na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 435 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {A} Skrzynie biegĂłw F17 monterro 2 645 2018-Cze-14, 10:33
Ostatni post: bodek10
  {A} Skrzynia biegĂłw , problem z jedynką arekiceman 13 6 120 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Linki zmiany biegĂłw
Witam. 
Zosia 2,2 ZSE
Mam problem z wkładaniem biegów. Jedynka i dwójka ciężko wchodzą. Mechanik wymienił wybierak i powiedział że linki skorodowały w przewodach i trzeba je wymienić to problem ustąpi.Znalazłem do skrzyni F23 - ale nie wiem czy to skrzynia od tego modelu. I dosyć drogie bo prawie 500 zł.
Ktoś , coś - jakiś namiar ?
Odpowiedz
rozkoduj vin , dowiesz się jaką masz skrzynię .
Odpowiedz
Już wiem F23SR - ale dla linek nie powinno mieć to znaczenia . Więc ma ktoś namiar gdzie taniej kupić ? W sieci tylko używki na alledrogo - nic nie ma sad
Odpowiedz
Skrzynia F23 awarie i wymiana oleju

Skrzynie F23 produkowane przez Getrag, mialy przenosic moment obrotowy do 210Nm i wychodzily w kilku roznych modelach
- poznac je mozna np. po hydraulicznym sterowaniu sprzegla lub 2 cieglach zmiany biegow.
Generalnie F23 roznily sie obudowami i przelozeniem glownym.
Najczesciej byly spotykane w Astrach i Zafirach, ale takze w poliftowych Vectrach z silnikami x20xev, x25xe, z26se, y22dth, x20dth i x20dti.
Do T41/2003 (czyli wszytkie Vectry B) mialy wade konstrukcyjna, ktora powodowala w warunkach niskiej temperatury ciezkie wbijanie 1-2-3 biegu.
Odpowiadalo za to jedne z kol zebatych.
Akcja serwisowa byla przeprowadzana na zyczenie i stosowano zestaw reperacyjny: 9201451 / Katalognr.: 16 07 013.
To definitywnie konczylo problemy z wbijaniem zimnych biegow 1-2-3.
Przed T41/2003 stosowano nadlewanie oleju (ok. +0.5l) w F23 przeciw huczeniu i ciezko wchodzacym 1-2-3 biegom.
F23 jest bardzo wrazliwa na olej skrzynia i jest jedyna ze skrzyn, gdzie co 24 miesiace wymienia sie olej - po to m.inn. korek spustu oleju.
Zauwazamy tez 2 standardowa wade F23 - huczenie lozysk podczas jazdy.
Waznym jest, ze specjalnie dla tej skrzyni Opel opracowal olej (rowniez F17 mialo specjalny olej) i nalezy tylko ten olej stosowac: jest to MTF 0063 75w-85, numer katalogowy Opel 1940768.
Jedynym mozliwym zamiennikiem jest Castrol SMX-S - ale nie sprawdza sie tak dobrze w warunkach zimowych.
Inne oleje absolutnie nie nadaja sie do F23 - beda powodowaly zla synchronizacje biegow, wieksze huczenie skrzyni, uniemozliwial wbicie 1-2-3 biegu.
Nie wolno zapomniec rowniez o 2 innych rzeczach w przypadku F23:
1.Odpowietrzenie hydrauliki sprzegla (madry Wescik rok po przypaleniu sprzegla)
2. Regulacja ciegiel zmiany biegow.
3.Jesli cieknie olej, to mozliwe 3 miejsca - korki kontrolny i spustu, oraz simmering.

Źródło : http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/porady/f23.html
Odpowiedz
Przejrzałem dużo artykułów w tym i ten smile Ale nadal tańszych linek nie mogę znaleźć sad
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości