na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Termostat ? Problem po wymianie rafaljereczek 3 174 2016-Gru-17, 08:56
Ostatni post: celius
  {A} Termostat - naprawa w Warszawie? toko 14 892 2015-Paż-13, 19:02
Ostatni post: Bamber
  {A} Termostat - usterki, diagnoza, sposoby naprawy, regeneracji itp. Dziadek13 18 6 924 2013-Lut-19, 19:17
Ostatni post: waldik782
Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Termostat
Witam mam pytanko co do termostatu w mojej Zosce A 1.8 16V . Wymieniłem w niej termostat bo Stary się skończył . I jak jadę powiecmy rano z córką do szkoły to gdzieś po 4 kilometrach skazowka temperatury dopiero się rusza i wędruje przed 90. A spoczatku jak ja kupiłem to bardzo szybko się nagrzewala i było eleganckoa teras wydaje mi sie ze troche dlugo Nie wiem co jej odbilo. Mogę prosić o pomoc
Odpowiedz
Kolego piszesz trochę bez ładu i składu .....
- stary (termostat) się skończył - co mu było albo czego nie robił ? 
- kogo (albo co)  na początku kupiłeś ? 
- czy teraz trzyma temperaturę ? 

P.s. Staraj się raczej pisać bez błędów  wink
Odpowiedz
Kupiłem nowy termostat bo stary się zacisnął i wogule nie grzał temperatura dochodziła ledwie do 80stopni i po przejechaniu powiedzmy 15 km wogule nie leciało ciepłe powietrze . I postanowiłem kupić nowy i jest git . Tylko teraz chodzi mi o to dlaczego ona się tak długo nagrzewa po przejechaniu 5 km dopiero wskazówka się rusza. A jak kupiłem Zwrotkę to dosyć szybko się nagrzewala a kupiłem ją jakieś 2 lata temu. A układ powietrza odpowietrza się sam prawdaHuh?Huh? Nie wiem czy zasłonić jej częściowo chłodnice. Tak trzyma temperature Przepraszam za błędy w poprzednim poście pozdrawiam??
Odpowiedz
To że rusza się po jakimś czasie to normalne.
Układ sam się odpowietrza.
Wszystko jest ok smile
seize the day 
Odpowiedz
To zastawic jak częściowo chłodnice żeby szybciej się nagrzewala. Bo nigdy nie robiłem tego w tym samochodzie bo było git
Odpowiedz
Termostat masz sprawny i nie widzę sensu zakrywania chłodnicy....
No ale rób jak uważasz
seize the day 
Odpowiedz
... jeśli tak bardzo chcesz zasłaniać chłodnicę, to pamiętaj, żeby jej całej nie zakrywać - wskazane jest aby zasłonić jej górną część.
 Uwaga !!!  nie zapomnij zrobić otworu, aby odsłonić wlot powietrza (tak dla Twojej informacji znaczek opla w atrapie zostawiamy nie zasłonięty)

Są różne "szkoły" na temat zasłaniania chłodnicy - jest tyle samo zwolenników  jak i przeciwników - ja należałem do tych pierwszych smile  - wykorzystałem do tego kawałek sklejki (bo łatwo było wyciąć kształt kratki w masce)
Odpowiedz
Zbytnio nie rozumiem jak znaczek opla w antrapie ma być nie zasloniety . Ja myślałem żeby włożyć kawalek kartonu między chłodnice wody a chlodnice od klimy. W poprzednim aucie tak robilem . Połowa chlodnicy zaslonieta kawałkiem kartona a druga oczywiście nie
Odpowiedz
.... jak to chcesz  zrobić tylko za pomocą kawałka kartonu, to rzeczywiście nic nie musisz odsłaniać. 
Ja u siebie tak jak pisałem wcześniej do tego celu użyłem kawałek sklejki, który był przymocowany do atrapy od strony silnika za pomocą opasek samozaciskowych. Później jak znajdę zdjęcie to je zamieszczę  wink
Odpowiedz
Ok jak bym mugl prosić o foto
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości