na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Zgrzypiąca tylna klapa Martinezku 3 312 2017-Gru-20, 20:39
Ostatni post: Martinezku
  {B} Tylne drzwi (klapa) - problemy z otwarciem zamka JacekZKL 7 2 761 2014-Gru-28, 20:14
Ostatni post: Mietas
  {B} Klapa "klapie" pablos 5 1 659 2013-Lip-12, 22:05
Ostatni post: smaru
Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Klapa bakaĹźnika - skąd cieknie ?
Witam. Dziś znów pada więc przypomniał mi się "defekt" w mojej zołzie. Mianowicie po otwarciu klapy na roletę leci woda z miejsca zaznaczonego kołeczkiem - z tej szczeliny.

[Obrazek: ddd97852d936.jpg]

Skąd tam woda ?
Odpowiedz
(2017-Maj-04, 15:18)celius napisał(a): Witam. Dziś znĂłw pada więc przypomniał mi się "defekt" w mojej zołzie. Mianowicie po otwarciu klapy na roletę leci woda z miejsca zaznaczonego kołeczkiem - z tej szczeliny.

[Obrazek: ddd97852d936.jpg]

Skąd tam woda ?

Siemano!
NA szczęście jeszcze nie miałem takiego problemu ale są tematy o przeciekającej lampce stopu, może faktycznie tamtedy cieknie i spływa po plastiku w miejsce które zaznaczyłeś?
Odpowiedz
Witam miałem to samo . Stop był suchy bo sprawdzałem i u mnie wystarczyło dobrze przejechać uszczelkę wokół klapy bo czasami coś się tam zbierze syfu.
Odpowiedz
Jeżeli z tego plastiku to na 99% spod światła stopu. Sprawdź tam jest taka troszkę jak dla mnie to badziewna uszczelka, która po zimie mogła coś przy szwankować.
Odpowiedz
(2017-Maj-04, 20:08)Jacek2308 napisał(a): JeĹźeli z tego plastiku to na 99% spod światła stopu. SprawdĹş tam jest taka troszkę jak dla mnie to badziewna uszczelka, ktĂłra po zimie mogła coś przy szwankować.

Potwierdzam - miałem to samo. Pomógł demontaż lampki stopu i przesmarowanie uszczelki cienką warstwą bezbarwnego silikonu. Spokój od bodajże 3 lat.
Odpowiedz
U mnie w tym miejscu też ciekło przez lampke stopu.
Odpowiedz
OK czyli muszę się przyjrzeć lampce stopu. THX

---------------------------------

Byłem na szybko sprawdzić. Nawet nie wiedziałem, że żadnych narzędzi nie trzeba smile . Ogólnie uszczelka ok ale wydaje mi się, że się lekko podgięła. Poprawiłem, przeczyściłem i zobaczymy. jak nie to bezbarwny silikon i będzie ok. THX
Odpowiedz
Cześć.

@celius na pewno woda wali tobie przez 3-cie światło stopu. Wystarczy je tylko uszczelnić - ja uszczelniłem to dwustronną cienką, gąbkową taśmą klejącą i jest ok.
Pozdrawiam Marcin.
Odpowiedz
Poprawcie mnie ale silikon + karoseria = korozja .. gdzieś ostatnio w programie motoryzacyjnym słyszałem.
Odpowiedz
Ja w piątek sprawdziłem u siebie i poprawiłem lekko uszczelkę. Na razie nie zauważyłem przecieku.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości