na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Wibracje kierownicy przy większych prędkościach celius 16 824 2018-Kwi-27, 19:50
Ostatni post: pablito999
  {B} Piszczenie przy prawym tylnym kole ljabartosz 12 8 148 2017-Lip-01, 10:00
Ostatni post: rafi068
  {B} Metaliczny podĹşwięk przy skręcaniu l3cho 0 767 2016-Cze-26, 10:10
Ostatni post: l3cho
Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Metaliczny dĹşwięk przy skręcaniu.
Witam serdecznie,

Mam taki objaw w mojej zofii, mianowicie przy skręcaniu w lewo, przy kołach skręconych prawie maksymalnie, słyszę takie metaliczne szuranie w rytm kręcenia się kół. Objaw występuje tylko w trakcie skrętu w lewo. Do tego w trakcie cofania przy skreconej kierownicy w lewo słychać czasami jakby coś strzeliło w kole. Byłem u mechanika który podobno nic nie znalazł, choć wydaje mi się że za bardzo mu się nie chciało szukać. Auto to ZB 1.6 z 2010r, przebieg ok 130k.

Dziękuję z góry.
Odpowiedz
Chyba na 100% mechaniorowi się nie chciało . Powinien zdjąć koło , obejrzeć klocki i tarczę , póżniej został by przegub , raczej zewnętrzny . 
Może też być że mechanik miał popatrzeć , posłuchać , a nie zająć się usterką .
Odpowiedz
Koło zdejmował bo wymieniał obie sprężyny. Nic nie zauważył niestety. Miesiąc temu miałem też przegląd i też nic nie wyszło, myślę że przegub by zauważyli, przeglądy tutaj są dość rygorystyczne. Hamulce podobnie.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Odpowiedz
Jeszcze jeden objaw, przy cofaniu na skręconych kołach słychać trzeszczenie gdzieś jakby spod kolumny? Nie mam już pojęcia szczerze mówiąc.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości