na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Naprawa modułu Cim zafira B, astra H KrystianGTD 4 1 600 2017-Gru-23, 16:10
Ostatni post: Ari17
  {B} Moduł świec Ĺźarowych (A147) w 1.9 cdti – schemat, czas grzania Kaliope 8 9 107 2017-Sty-13, 12:26
Ostatni post: pietras8787
Smutek {B} problem z modułam komfortu lukaszleski 2 901 2016-Wrz-02, 19:33
Ostatni post: lukaszleski
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Moduł domykania szyb
Witam montował może ktoś do zośki b moduł automatycznego domykania szyb po zamknięciu auta?
Odpowiedz
Mam taki plan, moduł czeka w schowku

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
No właśnie ja zakładałem według dołączonej instrukcji i nie dzieła i do tego wywala błąd komfortu szyb. Może ktoś wie jak to podłączyć
Odpowiedz
Jutro postaram się podłączyć moduł i dam znać czy działa.
Odpowiedz
Ja się podłączyłem pod masę czerwony który idzie z wiązką do drzwi czyli plus i do brązowo czarnego czyli sygnałowego i nie działa curve
Odpowiedz
a może najpierw trzeba było sprawdzić czy taka opcja nie jest dostępna fabrycznie, można to zrobić za pomocą interfejsu O-C postępując zgodnie z poniższą procedurą:

ZB - Aktywacja komfortowego domykania szyb

- Nadwozie
- REC (Tylny zespół elektroniczny)
- Test elementĂłw wykonawczych

wykonujemy najpierw test sprawdzający, czy nasze auto zostało wyposażone w ten moduł, w tym celu:

- klikamy Następny
- w drugim oknie pojawi się: Test komfortowego zamykania
- klikamy Aktywuj, by sprawdzić czy szyby otworzą się. Jeśli tak, to klikamy Zatrzymaj, by szyby domknęły się.

W tym momencie mamy jasność czy możemy przejść dalej do konkretnego zaprogramowania, w tym celu:

- klikamy 2x PowrĂłt i przechodzimy do:
- Programowanie- Konfiguracja wariantów programu (program zażąda wprowadzenia Security Code) - musimy go podać, by przejść dalej
- klikamy Następny i w drugim oknie (5-cool jest: Komfortowe zamykanie okien
- zmieniamy na Występuje
- klikamy Programuj
- program zapyta: Czy na pewno chcesz zmienić kodowanie
- klikamy: TAK

Jeśli proces przebiegnie poprawnie pojawi się okienko: Sterownik został pomyślnie skonfigurowany. Programowanie zakończone sukcesem
Odpowiedz
Tak, tylko zeby zamknąć szyby z pilota w opcji fabrycznej to trzeba trzymać przycisk zamykania na pilocie. A moduł powoduje ze szyby zamkną się same po zamknięciu auta.
Odpowiedz
wg mnie ponowne naciśnięcie przycisku zamykania na pilocie i jego przytrzymanie w celu domknięcia szyb to nie jest żaden problem, natomiast sztukateria może z czasem okazać się problemem
Odpowiedz
Niby nie problem ale kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć o zamknieciu szyb. Poza tym jest to poprostu fajna opcja ułatwiająca życie. Proponuję jedynie dać w obwód włącznik aby w razie potrzeby można było wyłączyć ten moduł i korzystać z opcji fabrycznej.
Odpowiedz
Ja już mam włączoną opcje komfortu ale właśnie zależy mi na tym żeby same zamykały się do końca i nie musiałem o tym pamiętać.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości