na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} 1.6 - Z16XE -  B+LPG 2003r. netypowe, dziwne objawy sebulo10 1 97 2017-Sty-05, 10:21
Ostatni post: Chlipo
  {A} 1.6 - Z16XE -  Gaśnie przy wysprzęgleniu - EGR ? Dzarko 8 511 2016-Paż-30, 08:58
Ostatni post: Dzarko
  {A} 1.8 - Z18XE -  Zwiększające się obroty przy zmianie biegów dembol23 0 166 2016-Sie-23, 17:35
Ostatni post: dembol23
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} 1.6 -  Dziwne objawy przy odpalaniu
Witam.
Pomimo sporych mrozów Zafira odpala fajnie. Ale mam inne problemy.
Jeden to gaśnięcie samochodu podczas jazdy kiedy wycisnę sprzęgło. Dzieje sie to żadko ale nawet przy prędkosci 70km. Wyczytałem że prawdopodobnie to przepustnica. Jutro ją rozbieram.
Kolejny problem o którym nie udało mi się nic wyczytać objawia się w następujący sposób.
Przy odpalaniu (dzieje się to i na zimnym i na ciepłym) wskazówka obrotomierza szaleje cofa sie niżej zera, autko wydaje z okolic rozrusznika krótkie terkotanie/zgrzytanie, i odpala normalnie, dodatkowo na kilka sekund zostają świecić sie kontrolka ABS i paliwa. Ktoś doradzi co to może być?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
odnośnie drugiego Twojego problemu  ... a w jakim stanie masz akumulator ?  (młody, stary, naładowany ?)
Odpowiedz
(2017-Sty-08, 22:22)mini-max napisał(a): odnośnie drugiego Twojego problemu  ... a w jakim stanie masz akumulator ?  (młody, stary, naładowany ?)

Kupiłem samochód z tym aku, nie wiem ile ma. Zastanawiałem się nad jego wymianą, ale najpierw wyczyściłem wszystkie połączenia, masy. Przy mrozach minus 25 samochód palił więc chyba trzyma prąd. Chyba że ma inną wade? nie znam się tak.
Odpowiedz
Stawiam na zużyte szczotki rozrusznika
Odpowiedz
(2017-Sty-10, 11:32)misio napisał(a): Stawiam na zużyte szczotki rozrusznika

a i bendix do przeglądnięcia przy okazji
Odpowiedz
Witam.
Dziękuję za odpowiedzi. Rozrusznik jest robiony.
Kolejne pytanie. Czy w tym modelu nie ma silniczka krokowego ? Czyściłem przepustnicę , kilka dni było ok, a teraz znów obroty szaleją.
Mam taką przepustnicę.
LINK: www.kolmot.com.pl/pl/p/Przepustnica-Korpus-przepustnicy-OPEL-Astra-Corsa-Meriva-Vectra-Zafira-1.4-1.6-benzyna-817158/1400
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości