na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jaki akumulator? DobĂłr akumulatora dla ZB jacekolejnik01 99 24 412 2018-Lis-06, 15:09
Ostatni post: Krasnal
  {B} Akumulator a ładowanie - wymiana doświadczeń, spostrzeĹźeń marian329 66 20 335 2013-Mar-23, 13:36
Ostatni post: Mundurowy
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Akumulator pada po 5 dniach
Naładować akumulator na full. Poczekać 1 dzień i sprawdzić go pod obciążeniem woltomierzem "zbocznikowanym".  Jeżeli nie masz takiego to po naładowaniu zgłoś na reklamację i oni go zbadają, i wydadzą konkretna diagnozę. Jeżeli będzie diagnoza, że akumulator sprawny to dopiero wtedy szukaj w aucie przyczyny.
Odpowiedz
Witam ponownie..Tak jak pisałem wcześniej aku przełożyłem z Reni do Zośki i ją postawiłem. Poczekam do piątku.. Z Zośki (ala dobry) podłączyłem do ładowania wydojony do cna..Niech się ładuje do jutra wieczora a później tak jak koledzy piszecie odstawie go na 2-3 dni. Mam urlop do końca tygodnia to jakoś obejdę się bez aut..FLORA ....Właśnie jakieś 2 godziny temu sprawdzałem żarówkę w schowku pasażera wkładając telefon z włączoną kamerką do schowka i  po zamknięciu schowka franca gaśnie hehe, ale gdyby świeciła to wydaje mi się że pokazało by wzrost poboru prądu i panowie elektrycy poradzili by sobie z tym tematem...Nie podaruje Zośce, taki numer mi odwalić, ale się nie poddam..Pozdrawiam
Odpowiedz
Smutek 
(2017-Lut-20, 08:32)speedy napisał(a): Zastanawiam się po co wymieniałeś aku oryginalne skoro nie byłeś pewny czy jest złe. KaĹźdy oryginalny aku wyyrzymuje dłuĹźej niĹź najlepszy kupiony w sklepie. Podobnie jak z oryginalnymi częściami.
Skoro już wymieniłeś  na nowy z gwarancją  a jak napisałeś nic nie pobiera prądu to jak napisał Bamber -Reklamacja smile

Z tymi fabrycznymi nowościami to jest różnie. Wczoraj dzwoniłem do kolegi byłego mechaniora (teraz się juz mechaniką nie zajmuje) Z pomocą bo być może w swojej karierze spotkał się z czymś takim. No, ale niestety nie. I właśnie nagiął temat  co do akumulatora fabrycznego (nowego) Półtora roku temu kupił nowego Forda z salonu-gwarancja -picuś glancuś. Po roku padł mu aku (fabryczny) Złożył reklamację ... Wstawił sobie jakiegoś starego trupa co gdzieś jeszcze tam miał i Fordzior śmiga do dziś bez problemu. Problem ma kumpel bo walczy gwarancją aku, bez przerwy pchają go pod górę a on załamuje ręce. [Obrazek: shocked.png]
A teraz żartem...W CCC kupiłem nowe buty za 70zł. Po dwóch tygodniach odpadła podeszwa [Obrazek: wink.png][Obrazek: biggrin.png] ale to tak żartem..
Odpowiedz
Witam kolegów ponownie...Od poniedziałku do dziś minęło parę dni, więc piszę co osiągnąłem..Aku z Reni przełożony do Zafci (nie doładowywałem go) Od poniedziałku do wtoreku wieczorem miał 12,50V. Na dzień dzisiejszy (czwartek) ma:12,45V Auto cały czas stoi nie odpalane. Jak na razie chyba jest dobrze. Natomiast aku z Zafiry podłączony do ładowania w poniedziałek wieczorem na wolnym ładowaniu i wyłączony w środę rano, po odczekaniu paru godzin i zmierzeniu miał 12,90V. Koleś sprawdził mi go też pod obciążeniem jakiś tam testerem i mówi ,że już ma mały spadek (odłożony na bok nie podłączony) Dzisiaj sprawdzam ma nadal 12,90V. Czyli też dobrze, brak spadku napięcia. Podłączyłem go więc do Reni, niech chociaż immobilizer go obciąży. Zobaczę jak będzie jutro..
Odpowiedz
Z całym szacunkiem ale piszesz bardzo chaotycznie. Jeżeli zbadał go " jakimś tam testerem " i jeśli badał go pod obciążeniem i wynik był taki jaki podajesz to aku raczej jest sprawny. Pozostało szukanie przyczyny w aucie. Prąd ładowania, rozrusznik, itp odbiorniki. Ja na początek wymieniłbym klemy na końcówkach przewodów, które dochodzą do akumulatora. Koszt niewielki, może to być przyczyną. Miałem taki przypadek w swoim samochodzie.
Odpowiedz

[attachment=1931 napisał(a):Krasnal pid='100118' dateline='1487871888']     Z całym szacunkiem ale piszesz bardzo chaotycznie. JeĹźeli zbadał go " jakimś tam testerem " i jeśli badał go pod obciążeniem i wynik był taki jaki podajesz to aku raczej jest sprawny. Pozostało szukanie przyczyny w aucie. Prąd ładowania, rozrusznik, itp odbiorniki. Ja na początek wymieniłbym klemy na końcĂłwkach przewodĂłw, ktĂłre dochodzą do akumulatora. Koszt niewielki, moĹźe to być przyczyną. Miałem taki przypadek w swoim samochodzie.

Sprawdzał go czymś takim jak na zdjęciu...Nie znam się na tym..Po naładowaniu miał 12,90V ,a przy podłączeniu tego czegoś był bardzo duży spadek gdzie jak mówi koleś po tak krótkim czasie od ładowania nie powinien taki być niski. Co do klem to sa eleganckie, wyczyszczone do białości i dobrze przejrzane. Stary aku z Renówki w Oplu trzyma, więc to nie chyba wina klem..Spokojnie...Zobaczymy co dalej...Obiecuje że podzielę się tym co mu dolegało bo nie odpuszczę tego.[Obrazek: smile.gif]

Chyba nie za bardzo mi to zdjęcia udało się wstawić..Nie za bardzo jeszcze poruszam się po forum..hehe

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Kolego w Oplu nie chodzi o to że klemy są brudne i trzeba je wyczyścić lub popękane. Kable które wchodzą w klemy są wadliwie połączone z klemami. Przez co po kilkukrotne uruchomieniu silnika wadliwa robi się ciepła. Wówczas trzeba ją dobrze podgrzać palnikiem i cyną zalutować kabel w klemie.
Teraz jak przy wymianie Alu poruszałeś kablami mogłeś niechcący spowodować lepszy kontakt kabla w klemie i usterka na chwilę ustała.
Odpowiedz
(2017-Lut-24, 08:20)racool napisał(a): Kolego w Oplu nie chodzi o to Ĺźe  klemy są brudne i trzeba je wyczyścić lub popękane. Kable ktĂłre wchodzą w klemy są wadliwie połączone z klemami. Przez co po kilkukrotne uruchomieniu silnika wadliwa robi się ciepła. WĂłwczas trzeba ją dobrze podgrzać palnikiem i cyną zalutować kabel w klemie.
Teraz jak przy wymianie Alu poruszałeś kablami mogłeś niechcący spowodować lepszy kontakt kabla w klemie i usterka na chwilę ustała.

Ok ...Dzięki kolego za podpowiedź, wezmę i to pod uwagę. Co do klem to mi się nie grzeją (sprawdziłem bo któryś z kolegów mi podpowiedział) Ale z tymi zaciskami na kablach to nie wiedziałem, warto się temu przyjrzeć. Tylko czy to by było przyczyna rozładowywania na postoju aku ? Żeby nie doładowywał - nie zawsze odpalał bo brak styku przepływu prądu to rozumie, ale rozładować ??Mimo to i tak się tym zajmę. Łapię się już wszystkiego[Obrazek: angry.gif]
Odpowiedz
Jak jest słaby kontakt na klemie to idzie duuuuuży prąd na rozruchu i przez co niszczysz akumulator, a podczas jazdy akumulator może się nie doładowywać !!!

Spotkałem się też z alternatorem który ładował jak był zimny........jak jeździsz autem wejdź w uktryte menu na komputerze chyba 2 zakładka pokazuje napięcie ładowania, kontroluj sobie co jakiś czas - powinno być ok 14,2 do 14,6 Volta.
Odpowiedz
(2017-Lut-24, 13:44)racool napisał(a): Jak jest słaby kontakt na klemie to idzie duuuuuĹźy prąd na rozruchu i przez co niszczysz akumulator, a podczas jazdy akumulator moĹźe się nie doładowywać !!!

Spotkałem się też z alternatorem który ładował jak był zimny........jak jeździsz autem wejdź w uktryte menu na komputerze chyba 2 zakładka pokazuje napięcie ładowania, kontroluj sobie co jakiś czas - powinno być ok 14,2 do 14,6 Volta.

Nie wiem czy kolega czytał mój post od początku, ale alternator - rozrusznik jest po regeneracji (alternator się skończył) Teraz na test -mode ładowanie pokazuje 13.40-70 +/- , ale na op-comie podczas jazdy (laptop podłączony, leżący na siedzeniu pasażera) Parametry jak opisujesz .. książkowe..14,2. Miernikiem na klemach przy włączonych światłach na jałowym 14,2-14,5V max, więc ładowanie jest bardzo dobre, elktryk sie w piersi bije. Znalazłem też post. gdzie koledze też się aku rozładowywał, ale tylko wtedy gdy zostawiał go na TEST-MODE..Tu link do postu...http://www.klubzafira.pl/forum/showthread.php?tid=934    ... I własnie zrobiłem tak w poniedziałek przed dłuższym postojem i na dzień dzisiejszy aku trzyma. ma 12,45V zmierzony miernikiem w spoczynku. Ale się rozpisałem.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości