na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Klapka wlewu paliwa - awaria siłownika, awaryjne otwieranie klapki stapaw 23 25 646 2016-Kwi-03, 19:25
Ostatni post: jabol
  {B} Czujnik obecności wody w filtrze paliwa (B87) – schemat (insp4) Kaliope 0 1 673 2015-Maj-09, 21:49
Ostatni post: Kaliope
  {B} WskaĹşnik temperatury silnika pllwist 19 19 891 2014-Lut-02, 11:59
Ostatni post: rafcisz
Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} WskaĹşnik paliwa - odczyt
Pytanie 
Witam. Czy w Waszych zośkach B wskaźnik paliwa wskazuje dziwne pomiary. U mnie jest tak, że po zatankowaniu na full wskazówka idzie na full, ale wystarczy trochę się przejechać a już wędruje do następnej kreski (jakieś 1/8 baku mniej). Teraz np. ma przejechane ok 220 km a wskazówka jest na 5/8 baku. Na całym do rezerwy robię jakieś 700km trasa/miasto 50/50. Czy da się to jakoś skalibrować ?? Czy już z tym żyć smile
W mojej poprzedniej ZA wskazówka zaczynała "spadać" dopiero po ok 100-150km (zależy jaka trasa) a tutaj jest odwrotnie i trochę to wkurza wink
Odpowiedz
Możesz mieć źle skonfigurowany czujnik: rezystancja/napięcie. Innej kalibracji nie ma.
Możesz też mieć problemy z samym pływakiem, który np. nie porusza się swobodnie w baku.
Odpowiedz
Przemo jak będziesz spytaj Tomka, luknie tu i tam i wyda werdykt........ na kiedy masz tzw termin Huh?
Odpowiedz
U mnie też wskazówka szybko leci. Zrobie jakieś 50 km i już lekko opada, także nie przejmuj się
Odpowiedz
(2017-Mar-02, 14:48)racool napisał(a): Przemo jak będziesz spytaj Tomka, luknie tu i tam i wyda werdykt........ na kiedy masz tzw termin Huh?

Szymon jeszcze z nim się nie umawiałem. W sobotę będę wymieniał olej u polecanego u mnie mechanika i się zobaczy. Jak by co namiary na Twojego mam smile

----------------------------

Stan na dziś ok 330 km wskaźnik na połowie, komp 420 km i zużyte ok 21 litrów wg BC. Im bliżej końca tym wskazania dokładniejsze
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości