na dół
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Chlapacze
Przymierzam się do założenia chlapaczy na przód i tył w Zosi. Widzę na fotkach forum że niektórzy koledzy posiadają takowe. Moje pytanie czy jesteście zadowoleni z nich i czy właściwie spełniają one swoją rolę. Czy rzeczywiście boki i tył samochodu nie brudzą się tak bardzo. Już wiem że cofając będę musiał zwracać szczególną uwagę przy dojeżdżaniu do krawężnika aby nie urwać chlapaczy :-) Proszę o opinie
Odpowiedz
Własnie też jestem ciekawy. Mnie natomiast interesują takie małe chlapacze tylne założone na progi bo przez te cholerne kamienie zaczyna pojawiać sie rudzia. jakieś propozycje?
Odpowiedz
Piszesz o tych przed tylnym kołem?
Odpowiedz
Mam założone ori. jestem zadowolony z przodu dobrze zabezpiecza przed kamieniami itp. tył wiadomo szału nie robi przy deszczach i tak daje na tylną szybę ale zauważalnie mniej (przynajmniej tak mi się wydawało po tym jak założyłem) obcierać tez nie obciera może dosłownie parę razy przy znacznym obciążeniu gdzieś przy parkowaniu tyłem. Ogólnie jestem zadowolony.
Odpowiedz
(2017-Maj-09, 14:48)syska napisał(a): Piszesz o tych przed tylnym kołem?

O te mi właśnie chodzi.
Odpowiedz
Czyli warto założyć chlapacze i na przód i na tył. Głównie chodziło mi o tył żeby taki brudny nie był  smile a skoro dzięki nim choć mniej się brudzi to ok.
Nie wiem co dają te małe zabezpieczenia na tył o których wspomniał Łukasz...
Odpowiedz
(2017-Maj-10, 11:13)syska napisał(a): Czyli warto załoĹźyć chlapacze i na przĂłd i na tył. Głównie chodziło mi o tył Ĺźeby taki brudny nie był  smile a skoro dzięki nim choć mniej się brudzi to ok.
Nie wiem co dają te małe zabezpieczenia na tył o których wspomniał Łukasz...

Żeby kamienie nie obijały progów bo prędzej czy później zacznie wychodzić rudzia.
Odpowiedz
@Chlipo 
A widziałeś już w jakiejś Zosi coś takiego zamontowanego? Ciekawość czy rzeczywiście dobrze osłania
Odpowiedz
jakby ktoś chciał to mam tylne chlapacze do ZB
Odpowiedz
Moje subiektywne wrażenie to raczej szału nie ma. Założyłem dwa 3 lata temu chlapacze na przód i tył. Owszem jak koledzy mówią wyżej może mniej pryska kamieniami spod kół ale jakoś nie zauważyłem mniejszego brudzenia się samochodu.

2 miesiące temu założyłem komplet na przód i tył do Astry . Efekt podobny czyli ciężko wyczuć różnice bo trzeba by w takich samych warunkach testować. Ale generalnie spodziewałem się lepszego efektu.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości