na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Ostrzeżenie {B} 1.7 CDTI - A17DTR -  Brak mocy - turbina adek728 5 670 2016-Mar-26, 07:29
Ostatni post: kandi
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.7 CDTI - A17DTR -  Brak mocy ecn003005 p0030
Witam
Mam problem pare dni temu nie mogłem wyjechać z podwórka auto muliło gaz do dechy i mimo to obroty są,e schodziły w dół i gasł.
Dziś na początku drogi ok ale pózniej Zafira zaczęła skakać nie dało się jej wkręcić na obroty strasznie przymulona z górki się rozpędzała ale pod górkę ledwo co
na postoju obroty do około 4000 ale czuć było przerywanie.
Po wypedałowaniu błąd  ecn 003005 pare dni wcześniej był jeszcze ecn 003008 ale skasowałem teraz wyskoczył tylko ten pierwszy, brak kontrolki silnika i autka z kluczykiem, po sprawdzeniu w necie błędu p0030 wychodzi ze coś z sondą lambda ale zgłupiałem bo przecież jej nie ma. Może ktoś miał już coś podobnego?
Zafira b 2008 1.7cdti a17dtr
Odpowiedz
1.7 cdti, A17DTR ma sondę lambda, tzw czujnik tlenu. Z17DTR nie miał.

http://klubzafira.pl/forum/showthread.php?tid=5561

[Obrazek: 603e50c939ab692amed.jpg]
Przebacz nie 7 razy, lecz aż 77 razy. (Mateusz 18,21-35)
Odpowiedz
A tak właściwie to mógłbyś wytłumaczyć na jakiej zasadzie ona działa ? Jeśli masz zamiar odpisać że google nie boli to nie pisz ale jak chcesz to możesz na chłopski rozum to wytłumaczyć wink
Odpowiedz
To wychodzi na to ze jest ten o nr gm 98075140 czyli ten chyba najdroższy sad
Odpowiedz
Znalazłem trochę czasu wiec napisze co było nie tak
Okazało się to co pisał Kaliope czujnik tlenu gm 98075140
Niestety brak zamiennika razem z wymianą wyszło 1300zł po wymianie wszystko ok auto jak nowe
W pierwszym warsztacie do którego się dokulałem jakoś (znany warsztat w Katowicach) powiedzieli ze to nie żaden czujnik tlenu tylko wtryski do wymiany lub regeneracji cena od 2200 do 3200 jeżeli nie wymienię nie wypali się dpf. Zabrałem auto od nich i na lince zawiozłem so swojego mechanika ten potwierdził to co wyszło z błędu i co Kaliope potwierdził. Nazwę warsztatu co chcieli naciągnąć na wtryski jak ktoś będzie chciał podam na priva

Niestety po tym problemie wystąpił nowy też chyba czujnik wyskakuje błąd P042a
czujnik spalin najprawdopodobniej tylko nie wiem który bo większość tematów jest o silniku 1.9 i te czujniki raczej nie podejdą
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości