na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH -  Szarpie diagnostyka auta ArasNet 0 104 2018-Lis-10, 15:08
Ostatni post: ArasNet
  {B} 1.9 CDTI - Z19DTH - Silnik gaśnie w czasie jazdy ! Mundurowy 15 9 308 2018-Paż-30, 21:45
Ostatni post: krzygys
  {B} 1.9 CDTI - Z19DT - biały dym po odpaleniu i długo kręci Zyga 31 8 523 2018-Wrz-12, 08:09
Ostatni post: Krawiec
Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} 1.9 CDTI -  ZB problem z odpaleniem stygnącego auta 1,9 CDTI
Witam.
Mam problem z ZB 1,9 CDTI 120KM. Kłopot polega na odpaleniu samochodu stygnącego np pojadę do sklepu czy gdzieś zagrzeje sie auto.. jak jest letni nie odpali. zimny i gorący pali bardzo dobrze chodź odkąd mam ten problem to troszkę dłużej muszę kręcić rozrusznikiem ( ok 2-3s). w komputerze żadnych błędów niema. sprawdzane wielokrotnie nawet w trakcie usterki. kilku mechaników się głowiło i rozkładają ręce (brak pomysłu co by to mogło być).
Proszę o pomoc, jest to bardzo uciążliwa usterka.
Pozdrawiam
Maciej
Odpowiedz
(2017-Maj-03, 18:45)macieee napisał(a): Witam.
Mam problem z ZB 1,9 CDTI 120KM. Kłopot polega na odpaleniu samochodu stygnącego np pojadę do sklepu czy gdzieś zagrzeje sie auto.. jak jest letni nie odpali. zimny i gorący pali bardzo dobrze chodź odkąd mam ten problem to troszkę dłużej muszę kręcić rozrusznikiem ( ok 2-3s). w komputerze żadnych błędów niema. sprawdzane wielokrotnie nawet w trakcie usterki. kilku mechaników się głowiło i rozkładają ręce (brak pomysłu co by to mogło być).
Proszę o pomoc, jest to bardzo uciążliwa usterka.
Pozdrawiam
Maciej

Pierwsza myśl to czujnik położenia wału. W normalnych warunkach powinien dawać błędy kiedy jest uszkodzony ale u mnie nie dawał. Ani u mechanika i sam też jeździłem z podłączonym fejsem i nie było błędów w momencie gaśnięcia.
Po wymianie na własne ryzyko spokój od dwóch lat a efekt był podobny...tzn. jak się zagrzał to potrafił zgasnąć i musiałem czekać aż wystygnie.

Może ktoś podpowie inną przyczynę ale to pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy.
Odpowiedz
Miałem identyczne objawy, po rozgrzaniu auta nie mogłem go odpalić, gdy ostygł palił odrazu. Wizyta u mechanika, przekręcił kilka razy kluczykiem i padło na rozrusznik. Wymienił go i problem znikł.
Odpowiedz
(2017-Maj-03, 20:05)Mucha napisał(a): Miałem identyczne objawy, po rozgrzaniu auta nie mogłem go odpalić,  gdy ostygł palił odrazu. Wizyta u mechanika,  przekręcił kilka razy kluczykiem i padło na rozrusznik. Wymienił go i problem znikł.

Popieram częsty objaw a szukaja gdzie indziej, kilka obrotów mniej rozrusznika i już nie potrafi odpowiedniej kompresji wytworzyć na ciepłym.
Odpowiedz
Dzięki.
Przyjże się jednemu i drugiemu pproblemowi. ooby pomogło. pozdrawiam
Odpowiedz
Witam

Mam problem z odpaleniem auta.....
Mianowicie Zafira b 1,9 cdti 120km z rana pali na strzała , bez żadnych problemów.
Problem zaczyna się dopiero gdy autko po jezdzie postoi kilka minut. Musze wtedy kręcic kilka lub nawet kilkanaście sekund, czasami nawet wole na 2-3 razy silnik odpalać aby sie udało.
Problem moim zdaniem pojawił sie gdy powymieniałem w nim wszystkie filtry łącznie z filtrem paliwa. Wszystko juz było sprawdzane pod kątem zapowietrzenia, wtrysków, wycieków itp. Wymieniłem co dopiero rozrusznik na nowy bo myślałem ze to jego wina, okazało się że pomogło to tylko w takim stopniu że nowy kręci znacznie szybciej ale odczuwalnej zmiany po postoju auta i ponownym odpalaniu nie ma.
Doczytałem się na internecie że powodem takiego odpalania może być śruba w obudowie pompy wtryskowej ( na torx ) , a bardziej oring pod nią który może juz paliwo przepuszczac, stąd problem. Czy ktoś juz się tym zajmował? Można to samemu sprawdzic ? Nie mam ani garażu ani kanału i wole wiedziec czy podołam smile Ogolnie szukałem pompy pod maska ale podejrzewam ze jest dobrze schowana ..... Ma ktos jakies namiary na filmik gdzie ona jest i gdzie ta owa sruba sie znajduje dokladnie? z gory dzieki za pomoc.
Odpowiedz
raczej o pompę wtryskową chodzi. Jest napędzana paskiem rozrządu smile

polecam sprawdzić inaczej.
odpiąć czujnik temperatury i spróbować odpalić.
Odpowiedz
Czy mowisz o takim czujniku?
LINK: allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-delphi-opel-zafira-b-i6611028629.html

i to ten sam co znajduje sie na termostacie?
LINK: allegro.pl/termostat-vernet-opel-signum-zafira-b-1-9-cdti-i5500951714.html
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości