na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smutek {B} czy do zafiry B pasują amotyzatory z astry H maly8431 3 270 2018-Sie-12, 09:00
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Jak szybko sprawdzić czy mamy ESP, czy tylko ABS Kaliope 0 984 2017-Maj-15, 14:58
Ostatni post: Kaliope
  {B} Amortyzatory przĂłd_tył - polecane typy, rodzaje, producenci piotrek413 42 13 219 2017-Kwi-02, 15:07
Ostatni post: lukaszleski
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Czy do Zafiry B pasują amortyzatory z Astry G ?
Czołem !

Kupiłem na allegro amortyzatory do Zafiry B na tył - TRW. Sprzedawca twierdzi, że pasują do Zafiry B

Dzisiaj otrzymałem paczkę i na pudełku odczytałem model  JGT234T który według katalogu ma zastosowanie w Astra F i Astra G.

I teraz pytanie:
czy faktycznie ktoś pamięta czy amortyzatory tylne z Astry G są takie same jak do Zafiry B ?

Według katalogu TRW powinien być model JGT480T

Jestem w stanie uwierzyć w to, że koncerny motoryzacyjne robią nas w wała i wypuszczają taką samą część pod innym oznaczeniem katalogowym, tylko po to aby za część do nowszego auta zarobić troche więcej kasy ...

Aczkolwiek nie wiem czy tak faktycznie jest ? Może ktoś spotkał się już z taką sytuacją ?
Odpowiedz
Wg EPC amortyzatory tylne stosowane w Astrach G i Zafirach A nie są takie same jak w Zafirze B - mają różne nr części (katalogowe).

W załącznikach dane do porównania

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzięki za rysunki.

Tak - to wiem, że są różne numery katalogowe.

Co nie wyklucza tego co przypuszczam, że mogą być to te same amortyzatory tylko z innymi numerami katalogowymi.

Czy możesz mi jeszcze sprawdzić czy w Astrze G amortyzator jest też zamocowany takimi samymi śrubami 
M12x75 i M14x65 ? (na załączonym rysunku dla Astry G akurat nie zmieścił się rodzaj zastosowanej śruby)

Nie wiem co zrobić - zaryzykować i założyć czy odesłać, dopłacić i zamówić właściwe ..
Odpowiedz
W załączniku

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzięki.

Są dokładnie te same śruby.

Ze  sklepu mam informację, że na pewno pasują do Zafiry B bo już ktoś zakładał.

Napisałem jeszcze do TRW aby wyjaśnili tą kwestię.

Poruszyłem ze sklepem temat większej masy własnej Zafiry B do Astry G, ale napisali że temat masy "załatwiają" sprężyny różne dla tych modeli zatem amortyzator nie ma wiekszych obciążeń.

Gdyby jeszcze ktoś coś wiedział to proszę o info .
Odpowiedz
Amortyzatory mają za zadanie tłumić nierówności i utrzymać kolo w określonym położeniu, przy nierównościach, zaś sprężyny przyjmują większe obciążenia niż amortyzatory, na nich opiera się masa pojazdu.
Odpowiedz
Przy amortyzatorach ważny jest zakres pracy i skok w którym pracuje. A masa auta ma znaczenie przy nierównościach na danych sprężynach auto różnie resoruje i amortyzator musi dać radę to wytłumić. Po to są amortyzatory twarde do twardych sprężyn, i seryjne do standardowego zawieszenia.

Jak wymieniałem przód u siebie mechanik kazał zwrócić uwagę czy są dedykowane do Zafiry B, dlatego pewnie czymś się różnią.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości