na dół
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{Info} Zbiorniki gazu w CNG
Znalazłem fotkę ilustrująca rozkład zbiorników w CNG. Ponoć zasięg nawet 600km.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
(2017-Lut-20, 21:57)Kaliope napisał(a): Znalazłem fotkę ilustrująca rozkład zbiorników w CNG. Ponoć zasięg nawet 600km.

@DD ma chyba do lpg podobnie rozmieszczone z resztą pewnie napisze. Przy takiej pojemności 600km to żaden cud Paweł ja na 43 litrach 500 km robię z butlą w miejscu koła.
Odpowiedz
Na LPG są dwa zbiorniki walcowe średnicy 28 cm długości 80 cm. W miejscu koła zapasowego, czyli tak jak na załączonym przez @Kaliope zdjęciu dwa tylne zbiorniki. Pojemność nominalna 86 litrów, wchodzi max 65,5 litra (76%). Pewnie można byłoby podgiąć pływak na 80%, weszłoby 3,5 litra więcej. Przejeżdżam na tym w trasie mieszanej 50/50 600 km. Na autostradzie (Austria, Włochy) z prędkością 130-135 km/h (żeby nie płacić mandatów w euro) przejeżdżam na tym 650 km. Na gazie austriackim (zawsze tankuję na tej samej stacji w Neudorf bei Ilz) to nawet 680 km przejechałem. Oprócz tego wiadomo normalny zbiornik na Pb. Przy instalacji CNG zbiornik na benzynę o pojemności o ile pamiętam 8 litrów.
Odpowiedz
Z uwagi na zbiorniki pod bagażnikiem, wydech rozumiem, jest na środku auta?
Odpowiedz
Dwie rury wydechowe po bokach, na wysokości tylnych drzwi, niewidoczne z zewnątrz.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości