na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jaki akumulator? DobĂłr akumulatora dla ZB jacekolejnik01 99 24 480 2018-Lis-06, 15:09
Ostatni post: Krasnal
  {B} Akumulator a ładowanie - wymiana doświadczeń, spostrzeĹźeń marian329 66 20 345 2013-Mar-23, 13:36
Ostatni post: Mundurowy
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Akumulator pada po 5 dniach
Witam kolegów na forum..Mam problem z trzymaniem prądu w aku..Auto zakupiłem we wrześniu 2016..Ze względu że  miało 8 lat (fabryczny akumulator) od razu postanowiłem zacząć od wymian i napraw bo nie wiem co go może nagle zaboleć... No i zabolało..Nowy aku... nie trzyma prądu. Postoi 5 dni i już go nie odpalę. Mierzyłem miernikiem prąd, spada mu do 8.5V..Przypomnę, że alternator po remoncie bo miał słabe ładowanie. Rozrusznik to samo bo już łapał na tulejach. Podłączony program nie pokazuje błędów.  Pobór prądu z akumulatora 0.00-0.01 A. (tak mi sprawdził elektryk) I mówi że jest wszystko OK. Proszę kolegów o pomoc,bo widzę że już drugi elektryk też nie może dać rady a mnie już łapy opadają.. Radio oryginalne CD30 , które nie robi prawdopodobnie  problemu..Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi
Odpowiedz
Sprawdzałeś czy klemy nie są ciepłe lub gorące.Jeśli tak to może być problem z przepływem prądu do akumulatora.
Odpowiedz
(2017-Lut-19, 19:53)jabol napisał(a): Sprawdzałeś czy klemy nie są ciepłe lub gorące.Jeśli tak to moĹźe być problem z przepływem prądu do akumulatora.

Klemy są OK...Zimne...Nie powiem bo miały dużo nalotu twardego w środku i musiałem się nieźle naskrobać by się dostać do odpowiedniego materiału klemy, słupki też białe poczyszczone wziąłem i to pod uwagę
Odpowiedz
Jak ma aku gwarancję to w czym problem? Zaczynam od jego reklamacji.
Odpowiedz
Zastanawiam się po co wymieniałeś aku oryginalne skoro nie byłeś pewny czy jest złe. Każdy oryginalny aku wyyrzymuje dłużej niż najlepszy kupiony w sklepie. Podobnie jak z oryginalnymi częściami.
Skoro już wymieniłeś na nowy z gwarancją a jak napisałeś nic nie pobiera prądu to jak napisał Bamber -Reklamacja smile
Odpowiedz
(2017-Lut-20, 08:32)speedy napisał(a): Zastanawiam się po co wymieniałeś aku oryginalne skoro nie byłeś pewny czy jest złe. KaĹźdy oryginalny aku wyyrzymuje dłuĹźej niĹź najlepszy kupiony w sklepie. Podobnie jak z oryginalnymi częściami.
Skoro już wymieniłeś  na nowy z gwarancją  a jak napisałeś nic nie pobiera prądu to jak napisał Bamber -Reklamacja smile

No widzisz ...Człowiek może i chciał dobrze..Wymieniłem z dwóch powodów.. Aku ośmioletnie nie wiem jak było eksploatowane i powiem, że nie miało tak dobrej chęci do odpalania-zakręcenia (być może była wina rozrusznika)  Na starym pojeździłem może ze 2 tygodnie i pierwsze co to wymieniłem aku. A że zbliżała się zima to chciałem wiedzieć na czym jeżdżę auto mi potrzebne praktycznie na co dzień bo muszę te 10km. do pracy dojechać i na co dzień jakoś to wszystko chodziło a po dłuższym postoju padaczka. Dobrze że żona ma jeszcze Renie Lagunkę (stary porządny diesel) to jakoś kulałem..trochę tym...trochę tym..... Po dzisiejszej nie przespanej nocy  wpadłem na pomysł...(Że też od razu nie pomyślałem) Po prostu zamienię aku z Reni do Zafci ( pojemności te same ) zostawię Opelka na parę dni postoju , zobaczymy czy wyciągnie baterie czy nie...Odezwę się jak mi poszło...Pozdrawiam..Jeszcze jedno..zauważyłem że podczas pierwszego rozruchu już po dwóch dniach postoju, dosłownie na sekundę przygasa podświetlenie zegarów wraz z kontrolkami i komputer pokładowy z tym że odpali. I podejrzewam że to już są objawy słabszego napięcia aku..
Odpowiedz
Moja fabryczna bateria wytrzymała 9 lat. Niestety w sklepach i hurtowniach takiej jakości akumulatorów już chyba się nie znajdzie. Te lepsze trafiają na tzw. pierwszy montaż do nowych aut.
bogumil 67, możesz spróbować jeszcze bezpośrednio połączyć klemę "-" akumulatora z metalową częścią najlepiej silnika za pomocą kabla rozruchowego. Pozwoli to wykluczyć ewentualną "słabą masę".
Odpowiedz
"Słaba masa" nie rozładuje akumulatora.

Cytat:Pobór prądu z akumulatora 0.00-0.01 A. (tak mi sprawdził elektryk) I mówi że jest wszystko OK.

Czym to sprawdzał i w jaki sposób? Normalnie w stanie spoczynku pobór wynosi 20-40 mA. To co podał Ci "elektryk" jest obarczone większym błędem niż wynosi wartość mierzona.

SprawdĹş na wszelki wypadek czy nie masz zapalonej lampki w schowku pasaĹźera.
Odpowiedz
Kolega już w pierwszym poście napisał, że napięcie spada do 8,5 V - moim zdaniem w tym tkwi problem i nie ma znaczenia że akumulator jest nowy, taki spadek napięcia to ewidentna oznaka że uszkodzona jest co najmniej jedna cela, czyli akumulator szmelc
Odpowiedz
Spadek do 8,5V oznaczałby uszkodzenie co najmniej trzech ogniw.
U mnie żarówka w schowku rozładowała akumulator do 4V w ciągu weekendu.
Najprościej wyjąć akumulator z samochodu, naładować i sprawdzić co stanie się po kilku dniach.
Bardzo mocno wydaje mi się, że problemem jest pobór prądu w spoczynku i rozładowywanie akumulatora, a nie jego uszkodzenie.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości