydawało mi się oczywiste, że wszystkie Z są 7-osobowe. No ale nie jest to dla mnie problem, bo Z podoba mi się właśnie ze względu na wielkość bagażnika, a nie możliwość przewozu dodatkowych osób. Pewnie nie jest to odpowiedni wątek i pewnie napiszę niedługo osobne pytanie w bardziej odpowiednim miejscu, ale ponieważ kolega pisze o wyjmowaniu fotelika i przesuwaniu kanapy, to może skorzystam i zapytam - potrzebuję wpiąć dwa foteliki (od niemowlaka) z bazą na isofix i mieć jeszcze w bagażniku min. 80cm od tylnej kanapy do klapy bagażnika (no i zmieścić się jeszcze za kierownicą wink), czy to realne? Może właśnie w 5-osobowej Zafirze miałoby to głębszy sens.

Po przeczytaniu wpisów na forum wiem, że powinienem raczej celować w benzynę przy naszym (rodziny) trybie jeżdżenia. A co sądzicie o tym automacie w ogłoszeniu? Abstrahując od spalania, to czy ryzyko awarii skrzyni było w modelach z automatem duże?
Z mojego doświadczenia mam ZB i ZC. W ZB fotel kierowcy mam odsunięty do tyłu na max w ZC już nie- chyba dwa ząbki do przodu.
Jeśli chodzi o fotele w drugim rzędzie to mają uchwyty isofix oprócz środkowego,bez problemu zamontujesz foteliki z maluchami i się spokojnie zmieścisz.
W ZC jest opcja złożenia środkowego fotela (funkcja podłokietnika)i wtedy masz możliwość cofnięcia foteli z dziećmi ok 7cm. Wielkość bagażnika bez zmian napewno będzie min 80 cm długości.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości